bugün

entry'ler (727)

siyasi olayların olmadığı ünivesiteler

üniversite de 2 yıldır siyaset yapan biri olarak söylüyorum ilginçtir ama solcuların olmadığı yerlerdir genellikle, çünkü nerde bir sol varsa orada o sola karşı tahammülsüzlük vardır (bu arada tgbyi soldan saymıyoruz gençler). Memleketimin sola tahammülü yok.

yalnızlığın anlaşıldığı anlar

20 milyonluk şehir de gezecek bir kafa dengi arkadaşı bulamamak harbiden çok yalnızım lan.

uludağ sözlük yazarlarının twitter sayfaları

https://twitter.com/egecanturkmen

facebook

herkesin mutlu olduğu sosyal paylaşım sitesi.

allah ın varlığını reddedenler

eğer Tanrı varsa bile inanasım gelmiyor. şahsen kendileri bu dünyada olsa delirirdi.

shameless

yayın hakları alınarak Türkiye de oynaması planlanıyormuş. bir kere görsel bir sanat olan film dizi olarak yayınlanacak yani alkolik bir babayı nasıl gösterebileceksiniz? Türkiyeden bahsediyoruz. sanatın en cinsiyetsiz ve islamik olarak sunulmaya çalışılan ülke. şu yapımları alınca bok ediyorsunuz anlamıyor musunuz? arkadaş basit bir örnek var önünüzde mutsuz ev kadınları hem yavan oluyor. hem tutmuyor. bırakın bu işleri. o kadar fikri olan insanlar var. kötü de olsa onları çekin.

beni ben olduğum için sevecek birini arıyorum

yok oğlum öyle bir şey dediğim önerme. seni niye sen olsun diye sevsinler ki ?

kadın herkesin içinde kahkaha atmayacak

ben ki bir kadın kahkahasında kayboluyorum bunlar ne diyor lan ? Yıllardır dile gelen Akp'nin kadın politikasının bir göstergesi aslında Türkiye de büyük şehirler hariç hatta bazı büyük şehirler dahil Bursa,Kayseri vs gibi kadının sokakta rahat rahat gezememesinden şikayetçi olmayan tayfa gülmesinden oluyor. enteresan ülkeyiz vesselam.

noam chomsky

bir röportajı vardı onu okudum. Değişik bir adam postmarksist düşüncelerini tartışmak lazım.

kötü hissettiren şeyler

yalnız olmak evet evet adam akıllı yalnız olabilmek becerememek biriyle bir şeyler yaşamayı. her şeyi eline yüzüne bulaştırmak. dünyanın en kalabalık yerinde yalnız hissetmek. bunları topla kötü hissedersin zaten.

türk polisi

türkiyenin legal itleri.

bursa da bir mayısta heykel yerine stadyuma çıkmak

sözde devrimci geçinip yasaklı meydan deyip heykelden kaçan stadyuma yönelenlerdir. istanbul için herkes Taksim derken,Ankara Kızılay derken Bursa da Heykel demeliydi. Ama birkaç örgüt hariç diğerleri bunu söyleyemedi.

sami elvan

bizim acısını paylaştığımız baba. ama dün yuhalatanlar bugün medyatik olmakla eleştiriyorlar ya ne diyeyim. seninleyiz Sami baba.

sami elvan

şimdi foxda olan yüreği acıyla dolan baba. açıp izlemenizi öneririm.

türkler aya çıkınca olası gazete başlıkları

Ay da dünya manzarasıyla rakı içtiler .

evden çıkarken çocuğunun eline çöp veren anne

ilk başta nazlanıp ya şimdi zamanımı bunun derseniz yandınız genellikle uygun zamanımızda verilmez o çöp çünkü. annenizin ben mi atayım? şunu bunu yapıyorum ile devam eder.

@egecanturkmen .

berkin elvan

bu bayram senin bayramın kardeşim rahat uyu.

şu anki ruh halinizi anlatan yabancı şarkı

fever ray - if i had a heart.

hacı sen bana at twitter adresini takipleşek dediğim sayfa.