entry'ler (20)

poyraz karayel

Bahrinin Ayşegülün son siteminden sonra ikisini nikah masasına götürmesi gerekir, çok duygusal ulan, çok da güzel mesaj veriyor, ortalamanın üzerinde bir is çıkarmışlar helal be.

kafka tam bir çılgın olması

Kafka'nın gerçek bir yalnız olmasından kaynaklanan durumdur. Okumaya kıyamayacağınız kadar da güzel yazmıştır

fakir parasız işsiz çirkin yetim ve ezik olmak

Büyük insan saydığımız herkes bu zorluklarla savaşarak büyük olduğuna göre savaşmak gerek, bir yerde de dua tabi.

dizilerden nefret etme sebepleri

Örneğin med-cezir, yaman çok yakışıklı, mira çok güzel, eylül ne giyse yakışıyor... Lüks hayatların gerçekçiliği olmayan hikayesi, isyan ederken hicbir şey katmadığı gibi vaktinizi çalan yapım... Çok güzel ve igrencsiniz diyerek kanalı degistiriyorum, sonunda televizyon izlemiyorum.

ciddi ciddi şiirlerden hoşlanan insanların olması

Böyle düşünmek suç sayılmalı, ne demek ciddi ciddi şiir sevenler var mı? Ben de şiir sevmeyen insan olur mu ya diye aklımdan geciriyordum. His yoksulusunuz sanırım.

nur yerlitaş güzelliği

Makyajla katettiği yola baktığımızda umutsuzluğa kapılmamamiz gerektiğine ikna eder.

iz bırakan kitap cümleleri

Önce gözyaşı dökülür, dökülür hiçbir şey göremezsin. Derken sessizce koca bulutlar yüzerek gelir ve aklından geçirdiğin her şeyi gerçekleştirir. Yüreğinde olanları, rahat olmadığını bilir bulutlar. Senin buralardan uzaklaşmak, uçup bir yere gitmek istediğini, kimse tarafından aranmak, kimsenin yapmacık yapmacık "Sersem çocuk, kayboldu gitti şimdi, nerede arayalım bunu?" dövünmesini istemediğini de bilir bulutlar. Senin bir yere kaçmaman, kaybolmaman, sadece sessiz sessiz sırtüstü yatıp bulutları seyretmen için, bulutlar aklından geçirdiğin her biçime girer, seni avuturlar. Bulutlar hep aynıdır ama türlü hallere girer. Yeter ki sen bil, senin için nasıl görünmek istediklerini...
Beyaz Gemi

yazarların favori şiirleri

Nazım Hikmet'den Severmişim Meğer adlı şiirdir. Pek latif şiir...

çocukken olmak istenilen meslek

Astronot olmak ayda gezinmek, ardından en gercekcisinden bir öğretmen, ardından cumhurbaşkanı, ardından haber spikeri şeklinde devam eden, filmlerdeki villalarda yaşayabilecek kadar zengin olabileceğimize inandığımız güzel yılların güzel hayalleri... Şimdi mühendisler iki bin alıyormuş, ağladım biraz.

nobel alacak ikinci türk yazar

Nobel ödülünü hakeden birçok Türk yazar vardı, keşfedilmediler, farkefilmediler... Bir gün belki ben olurum... En azından yazmaya ömrümü adarım.

poyraz karayel

izlenebilecek seviyede bulduğum, Poyraz karakterinin sempatik tavırlarında ötürü ekrana yapışarak izlediğim dizi. Poyraz gibi sevgili istiyor insan, Poyraz'ın komşuları çok sempatik, Zülfikar'ın istatiksel replikleri, Ayşegül'ün tavırlarını beğeniyorum, Poyraz'ın hayali mahkemesinin duvarında "Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır" yazıyor, Oğuz Atay sık sık vurgulanmış, seviyorum ulan şu diziyi.
Çarşamba nolursa olsun izliyorum, mutlu oluyorum.

düğüne gitmeyi sevmeyen insan

Düşünüldüğünde kalkıp hunharca her şarkıya oynayıp tüm dedikodulara katılıp ekstra 3 dilim daha pasta yiyerek manyak stres atma ortamıdır, farkında değiliz.

düğüne gitmeyi sevmeyen insan

Düğün sevmemek kendi düğün organizasyonun üzerine düşünmeye düğünü erken yaşlardan itibaren organize etmeye başlamaya iter. "La ben kendi düğününde rock mı dinletecem, klasik müzik mi açıyım millete." uzun uzun düşünürüm, karar veremedim

dünyadaki herkes sizin gibi olsa olacaklar

Okuyan bilmeye çalışan değerli hissetmeye muhtaç insanlar olurdu, kavga edemeyen kin besleyemeyen güzel insanlar... insan zaten kendine hep güzel bakar, güzel görür

yaşlanmaktan korkmak

Boşuna yaşlanmaktan ben de korkuyorum. Hayallerimi gerceklestirememisken bir gün kırışık göz altları ve saçlarımda aklarla karşılaşmak, ne yesem kilo almak, binlerce sağlık problemiyle boğuşurken hayatımI adadığım evlatlarımın da beklentileri karşılayacak sevgi ortamını sağlayamayacak olmasıyla gözümü korkutan olaydır. Buraya da yazıyım, yaşlanmayacakmisim gibi bir his var içimde kaç haftadır.

türk kızlarının türk erkeklerine göre güzel olması

Uzun zamandır düşündüğüm ve inandığım varsayım. Türk kızları güzel ya da ben birçoğunu kiskandığım için dikkatimi çekiyor. Erkeklerin %2'sinin gideri varken %22si de fena değilken, kızların %11 i güzel, %36sı fena değildir.

incecik ama muazzam kitaplar

Cengi aytmatovdan beyaz gemidir. Saf kalblere hitap eden en az benim kadar yalnız bir çocuğun ustaca ele alınan hikayesidir. Okudukça ağlarım, ağladıkça okurum. Belki yalnızca benim için önemlidir. Bir de kusur sayılıyorsa 168 sayfadır

türkü dinleyen cahil köylü insanlar

Türkü dinlemekle cahillik arasında kurduğu köylü aşağılaması içeren kibriyle, düşüncesinin yazarın başına gelen kötü olaya ben haketmedim deme ihtimalini ortadan kaldırır. Kötüsün dar bakıslisin... kendi değerlerine sahip çıkamıyorsun... Tüm bu karalamalar hayatında bir yerlere gelememiş asıl cahillere ait söylemdir. Köyde meyve büyütmenin ve güzelim türküler dinlemenin aslında cahillikle ne kadar alakasız olduğunu, düşüncelerinin kirlendigine inandığım şahsa ait söylemdir.

sözlük yazarlarının itirafları

Normalde zeka fışkırsa deha olsam bile pratiğe gelince aptal ahmak birine dönüyorum, biraz alık biraz aylak yavaş düşünüyorum çok dikkatim dağılıyor çok oyalaniyorum gereksiz gereksiz işlerle. insanlarla anlaşamıyorum. Sonunda yıkıntıların ortasında yine sevilmediğimi anlaşılmadığımi tekrarlıyorum kendime.

telepati

Odaklanma problemi yaşanmayan rahat ortamlarda arkadaşlarla sık sık yaşadığımız olay. Aynı şekilde şova dönüştürmeye çalışıp başarısız olduğumuz doğa üstü gizemli egzantirik ve gelecekteki gelişmiş insan modelinin muhtemel iletişim türü