entry'ler (31)

çikolata

Sıcağından,fondü şeklinden,fıstıklısından,içkilisine;herkesin bir çikolatası vardır,çikolata filminde de geçer.Kaç yaşında,hangi konumda,hangi cinste olursa olsun hediye edileni gülümseten,yedikçe yanak ve dudak kaslarını zorlayan,bazı çeşitlerinin damakta eritile eritile yenmesine doyum olmayan,yiyecekten öte süper birşey.

hayat bu işte

girişiyle insandan birşeyler koparıp alan,sözleriyle götüren,bütünüyle dağıtan parçadır.ellerine,ruhuna sağlık manga dedirten şarkıdır.

uyku

Aşka birebir,hastalığa birebir,baş ağrısına,mide bulantısına,açlığa,susuzluğa,depresyona,gürültüye,unutmaya hepsine birebir gelen hediyedir.
kimi zaman annenin koynunda,kimi zaman babanın dizinde,kimi zaman huzur dolu,güvende dostlarınla,kimi zaman aşkla tatlı tebbessümle sevgilinin kollarında,kimi zaman yapayalnız sereserpe kış yelinde,bahar melteminde,güneşte,yapmurda,karda fakire de uyku uyku zengine de..
hele ki sabah uykularına doyum olmaz.

terazi burcu kadını

Bu burçta doğan kadın tam anlamıyla dişidir. Çok cazibeli, hoş ve güzeldir. Özellikle aşk konusunda başka burçtan olan kadınlar bu burcun kadınıyla kolay kolay baş edemezler. Bu ahenkli, rahat, güzellikler ve sevgiyle dolu hayat isteyen kadın üstelik çok yönlüdür.
Terazi burcu kadını kendi çekiciliğinin farkındadır. Bununla neler yapabileceğini de iyi bilir. Çevresine hayranlık uyandıran bir tiptir ve bundan zevk alır.
Terazi burcu kadını, aynı burcun erkeğinin aksine paraya önem verir. Para ona hayatta istediği pek çok şeyi sağlaması için lazımdır. Güzelliklere ve sevgiye düşkündür. Bunu elde etmenin pek kolay olmadığını bilir. Ama bu, sizin onun cimri birisi olduğunu zannetmenize neden olmasın. Çünkü tam aksine cömerttir.
Terazi burcu kadının da mantık, akıl ve zekadan çok hisler hakimdir. Sever, bağlanır ve her şeyini kalbindeki erkeğe verir. Seveceği adamı dikkatle seçer. Rastgele birine aşık olduğu pek görülmemiştir. Eğer karşısındaki kişiyi sever ve bağlanırsa çok fedakar olabilir.Evde sizin rahat etmenizi, huzurlu ve ahenkli bir hayat sürmenizi sağlayacaktır. Fakat çok kırılgan olduğu için, ihmale hiç gelmez. Karşısındaki kişiye hemen kırılıp gücenebilir.
Terazi burcu kadınlarının çoğunun vücutları güzeldir. ince kemiklidirler ve giydiklerini yakıştırırlar. Ayrıca çokta zevklidirler. Her şeyi kendilerine yakıştırmayı bilirler. Fakat modayı takip ettiği pek söylenemez. O kendine yakışanı seçer.

ilkokulda sevgiliye söylenen aşk sözleri

birlikte tenefüse çıkalım mı?halley de yeriz

güzel kızın yanındaki bıyıklı bira göbekli adam

belki bıyıklı çirkin kel veya göbekli olabilmesine karşın,zeki,dürüst,başarılı,iyi kalpli,incedir.her güzel kadın dışta dengini aramaz.diğer yandan güzeller bahtsız olur diye de bir söz vardır.

yanlış numara diyalogları

-alo
+alo şükrü sen misin?nasılsın?necati abin yok çocuğum
-ha,alo evet ben de necati abiyi aramıştım,iyiyiz sağlığına duacıyız ablacım
+kıymet nasıl şükrü?
-valla bildiğin gibi değil,çok değişti nerde yakalarsa günde 3-5 posta bıktım usandım,zor durumdayım
+aniii,şükrü değil misin sen?
-nası da anlayıverdin abla

ölüyorum

abartmalarda da geçen bir söylemdir.basitinden griptir;ölüyorum der,uykusuzdur;ölüyorum der,yorgundur;ölüyorum der,aşk acısı çekiyordur;ölüyorum sanıp,ölüyorum der zaman geçince de oturur buna güler insan.

cevapsız sorular

ilk-orta okul kabusu: küs müyüz?

yaran isimler

dahiliyeci, koptagel ilgün

severken ayrılmak

biri sever, biri pek onun gibi sevemez, ayrılık gelir çatar, biri severek ayrılır öbürünün umrunda olmaz vakasına da sık rastlanır,bir çeşit mecburen severek ayrılmadır.

regl

yumurtlama olduktan sonra,yumurta hücresi spermle döllenirse hamilelik olur,döllenmezse 14 gün içinde beyindeki hormonların yönetiminde adet kanaması oluşur,bu yumurtalar atılır.adet dönemi boyunca kadın ortalama olarak 40 mililitre kan kaybeder.
birçok hayvan adet kanaması yaşar,ilginç bir tanesi midyedir,kızıl midyeler bu yüzden yenilmese daha iyidir,dikkat tavsiye olunur.

sevgiliye cicek isimleriyle hitap etmek

petumyam.
odunlaşılınca da odun isimleriyle hitab etsek;sarı çamım,atlas sedirim,salkım söğüdüm,kanada tsugam,boylu mazım gibi..

kaşık

402 nolu sınıftaki polly isimli,keçileri olan,çatlak kızın takıntılı olduğu nesnedir.
pozisyonu da oldukça sevilir,sevilesi,mucidi taktir edilesidir.

yatak

muhabbeti güzeldir.her türlüsünde kalkası gelmez insanın.üzerinde yenilebilir,içilebilir,dertleşilebilir,yeri gelir koltuk olur,yeri gelir masa(özellikle öğrenci evlerinde).yastıkla,yorganla,battaniyeyle tamamlanabilir,sevişmelere,dramlara,komedilere,aşklara sahne olabilir.ve en elzemi hayatımızın yaklaşık olarak 3/1'i onunla geçer,sıcak yatağınızda sabah uykularına doyum olmaz.

yastık

başa,bele,boyna konulabilen rahatlığı arttıran pamuk,yün,silikon,elyaf,samandan olabilen nesnedir.bacaklarının arasına koyup uyuyanını da bilinir.
ayrıca,sevgiliden olanı en makbulüdür.Rahat,huzurlu uykuya sebebiyet verir.

tekila

bir bira dört tekila,sıralanan bu beşli,ilki de dahil olmak üzere,hızla shot yapıldığı taktirde cesaret edemeyip de yapamayacağınız pek bir şey kalmaz.olmeca'nın koyu renkli,meşe fıçıda bekletilmiş olanı içim açısından daha rahttır,hoş da bir tat bırakır.

yemek yapmayı bilen erkek

kız arkadaşına,ya da potansiyeline özel yemek yapan,yapmayı deneyen erkek çekicidir,tatlıdır.çoğu kız ona özel yapılan yemeğe tavdır.
yarışmacı arkdaşlar varsa yüksek puanı alacak olandır.
arkalarından yemek konusunda başarılıysa,başka konularda da başarılıdır yorumu yapılır.
mesleki anlamda aşçı ünvanını alır.

asla unutulmayacak olan çocukluk kahramanları

(bkz: peter pan)
(bkz: baba)
(bkz: lara craft)
(bkz: herkül)
(bkz: zeyna)

parasutcu

'kuşlar neden şarkı söyler?' sorusunun cevabını öğrenebileceğiniz yegane insandır.