bugün

entry'ler (478)

göze japon yapıştırıcısı kaçması

hiç düşünmeden zerre tereddür etmeden ilk yapıştığı anda göz kapağı havada tutulmalı ve bol suyla yıkanmalıdır. ardından tekrar ve tekrar altını çizmek istiyorum derhal içerisinde acil tıp uzmanı bulunduran (geceyse eğer) bir teşekküllü hastane aciline gündüzse doğrudan acile gidilmelidir. evde yapılabilecek hiçbirşey yoktur gidilmezse tek başına asla ve asla geçmez ve her geçen saat durum daha da ciddileşir. hastanede ise çözümü çok basittir. sakın ha hastaneden kaçmayın çıkamaz duruma gelirsiniz. bakın tekrar diyorum rahat edemedim hastaneye gidin.

trabzon yomra fen lisesi

yomra fen lisesi kurulduğu 1989 yılından 2000li yıllara kadar türkiye' nin -bir ankara fen veya kabataş- kadar popüler olmasa da en az onlar kadar başarı gösteren bir devlet fen lisesi idi.

okulun bu başarıyı göstermesinde, çevre illerden gelen yüksek ortalamaya sahip öğrencilerin tercih edebileceği başka bir eğitim kurumunun karadenizde bulunmaması ve özel eğitim sektörünün henüz altın çağlarından çok uzak oluşu idi. Bu öğrenciler ve kaliteli bir öğretim kadrosu yomra gibi izole ve bir o kadar da şehir merkezine yakın bir ilçede birleşince uygulanan doğru eğiitm stratejileriyle birlikte okulun en parlak dönemleri yaşandı.

2000li yıllarda çevre fen liseleri ve türkiyede nam yapmış başka özel kurumların da karadeniz'e açılma politikalarıyla birlikte okul duraklama evresine girdiyse de nitelikli idareciler ve başarılı öğrencileriyle hala daha adından söz ettirir haldeydi.

2010lu yıllara gelindiğinde trabzon lisesi trabzon merkez 'fen' lisesi olarak revize edilmiş ve öğrenci almaya başlamıştı. 4yıl sonra ki yapılacak üniversite sınavında hangi okulun başarılı olacağı trabon ortaöğretim çevrelerinde merak konusuydu. yomra fen 2 yıl boyunca mutlak bir zafer elde etti. lakin trabzonda yayılan bazı spekülasyonlar ve bazen de gerçekler -zaten günümüzde ne duysa sarılan- veliler için cezbedici olmuş ve 'taban puanı yüksekse iyidir' prensibiyle hareket edilerek merkez fen lisesi çok sayıda yüksek puanlı öğrenciyi bünyesine topladı. 16 ve 17 yıllarında yapılan aşamalı sınavlarda merkez fen mutlak zaferi kazanan taraf oldu. (Kişisel görüş: okulların birbiri arasındaki rekabetin her daim öğrenci zararına olduğunu düşünen biri olarak her iki taraftaki idareci, veli ve öğretmenlerin kesinlikle yanlış bir yol izlediğini mutlak bir suretle belirtmek isterim.

Yomra 16' ve 17' yıllarındaki ani düşüşünün ne yazıktır ki ana sebeplerinden biri de okulalara siyaset vebasının bulaşmasıdır. Bu hastalığın iki büyük zararı vardır:
1- 'kendi adamım olsun' anlayışı, vasıfsız ve bazı yönlerde eğitimsiz ve tecrübesiz insanların sırf belli odaklara yakın olması gerekçesiyle yüksek ve vasfının yetmeyeceği makamlara oturtulması.

2- yüksek idareci bazı memurlarının güzide eğitim kurumlarını sadece bir üst mevkiye atlamaktaki bir trambolin olarak görmesi ve asıl maksatının eğitimden çok uzak olması.

bu iki durum da ne yazıktır ki kurulu bir makine gibi işleyen bu kurumun 30.yılına yaklaşıldığında temellerini sarsmış ve geri dönüşü olmayan yaralar almasına yol açmıştır. bürokrasi ve siyasetin bir türlü ayrılamamasının bir cezası da bu okula kesilmiştir.

Tüm bunlar bir tarafa yomra fen yurtları insana kısa yoldan hayatı öğreten ve mükemmel ötesi ortam ve arkadaşlara sahip olunabilecek yerlerdir. ve unutulmamalıdır ki yomra feni yomra fen yapan öğrencilerdir ve bu öğrenciler her zaman bu okulun ruhunu sonraki dönemlere aktaracaklardır. -ki akademik başarı da bu ruhun ürünüdür.-

son olarak,
bir yomra fenli olarak bu okulda öğrenim gördüğüm için hayatım boyunca her zaman gurur duyacağım.

gecenin şiiri

bayram gelir ellere
sevgi verir dillere
ver elini öpeyim
elin girsin götüne.

sevgilinin elini öpmek

yasayamadim ama harikadir heralde.

birini parmak uçlarından öpmek

scarlett olsun yalarim bile.

gece yarısı boş odadan gelen sallanan beşik sesi

hassitttir.

ben bu yazıyı sana yazdım

biliyorum yazmak istemiyodun ama ben istiyordum ne olurdu biraz anlamaya çalıssan.

hoşlanılan kızdan engel yemek

az önce başıma gelen durumdur.

bende bir huy var. bir şeyi sonuca baglamadan duramıyorum. kız belli konuşmak istemiyor, mesajlara görüldü atmıyor. ben de durur muyum arsızlığım tuttu yardırdım mesajları cevap alamadığım halde.

5 dakika sonra geldi engel. amacım da buydu zaten kız korkagın teki yazma bana da diyemiyor en son bastırdım işte engeli.

şunu anladım kimse kusura bakmasın yazılacak kız yollu olacak. öbür türlü olmuyor arkadaş gene aynı hatayı yaptım işte.

ya da pardon yollu olmasına gerek yok cesur mert olacak kız dediğin bunlar ne boyle yaa insan cevap yazar da. hayır umrumda olduğundan değil ama böyle insanlara gulesim geliyor işte.

ben ne olursa olsun bir insanın bana emek harcadığını bilsem en azından bazı şeyleri göze alırdım. hayat korkakça yaşayanlara yalnız bir bilemedin iki kapı açar. bazen sahili kaybetmeyi göze alabilmeli insan. ee kaptan olmak kolay değil.

Sonuç olarak tabi ki aşık değildim. sadce hoş gelmişti bir an geldiği gibi gitti işte. ama bundan sonra karşıma çıkan ilk yollu kıza yazacam ulan ahan da söz.

acaba tüm bunları matriks 3 un son sahnelerini izlerken yaptığım için mi gaza geldim allah bilir. mutluyum lan mutluyum.

v.k.i.
20.12.2015

inadına hdp

inadını sikeyim hdp.

dincilerin abazan olması

dincilerin diye başlayan çoluk çocuğun açtığı başlık olsa gerek. arkadaşlar iplememiş zaten. ben genebde bi yazayım dedim.

askerde sakat kalan sevgilisini terk eden domuz

gercekse değeri bir dondurma etmeyen kızmış demek ki. can sıkmaya degmez

uludağ sözlük mobil

en begenilen, iyi, kötü onaylanan entryler niye gösterilmiyor anlamıyorum.

okunduğunda ufku 2 katına çıkaran ince kitaplar

denemeler.

penis boyu en az kaç cm olmalı

ayak boyunun 3de 1inden fazla olmalıdır.

ben ermeni miyim

herhangi bir olumlu durumdan yararlanamayıp bu duruma 'ben ermeni miyim' diye sitem eden yazar söylemidir.

ya da ermenistan da yaşayan bir çocuğun anne babasına serzenişi de olabilir tabii.

uludağ sözlüğün sikiş yuvası olduğu gerçeği

biz niye görmedik. biz ermeni miyiz?

ankara merkez kilisesi

moskova merkez yerine moskava olsa daha iyiymiş ama cok hayırlı bir gelişme olsa gerek.

kurban kesmenin barbarlık olduğu gerçeği

yav kardeşim, yok dinimizde yokmuş, yok aslında sadece hacca gidenler kesecekmiş, barbarlıkmış felan filan..

yav diyanette veya çeşitli kurumlarda adam hali vaktibyerinde olan kesecek diyor, sen hala gotunden bise uyduruyorsun. ulan adamın unuttuğu şey kadar senin bildiğin şey yok bu konuda.

ama evet keşke her şey adaba uygun olsa ama olmuyor. sen kan görmeye dayanamiyorsan orası başka yavrum.

9 dakikada 5 gol atmak

9 dakikada 5 posta.
(bkz: new world record) by lewandowski.

sahi bir ara charlie hebdo vardı ne oldu ona

abi tamam yanlış ama anlamaları lazımdı yeter da milyarlarca muslumanin gozune sokar gibi karikatür çizemessin, çizdirmezler, çizdirmediler. her ozgurlugun bir sınırı var o adamlar suç işledi lakin cezası bu olmamalıydı o başka.