bugün

entry'ler (118)

nilhan osmanoğlu

Asalak, cahil, narsist ve sözde ona kalan mirası sahiplenmeye çalışan kadın. Mirası satılalı, ardından da geri- üstelik de kanla-alınalı çok oldu, birileri reklam arası diye diye kadın harbiden 90 yıl uyumuş, uyandıralım.

ona sorulacak sorular

Allah belanı verdi mi?

gecenin sözü

Bizi toprağa gömmeye çalıştılar ama tohum olduğumuzu bilmiyorlardı.

libido

Dişi bireylerde mensturasyon öncesi inanılmaz yükselen libido, yumurtanın son çırpınışlarıdır, boşa gitmemek için dişiyi olur olmadık duygulara sürükler.

bana aşık olma erkeği

Dönemin en çok ekmek çıkaran erkek tipi. Issız adam erkeği de denir. Melül melül bakarak aşka layık olmadığını söyler ki kadınların içindeki koruma güdüsünü uyandırsın.

balık yiyip süt içmek

Bu sistemde köleleşen direnişçi ruhlu naif kardeşimizin, kibar bir biçimde hayatı sonlandırma çabasıdır.

amerikan film klişeleri

Bisikletiyle banliyö içindeki evlere gazete fırlatan küçük erkek çocuk.

sıkılmak

Modernize edilmiş hayatın en yakın dostu.

yalnızlık

O kadar kötüdür ki tüm medeniyet yalnız kalmamak için kurulmuştur.

bim de satılan muhteşem ürünler

Sütlü tatlıları boluluya taş çıkartır :(

solcu kızların çok rahat yatağa atılması

Sol görüşlü olmak özgürlüğün peşinde olmaktır. istek doğrultusunda yaşanır hayat. Ne isterse onu yapar.
Yoksa bu işlerin sağı solu, dini mezhebi olmaz. Ha var diye genelleyenler, 'hepsi' aklı uçkurunda cahil yaratıklardır

12 kasım 2016 ekşi sözlük ün kapatılması

Basın özgürlüğü, düşünce özgürlüğü... sahi tüm özgürlüklerin en rahat yaşandığı dönemdeydik şimdi değil mi?
Ona, buna, şuna kime olursa olsun yapılanlara susuldukça, haklı görüldükçe gelinen nokta bu.
Kimse ama hiçkimse ifade özgürlüğünü engellememeli. Ve yapılan bu saldırı, ekşiye değil; düşünmenin ta kendisinedir.
Terörle bağı bulunmayan insanlara yapılan zulümdür. Site içindeki bir gurup şahsiyetsizden dolayı tüm siteyi bir tutmak, kapatmak nedir?

sözlük yazarlarının özlediği şeyler

Akrabalarla kafa yapısının uyuşmasını, bir araya gelince dönen muhabbetleri dinlemeyi inanılmaz özledim. Şimdi her biri yabancı olmuş sanki, beraber büyüdüğüm kuzenlerimle sıfır ortak paydaya sahibiz, herkes sadece laf kalabalığı yapıp ayıp olmasın diye konuşuyor. Gerçek bir sohbet kurmayı çok özledim.

sözlük kızlarının bacakları

Bacaktır. Ne daha eksiği ne daha fazlası.

yazarların sevmediği 3 herhangi şey

1-Laf olsun diye konuşulan boş ve gereksiz muhabbetler
2-samimiyet yoksunu ve kendini bi bok sanan tiplerle aynı ortama tıkılmak
3-cahil insanların konuşmalarını dinlerken kıçından sallayıp bi de güzel anlattığını düşünmelerini bozamamak, sanki çok iyiymiş gibi dinlemek
Bonus: böyle şeylere göz yummak, dolayısıyla kendini sahtekar hissetmek

ülkücülerin çocuklarına koyduğu isimler

Aşina güzel bir örnektir.

sözlük yazarlarının itirafları

Nefret ediyorum.

yazarların beceriksiz olduğu konular

Su şişesinin kapağını açmak. Teksem satıcıya bileğimin incindiğini söyleyip açmasını rica ediyorum:(

eski sevgilinin araması

Insan konuşmayı özlüyor. Aylar boyu her şeyi konuştuğun, yeri gelip danıştığın insanın hayatından çıkması hoş değil. Belki aramasında başka bir amaç yoktur, gerçekten, belki sadece düşüncelerinizi özlemiştir.
Hoş, düşüncelerinizi özleyen birini bulup kaybettiğiniz için üzüebilirsiniz ama.

ankara da yapılabilecek sosyal aktiviteler

Ahlatlıbele güzel güneşli bir günde gidin. Güzelce piknik yapın. Ana çimenlikte bir parkur var ücreti 5 tl gibi bir şey ama çok zevklidir. Halatlarla yürürsün tırmanırsın falan. Ha bir de arkadasında tırmanma duvarı vardır o da epey hoştur. Güneş içinde sevdiklerinizle yapabileceğiniz en hoş aktivitelerden biri.
Iyi eğlenceler.