bugün

entry'ler (407)

game of thrones

--spoiler--

ah margaery, vah margaery...

etkisiz eleman tommen, etkisiz bir şekilde intihar etti...

mountain, septa'ya zıpladı...

"the king in the north" as bayrakları as...

walder frey turtasını yedi...

daenerys, westeros'un götünden şırıngayla kan almaya geliyor...

koca yürekli leydi mormont'umuzdan bahsetmeyi unutmuşum... kız hanesinin sözlerini benimsemiş. kuzeyli diğer lordlara kafa tutarken "here i stand" diye bağırıyordu.

cersei high septon'u havaya uçururken çalan soundtrack'i dinlemek isteyenlere: https://www.youtube.com/watch?v=kY2evrkfbiM

--spoiler--

star wars episode vii the force awakens

son filmini izledikten sonra daha da çok sevdim. hele j.j abrams'ı görünce tüylerim diken diken oldu lan bildiğin. bayağı güzel filmdi, özlemişim star wars'u. sekizinci filmi dört gözle bekliyoruz. imdb'deki puanını sonuna kadar hak ediyor.

--spoiler--
kylo ren'i oynaması için daha çirkin bir lavuk bulamamışlar mı olm? filmin başında yarattıkları bad-ass karakter havası, kylo ren maskesini çıkardığı an da yok oldu. ağlamalar, zırlamalar falan. böyle darth mı olur lan?

sondaki lightsaber düellosu güzeldi, sevdim. ancak rey, kylo ren'i tam öldürecekken yerin çatlaması ve aralarında bir uçurum oluşması bana çok zorlama geldi, beğenmedim.

han solo konusunu film çıkmadan aylar önce biliyordum ancak gözlerimle görünce harbi çok üzüldüm lan.

luke da yaşlandıkça karizmatikleşmiş. 4-5-6'daki gibi malca bir ifade yok artık yüzünde.

--spoiler--

semih kaya

Sağı solu, ne yapacağı belli olmayan Galatasaray stoperi.

dolmuşta ineceğini söyleme şekilleri

Aslında çok basit bir şey fakat, insanı heyecanlandıran bir aurası da var olayın. Kaptan mı desem, hocam mı desem, abi mi desem bilemiyorum lan ben. Hacı demişliğim bile var.

sevişmek istenen ünlüler

mila kunis
jennifer aniston
burcu esmersoy.

don giymeyen erkek

taşaklara özgürlük, motto'sunu benimsemiş adamdır.

gece mezarlıkta dolaşırken dans eden hıyar görmek

bir insan gece gece niye mezarlığa gider, sorusunu sordurtan başlık.

en iyi diziler

sons of anarchy
game of thrones
person of interest.

şiirlerden akılda kalan dizeler

Ayakkabısı vurmadığı zamanlarda
Anmazdı ama Allah'ın adını
Günahkar da sayılmazdı

çocukken yapılan salaklıklar

evin içinde koltuktan koltuğa atlarken, düşüp, kafayı masanın sivri kenarına vurmak. allah'tan kafam kalın.

sözlük yazarlarının itirafları

alkol aldıktan sonra işkembe içmeyi anlamıyorum ben sözlük. neden yayla, ezo gelin, tarhana veya mercimek değil de işkembe? tanrım, kafamda deli sorular.

hevesi kursakta bırakan hayal kırıklıkları

kızla sevişecekken, yanına prezervatif almadığını fark etmek.

bakire olmayan kadına patlak diyen erkek

türkiye olm bura. alışın artık bunlara. sene olmuş 2015, hala yargılıyorsunuz. bir keresinde biri okan bayülgen'in programına çıkmış, nasıl markette daha önce açılmış bisküviyi almazsam bakire olmayan kızı da almam, demişti.

sonuç: koy ver gitsin be hacı.

chp mhp hdp koalisyonu

mhp ile hdp yan yana gelemeyeceğinden, ütopik koalisyondur. keza biri çözüm sürecini bitirmek, diğeri ise devam ettirmek istiyor. ve bu farklılıklardan sadece birisi.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

mudvayne - happy?

bunu okuyacağını bilsen ona ne söylerdin

seviyorum de ulan!

dindar güzel ve zengin kız

o kadar garipsedim ki, başlığı bile okuyamadım.

kavgasız biten ilişki

- stratovarious ben ayrılmak istiyorum.
+ oke.

konuşmalarıyla biten ilişkidir.

çocukken yanlış bilinen bilgiler

biranın sidikten yapıldığını zannederdim.

kaldırımda ağır ağır yürüyen yaşlılar

(bkz: ticari bekleme yapma)