bugün

entry'ler (51)

kadınların erkeklerin yaptığı her şeyi yapabilmesi

doğru olmasa da buna karşın erkeklerin kadınların yaptığı her şeyi kadınlardan daha iyi yapması gerçeğini ortaya çıkarır. (bkz: aşçılık)

serdar özkan ın galatasaray a transferi

arda turan torpilinin apaçık ortada olduğu dikiş tutması kanımca beklenmeyen ne mutlu ki haklı çıktığım adnan sezgin hamlesi.

tonviolon

arada bir kalemini tüttüren hoşbulmuş bir kalem evladı.

öğretmenle girilen diyaloglar

+ben seni okutmuş muydum?
-okutmuştunuz hocam hatta bırakmıştınız daha okutursunuz burdayız nasılsa.
+tam okutamamışım demek ki.

damacanayı aşırı pompalayıp suyu taşırmak

az pompalayıp bardakta zenci dudağı payı bırakmak riskine karşı zor da olsa alınan son bir basış kararı sonrası ortaya çıkması muhtemel tablo. taşırmayan insan o an bir kuş kadar hafif hissedebilir kendini izin vardır.

bursaspor

bir galatasaraylı olarak 16mayıs akşamı izmirde altayın kalbi alsancakta şampiyonluğunun kutlandığına şahit olduğum 5.büyük olmaya çalışan takım.

koltuğu geriye yatıran kişiyi dizle rahatsız etmek

ben ki uzun boylu olarak arkada oturunca bazen istemsiz bazen de düşüncesiz kişilere karşı kasıtlı kullandığım bir çeşit silah.

yaran tezahüratlar

kaldırsın kaldırsın parmak kaldırsın bu kupayı görenler parmak kaldırsın.
(gs-fb türkiye kupası çeyrek final ikinci maç öncesi eski açıkta açılan fred çakamktaş pankartına takiben tüm stad)

yapılmış en aptalca dalgınlık

batak masasında kartları dağıtıp uzun süren sessizliğin ardından sıranın sana geldiğini farketmeden 'kim konuşuyo beyler' gideri yapmak, el sonunda ise bu sefer sıranın geldiğini farketmeden 'kim dağıtıyo mk' atarlanmasını yapıktan sonra masadan atılmayı hak eden dalgınlık yapılmış en apalca dalgınlıklardan ikisidir.

türkiye de uzun saçlı olmak

terli ya da ıslak saçlarımı arkaya veya kulak arkama düzeltmeye bayıldığım ülkemde hocalar ve aile büyükleri hariç seksi olduğumu düşünen herkese rağmen biraz sıkılmak biraz da yaşın kemale erdiğinin belirtisi olan bir heves biçimi olarak tanımlanabilir.

ilişkide lens taksam çocuğum mavi gözlü olur mu

absürd konulu gişe filmlerinde erkek seyirciyi çekmek amaçlı cinselliğin yer aldığı sahnelerden birinde geçebilmesi muhtemel güldürme ihtimali olan replik. *bu arada muhtemel ve ihtimal aarapçadaki aynı kök kelimeden türemiştir.

duşta sıcak soğuk suyu ayarlarken dj olmak

dj olmanın yanı sıra özellikle uzun boylular için eğilmek ve uzun süre öyle kalmak suretiyle doğrulmaya çalışırken belde hissedilen boşluk sayesinde 'ulan bi gün kalıcam böyle' denmesine de sebebiyet veren harekettir.

pes oynarken kaleci ile direk arasına adam koymak

rakibin ihtimal verilmese de topu barajdan aşırıp oraya atabilceğine inanmaktır aslında içten içe g't korkusudur. lakin ofsaytın bozulduğu göz ardı edilmesi hatta o kadar gözardı edilmesi ki rakibin bile aklına gelmemesi durumudur. bence sokak aralarında da ofsaytla oynanırsa bu ülke futbolu gelişir.

mahalledeki çocukların futbol jargonu

+ben tek siz hepiniz.
+çok güçlü oldunuz lan.
+annem çağırıyor gidiyorum ben.
+adamın devam etti.
+adamın faul dedi ver topu.
+mahalle maçı yapalım mı?

4 yıllık mı

Sıkıcı bir soru. Misal;
-4yıllık mı? 'yok abi 2 ama uzatıcam ya dgs falan' - tabi olum en iyisi kesin uzat

2yıl sonra..

-noldu lan sınava girdin mi? 'yok abi stajı halledemedim uzadı bi yıl'

1yıl sonra..

-bitmedi mi olum hala şu okul? 'yok abi alttan kaldı veremedim hala uzadı bi yıl'.

Lakin bunları düşünen ve kendini bilen öğrenci en baştaki soruya;

-4 yıllık mı? 'yok abi 2 ama 4 yılda anca bitiririm ben.'
cevabını verir.

istiklal marşı okumam çünkü ben müslümanım

Ancak istiklal marşını yazan en büyük islami düşünceli yazar olan Mehmet Akif ERSOY'u anlaması beklenmeye içlerinde vatan sevgisi bulunmayan gaflete düşmüş budalaların ağzından çıkabilicek bir cümle.

aşk acısından kurtulma yolları

feridun düzağağç yerine daha hareketli, kop koplu şarkılar dinleyip eskilerden kenara attığın kızları geri çağırmak biraz vakit geçirmek, aşık olduğun kişinin kötü yönlerini düşünmek ve hatta 'how i met your mother' dizisindeki 'ted' karakterinin yapığı 'to future ted' gelecekteki ted'e mektup yazıp ayrıldığın kişinin tüm kötü yönlerini bir mektup olarak yazmak ihtiyaç duyuldukça okumaktır.

gaziantep

eski adı gaziayıntap olduğunu sandığımız ve yazılışında arapça 'ayın' harfi bulunması gerektiğini düşündüğüm ilimiz.

sabri sarıoğlu

maç sırasında ceza sahası etrafına çakalca süzülüp kendisine pozisyon yaratarak zorla topu alan ve vermemesi gereken kişi.

ilker yasin

barca maçlarından sonra marca'ya iş başvurusu yapsa alınması kesin gözüyle bakılan kişi.