bugün

chpnin emrindeyim diyerek yaş tahtaya başmış gazetecidir. safına bir şey dediğimiz yok da, en azından muhalifliğini daha düzgün ifade et de mi?
saygı duyulası bir habercidir.. bir aralar mitte çalıştığı söylenmişti..

edito: show tv haber geneL müdürüyken gayet güzeL işLere imzasını atarken kendi tv'sini kurduktan sonra "bıdı bıdı, fıt fıt fıt, fök fök fök, veni vidi vici" nidaLarıyLa ve konuşmaLarıyLa birçok kişiyi deLi eden bir garip ademoğLu.. ama haLa mit iLe bağLantıLı bir haberci oLduğunu düşünüyorum..

edito 2: bu adam hakkında dedikLerimin tümünü geri aLıyorum.. geçen gün kanaLtürk'te bir programa çıkıp kanaL'ın satışı hakkında konuşurken ortağı iLe ağLaması beni feci şekiLde güLdürmüştür.. devLet bahçeLi ve deniz baykaL'dan teLefon bekLemiştir.. bu iki siyasetçi seni arayıp ne diyecekdi be tuncay?.. sana teLEfon açıp; "üzüLme kardeşim, ne oLdum değiL ne oLacağım dünyası bu, güzeL günLer göreceğiz eLbet, kanaLLar aLınır, satıLır, aLınır, satıLır, aLınır, satıLır.. kardeşim benim üzüLme.. benim damadım yok ki senin kanaLını satın aLsın.. geL öpeyim gerdanından, dayanamam gözyaşLarına" mı diyecekLerdi.. bırak aLLasen..
aynı isimde biri daha vardır. Canlı yayınlar için reji sistemi kurmaktadır. Teknik yönetmendir.
cüneyt arcayürekle birlikte pazar günleri yaptığı politika durağı isimli program vesilesiyle hayatımıza girmiş güzel insan.
çok şey söyleyip hiç bir şey demeyen adamın halefi. post-modern popülist. demokrasi ile yakından uzaktan ilgisi olmayan bu 'fake' vatanseverin hakettiği sıfatları yazmaya burası uygun değildir ayrıca. adam gibi, özgürlükçü solcunun iplemeyeceği militarist bir kişilik(!) diyelim geçelim...
politika durağı adlı programında chp nin propagandasını yapmaktadır.
(bkz: herşeye muhalefet)
sözlükte olsa da ayar versem diyebileceğim taraflı gazetecimsi.
ortalık karıştırmak ve provakasyon yaratmakta başarılı olan kukla gazetecisidir.
yıllardır bende sahip olduğu saygısını kaybetmeye başlamış eski gazeteci , yeni provakatördür.
(bkz: tatlı su kurnazı)
belden aşağı vurma konusunda üstad şahıs.
mit'in gizli tarihi adlı kitabı kaleme almıs kişidir.cok bilmiş olmasının yanı sıra hazırladıgı söylesi programında saga sola mesaj vererek kendini tatmin etmektedir.
kendini siyasete atmaya hazirlanan tarafli gazeteci
(bkz: provokator)
(bkz: mecnun i gayr i mutbik)
adam gibi adam..bu kadar olumsuz yazan kişilerin olması türkiye'nin nereden nereye gelmiş olduğunun göstergesidir..yazık benim şehitlerimin akıttığı her damla kana...
ömrü hayatımızda tekrar etmesi zor bir hadisenin; "bir gazetecinin de miting düzenleyebileceği" örneğini yurdum insanina yaşatan muhterem.

gel sen parti kur tuncay özkan, hatta gel seni fenerbahçeye amigo yapalım.
o da olmazsa survivor'a kayıt olmayı dene, müptelan oluruz bu bağlamda...
chpnin medyadaki şakşakcısı..
türünün tek örneği. ortalığı karıştırıcı özelliğe sahip kişilik. zarar.
önceden böyle değildi sonradan kuvvacı oldu bu. *
"kanalımız chp'nin hizmetindedir" lakırdısıyla, hakikaten, takdire şayan bir iş yapmıştır.

söyledi de kurtulduk...
tamer korkmaz'a göre solu kendi başkanlığında birleştirmeye yeltenecekmiş..

--alıntı--
TUNCAY ÖZKAN: 4 Kasım'daki Cumhuriyet mitinginde eline mikrofonu alıp CHP otobüsünün üzerinden halka hitap ettiğinden beri kendisini "solu birleştirecek lider" olarak görüyor...
O mitingde "Çankaya Köşkü'nün önünde barikat kuracağımız günler gelecek" diyerek boyundan büyük laflar etmişti. Bu cümleyi muhafazakar bir adam sarf etse "irticai kalkışma" diye gümletirler; Kanaltürk'ün sahibine ise her yol serbest!

Cumartesi günü Menemen'deki Kubilay'ı Anma Töreni'nden sonra yapılacak mitingde sevenlerine seslenecek. ADD'nin organize ettiği "Menemen'den Çankaya'ya Laik Cumhuriyet Mitingi"nden bahsediyoruz. Türkçesi, "Ulusal Liderimiz/Ulu Önder Tuncay Özkan Kurtuluş Savaşı'nı Menemen'den başlatıyor!?"

Bir 10.Yıl Marşı da onun için yazılmalı: On yılda Cumhuriyet Gazetesi'nin parlamento muhabirliğinden kanal sahipliğine sıçrayış Peter ilkesi'ne bile kafayı yedirtmişti. Hepsinin üstüne "solu birleştirecek lider" antrenmanı ve "ulusal lider" pozları eklenince zavallı Peter ilkesi'nin akıl hastanesinden kurtulma ihtimali kalmadı…

Hâlâ aklını yitirmemiş olanlar varsa, onlara da son darbeyi vurmak gerekir. Nasıl mı? Özkan'ın Cumhurbaşkanı adayı Gülsün Bilgehan! (CHP Ankara Vekili, ismet inönü'nün torunu, Metin Toker'in kızı) Gördüğünüz gibi laikçi bütün filmlerin sonu inönü'ye çıkıyor. Aynen o meşhur sözde olduğu gibi: Kısmet değil, ismet!
--alıntı--

yazının tamamı için:
http://www.zaman.com.tr/w...tr/yazar.do?yazino=474632
akp'yi yerden yere vuran, chp'ye ve orduya yakınlığıyla bilinen gazeteci. Zaten arkasında büyük bir güç olmasa iki haftada fail-i meçhul olmuştu.
kayıp bir 17 milyon dolarcık hakkında soruyu pas geçen yazarcık.
http://www.zaman.com.tr/w...4756E63617920C3B67A6B616E