(bkz: tom yum goong)
Netflix'in Eylül 2018'de tüm dünyada ayni anda yayınlamaya başlayacağı Türk dizisi. Başrolünde istanbul'u koruyacak süper kahraman rolünde Çağatay Ulusoy yer alıyor. Göğsümüzü kabartacak bir yapım olacağı görüşündeyim. Hadi hayırlısı olsun.
La casa de papeldeki profesör de mi var acaba bu dizide ya. Netflixde çağatay ulusoyla çekilen resimleri var.

https://instagram.com/p/BhthPU2lsp_/
Şu başlık ile kendimi türk dizilerini salyaları akarak izleyen ortadoğu ülkesi vatandaşı gibi hissettim tşk.

Çağatay ulusoy'un rol kesmeye çalısacağı dizidir efendim..
görsel
Muhtemelen yatmış dizi.
teaser yayınlandı. nihayet.

Yakında fragman da gelir.

https://youtu.be/7tT8q0Vov8E

görsel

görsel

görsel
fena değil gibi duruyor. bakalım.
Tanıtımında "istanbul'un son muhafızlık görevi verilen adam" diyor. Hikaye baştan sorunlu gibi değil mi??? Yani o kadar muhafız bu zamana kadar istanbul'un neyini nasıl muhafaza etmiş diye soruyor insan. Bana "yok elin amerihalısı nev yorku koruyor ama..." ile gelmeyin. Burası Amerika değil bizde amerihalı değiliz. Bizi sarmaz, bizim hikaye geçmişimize böyle şeyler uygun düşmez. Düşmedi de zaten şimdiye kadar. Ama o kel hali ile tarih konulu "Kara Murat" gibi bir şey yapsalardı çatır çatır izlenirdi.
çağatay ulusoy'lu netflix dizisi.

buralar yakında entry dolar, rezerve alayım da yakında editler editler görüş bildiririm.

Edit:izlemedim.
çağatay ulusoy keşinin rol alacağı yeni inrernet dizisi. Netflix türkiye nin yapımı olması şimdiden ortaya adam gibi birşeyler çıkmayacağının göstergesidir.

La casa de papel in profesörüyle bir fotoğraf karesinde yer almışlardı. Bu akıllara üçüncü sezonda la casa de papel de çağatay ıda görecek miyiz sorusunu getirmişti. Ama öyle olmadı. Çağatay bey bunun yerine bireysel bir yapımda yer aldı.

Bunun yerine keşke yabancı yapımlardan birinde oynasaydı daha iyi olurdu bence. Daha çok kitleye ulaşır. Daha kaliteli ve daha fantastik bir yapımda yer alabilirdi. Yeni dizisi "muhafız"ın fantastik- drama türünde olduğunu düşünürsek.

Sonuç olarak bekleyip göreceğiz belki de bizi şaşırtacak. Dilimizin kemiği yokki eleştiri yapmasak..
valla fragmani kisa ama super olmus dizi. koskoca netflix lutfedip turkce dizi cekmis millet elestirmeye baslamis hemen. destur. adamlar ingilizceden baska sadece almanca, fransizca, ispanyolca, japonca ve hintce dilinde dizi cekmis. simdi de turkce dizi cekiyorlar. biraz destek olun amina kodugumun mallari. turk dizileri soyle boyle hep ayni konulari isliyorlar diye sikayet ederler. e iste hep aradiginiz firsat. 10 bolumden olusacak ve bolumler 50-55 dk arasi surecek. turu de fantastic macera. ulan bunu bari once izleyin sonra elestirin. ya sabir.
görsel
görsel
görsel
görsel
görsel
Tam 1 shit content olacağını düşündüğüm çöpflix dizisi. Çok zorluyorlar çoook kerem ,çağatay, aras bulut gibi donuk rol yapamayan sadece yakışıklı diye seçilen tipleri oyuncu yapmak için. Çook .

Kemal sunal,Şener Şen,Münir Özkul,Sadri alışık yakışıklı oldukları için mi parladı eyyy shit content createrlar.
çok iyi olacağını düşünmüyorum ama izlicem yine de bakalım.
Nerden mi izleyeceğiz tabiiki dizimag6 .co (domain değişebilir) olmazsa dizipub olmazsa herhangi bir korsan dizi sitesi. izlenilen birşeye para vermeye karşıyım ben.
Dizinin senaryolaştırıldığı kitap o kadar vasattı ki netflix çekecek başka bir şey bulamamış mı Dedirtmiştir.
Meraklısına kitabı da yazayım.
(bkz: Karakalem)
14 aralık'ta yayınlanmaya başlayacak.
klişenin tillahı abd özentisi dizi.

1- kafaya gelen kurşunun son anda durması: çek.

2- kızla oğlan dövüşürken üst üste gelince seks gerilimi: çek.

3- sadakat yaraklığı: çek.

4- şehri koruyoruz sikkoluğu: çek.

sırf netflix yaptığı diye övmenin alemi yok. baya yarak kürek dizi işte, dördüncü sınıf gotham.
Netflix'in usa dışı ülkeler için çektiği ilk yapımlar genelde oldukça dikkat çekiyor. Mesela Dark sadece kendi ülkesi Almanya'da değil, tüm dünyada neredeyse stranger things ile karşılaştırılacak kadar çok sevilmişti.

Fakat bizim çakma Arrow diğer Netflix izleyicileri tarafından benimsenir mi?

Pek sanmıyorum açıkçası. Anlatılan hikaye ile yer-mekan hissiyati birbiriyle uyumlu değil, fragmani izlerken gerçekmiş hissine kapılmıyorsunuz.

Yine de ilk Türk Netflix yapımı diye göz gezdirmek lazım.
görsel
karakalem adlı romandan uyarlama şeklinde çekilmiş,hikayesi osmanlı zamanından bugüne uzanan , 2.sezonu da onay almış netflix orjinal dizisidir.
fragmanda kendini hissettiren birtakım klişeler olmakla birlikte ; kendi dilimizde bir yapimin böyle başarılı işlere imza atmış uluslararsı bir platformda yayınlanması gurur vericidir . desteklenmelidir.
yabancılar donup dolaşıp klişelerle kraliçe elizabethleri, taht entrikalarını defalarca çekip durur bizlere dayatirlar.bizim kültürümüzde o kadar orjinal hikaye varken , bu dizi de fantastik alanda bizim için bir basamak olabilecekken; aşırı sert eleştirileri doğru bulmuyor ve emekleri geçenlere başarılar diliyorum .
netlix için çekilen ilk türkçe dizi.

ilk sezon yayınlanmış diyorlar, hakkında entry giren yok.
bilen varsa yazsın, tüm dünyada aynı anda mı yayınlanıyor ?

yayın mıydı yayım mıydı aliminiyum? neyse ben türk dil şeysine gidiyorum.
bu diziye kotu laf edenin aklini karislarim. aq maymunlari. ilk iki bolumu izledim. gayet iyi olmus. holywood ozentisi hebele hubele diyen maymunlar, bu isler boyle olur. sak diye kendi tarzini yaratamazsin zaten. bir yerden baslamak lazim. hali hazirda ikinci sezon onayini da aldi. demek ki netflix'de dizinin potansiyeline guveniyor. bize de destek olmak duser.
Sen anlat karadeniz, bir zamanlar çukurova, çukur çöplerinden sonra ilaç gibi gelmiş dizi. Gerçi o çöplerle kıyaslama yapılamayacak kadar mükemmel bir şey.