entry'ler (39)

günde beş vakit namaz kılabilen erkek

Önemli kariyer için dini vecibelerinden vazgeçmeyen erkektir. Ayrıca önemli kariyer yapabilmek için herşeyi bi' kenara bırakmasına gerek kalmayacak, hem önemli kariyer yapacak hem de namazını aksatmayacak kadar kafası çalışan/ zeki erkektir.

lösemiyim ilik nakli için gönüllü verici bekliyorm

Sol şeritten düşmemesi gereken başlık. Up.

islam ülkelerinin yaşanmaz oluşu

rahat bırakılmadıklarındandır. demokrasi getireni eksik olmadığındandır. islamı islam gibi yaşamayı beceremediklerindendir.
not: elhamdülillah müslümanım.

asrın vebası narsisizm illeti

bilinçli olduğu sürece makul bulduğum illet.
(bkz: narsist olamayacak kadar mükemmelim)

islamiyette açıklanması gereken mantık hatası

kader: “allahın, kâinatta olmuş ve olacak her şeyi, bütün vasıflarıyla, bütün halleriyle ezelde bilmesi ve daha onu yaratmadan önce, her şeyiyle, levh-i mahfuz denilen kader levhasında yazmış olmasıdır.”

kaza: “allah’ın bu ezeli yazıyı ve takdiri, zamanı ve şartları uygun olduğunda icad etmesi ve yaratmasıdır.”

Şimdi bu minvalde allah' ın şeytanın itiraz edeceğini bilmesi ve insanlar için bir yeryüzü yaratacağını söylemesi kaderdir. Şeytanın günü gelip asilik yapması ve insanlığın yeryüzüne gelmesine sebep olması da kazadır. yani allah emretmedi şeytana insanı yaratınca bana itiraz et diye, sadece biliyordu şeytanın öyle yapacağını. bu yüzdendir ki günah isleyen kul bu da allah' ın emri o zaman, kaderimde varmış deyip işin içinden sıyrılırım düşüncesinde olmamalıdır. yaptığımız yapacağımız seyleri allah önceden biliyodur bizi bildiği için. teşbihte hata olmasın, bir kum tepesinin ardinda su var ve karinca tepeyi aşmak üzere. tepeyi aşarsa suya düşecek ve sen bunu görebiliyorsun, karınca aşar ve düşerse sorumluluk onceden tahmin edebildiğin için sende midir yoksa -tepeyi aşıp düşer bu kesin dediğin- karıncada mı?
gibi açıklanabilecek mantık hatası olmayan durumdur.

edit: açıklamamda yanlışlık eksiklik olduğunu düşünen olursa her türlü elestiriyi kabul buyurmaya hazırım dostlar.

hiç içki içmemiş birisine kız vermek

(bkz: entry nick uyumu)
tanım: akıllı anne babanın yapacağı şey.
(bkz: görecelilik)

tıpa gitmek için neden matematik bilmek gerekiyor

bir doktor olarak analitik düşünce söyleminde bulunan yazarlara katıliyorum ve sırf bu yüzdendir ki pratisyen doktora en az düzeyde lazım diyen yazar arkadaşıma katılamıyorum. zira analitik düşünce gecenin 3.47 sinde karın/ göğüs ağrısı ile gelen hastada en çok lazım oluyor. (bkz: ( 31699366) ) bu entrye ise iyi kesip biçen iyi kasap olabilir cancağızım lakin marifet iyi kesmekten ziyade neyi kesip neyi kesmeyeceğinde hatta ve hatta bundan da çok herşeye hakim olup ameliyat diye bi' çırpıda söylenen olayi yönetebilmekte diyorum. beyin de bir şey öğrendikçe yeni bellek açan bi sistem olduğundan değil matematik urduca öğrensen de zararı yok sayın yazar kardeşim. ha eğitim sistemi dersen, herkes farklı bi' görüş savunur, onu tartış tartış bitmez afaki sohbet olur.
tanım: klasikleşen eğitim sistemi neden böyle sorusu.

11 mart 2016 barcelona lassa cska moskova maçı

teodosic al da at dedi doellman da attı. tanım: son yıllarda izlediğim en güzel euroleague maçı, efsanevi euroleague maçı.

bilgi içeren entry giriyoruz kampanyası

(bkz: kollajen) başlığı ile desteklediğim kampanya.

kollajen

glisin, prolin, hidroksilprolin aminoasitlerini bünyesinde barındıran; kendine has aminoasitleri ise hidroksiprolin ve hidroksilizin olan bağ dokuda en çok bulunan lif ve insan vücudunda en fazla yer alan proteindir.
hidroksilprolin ve hidroksilizin aminoasitleri lizin ve prolinin (bkz: hidroksilasyon) undan meydana geldikleri ve bu reaksiyonu güzelleştiren daha rahatlaştıran, güle oyanaya, laylaylom olmasını sağlayan kofaktörler (bkz: oksijen) (bkz: demir) (bkz: c vitamini) olup yara iyileşmelerinde bu yüzden bu maddeler kıymetlidir.
(bkz: bilgi içeren entry giriyoruz kampanyası)

arda turan ın olay yaratan fotoğraf ve sözleri

Kimi neden çıldırttığını anlamlandıramadığım fotoğraf. Jetse sorun; kendi emeği ile aldı adam, kimseye laf etmek düşmez. Ailesini doldurup gezdirmesiyse sorun; "ya kimi doldursaydı?" ,zira bir jetim var ve anam, babam, sevdiklerim binmiyorsa yazıklar olsun bana. Söylediği söz ise sorun; söz de erkeklik kavramı ve hemcinslerine hakaretamiz sözler barındırmayan, bilakis aile kavramı gibi en kıymetli degerlerimizden birine verdiği önemi vurgulayan bir cümle. Cümleyi alıntıladığını da belirtilmiş. Kaçırdığım çıldırtacak bi nokta olduysa deyiverin hele.

amenerrasulu

(bkz: #31682341) gibi lakin bu sefer (bkz: ebul kasımi) 'den dinlenilesi bakara suresi 285 ve 286. ayetleridir.

inşirah suresi

inanç farkı gözetmeksizin , (bkz: nasser el qatami) nin tilavetiyle özellikle, telefona indirilip cok darlanılıp bunalındığında dinlenilmelik sure.
hemen itiraz etmeyin, deneyin bi' sevgili yazarlar. dinlemek için (bkz: duha suresi) de olur o da olumlu.

sözlük yazarlarının alarm kurdukları saat

05.20
erteleme tuşuna katiyen basmam.

doktor yazarlar

Doktorluk vardı, yazarlık da eklendi diyerek dahil olduğum güruh.
(bkz: doktor olduğunu belirtmese ölecek hastalığı)

şaka maka fenerbahçenin bu sene yenilememesi

inter milana 4 atar kısmı ve başlığın açılma esnasındaki ruh hali biraz braga maçının heyecanı ve coşkusu ile olsa da avrupada yarı final oynadığı senenin fenerbahçesine benzer bir gidişatla desteklenebilecek bilgi.
gene bi' yarı final yapın bari de yorgun düşün ligde.
not: bjk

lösemiyim ilik nakli için gönüllü verici bekliyorm

savaştığı bir rahatsızlığı olan ve bu savaşını kazanacak olan kardeşimizin açtığı başlık. tanım tamamsa bu da up olsun.

eksi oy almaktan korkmayan yazar

aklıma geleni az buçuk düzgün yazmak dışında sözlükte egomu tatmin adına/ kendimi gostermek adına bir derdimin olmaması ile uyduğum yazar tanımı.

fenerbahçe nin türk sporunda lokomotif olması

kareografideki avrupanın patronu yazısına şaşırdığım gibi şaşırdığım önerme.
uefa'nin sitesinde ve fenerin bahcesi isimli blogda yer alan son 5 yılın puanları ve avrupadaki sıralamalar şu şekilde;

38)galatasaray: 10/11 sezonu: 2.420,
11/12 sezonu: 1.020, 12/13 sezonu: 24.040, 13/14 sezonu: 16.340, 14/15 sezonu: 6.200

toplam: 50.020

58)beşiktaş: 10/11 sezonu: 9.920, 11/12 sezonu: 11.020, 12/13 sezonu: 2.040, 13/14 sezonu: 1.340, 11/12 sezongu: 12.200

toplam: 36.520

75)fenerbahçe: 10/11 sezonu: 2.420, 11/12 sezonu: 1.020, 12/13 sezonu: 24.040, 13/14 sezonu: 1.340, 14/15 sezonu: 1.200

toplam: 30.020

yürekten gelen edit: yalnızca avrupada değil, asya, afrika, antartika vs. de de türk takımlarını destekeleyen bir beşiktaş taraftarıyım.

edit 2: daha eskiye gittiğimiz takdirde galatasarayın daha sağlam başarılarının olduğu, fenerbahçemizin sıfır çektiği yıllara gideriz ki hiç kalkışmayalım onu yapmaya. bir ikincisi gelecek için konuşursak,o süreçte de galatasaraylı arkadaşlar cezamız vardı deme hürriyetine sahip olacaklardır. adil değil diyemeyiz o yüzden bu istatistiklere. geleceğe dair iddialarımız iddiadan öteye ancak gelecekte geçebilirler malesef. son olarak allah fenerbahçe' nin başarısını daim etsin efendim.

1 88 den kısa olup erkeğim diye dolaşmak

(bkz: don t feed the troll)