bugün

entry'ler (125)

çok hızlı geçen dolmuşu yumruklamak

ellerine kin duyan insan eylemidir. Yumruk atmak yerine taşla saldırıda bulunmak daha tehlikesiz olacaktır.

Üniversitede ilk yılımdı ve karadenizin yokuşlarına henüz alışamamıştım. Yağmur da vardı yine. beklediğim dolmuş hızla geçti önümden. Az ilerde bir yerde de durdu. Ben de başladım dolmuşa koşmaya. Bu kez de topuklu çizmelerimle yokuş aşağı koştuğumdan hızımı alamayıp geçiverdim aracı. Geçerken de el salladım dolmuşa. Sonra geri dönüp bindim. Hep beraber güldük yol boyunca. Hiç de utanmadım, yüzsüz müyüm ne.

iyi insanların çabuk ölmesi

Büyük olasılıkla biz iyi insanlara ya da sevdiğimiz insanlara doyamıyoruz. Erken değil belki ama sevdiğin yemekten daha çok yeme isteği gibidir bu.

babama

senin hiç bilmediğin nedenlerden sen benim hep tek kahramanım oldun.
hani benim hastalığım vardı. beynimde kistler vardı, kısım kısım ölüyordum. sağ kolum tutmuyordu. bana çorbamı içirirken o gün hastahanede demiştin ki düzelmez deseler de benim kızım güçlüdür. Düzeldim de baba. Şimdi turp gibiyim de. Ama ben o hastahanede yatarken senin bir kadınla tanıştığını bir buçuk ay sonra öğrendim.
Hiç düşünmedim bizi aldatmanı affettim mi diye. Korktum.
tek bir şey var çok düşündüğüm ve hiç soramadığım. Hastaneden çıkarken fazla ayakta kalmamam gerekiyordu ya hani. sen de arabayı uzağa parkettiğini kapının önüne getireceğini söyleyip gitmiştin. ben de uzun uzun beklemekten bayılmıştım. ayakta kalmamalıydım.
o günlerde her fırsatta onu aramışsın elimdeydi o kayıtların dökümleri, attım.
merak ediyorum baba, o gün ben seni beklerken onunla mı konuşuyordun? Çok bekledim çünkü, düşeceğimi anladığımda beni tutarsın diye bir yere oturmadan bekledim. cevap verme baba. korkuyorum, soramıyorum. ne olur sen de söyleme.
not: seni seviyorum, her zaman seveceğim.

sahur

oruç tutulduğu zamanlarda sabah ezanından önce yenebilecek her şeyi sindirmek istediğimiz öğündür. zaten ramazanda iki öğün var biri de iftar. Evde olduğumuz zamanlarda uykudan kalktığımız için fazla bişey yiyemeyiz ama öğrenci evimizde sahura kadar göz kapaklarımızı kaşlarımıza yapıştırıp durduğumuz için ertesi gün iftar sanki hiç gelmeyecekmiş gibi kusana kadar yeriz.

edit: bunun nesini eksiledin? beynin nerede?

türkiye de sibirya kurdu beslemek

zamanında yaptığım bir hatadır. Milliyette yalan haber olmamıza da neden olmuştur. Polis arkadaşlarımız biz bunu polis köpeği yapalım demişti biz de yaz tatiline giderken kızımız polis olsun diye vermiştik. Milliyet haberde bir grup öğrencinin bakamadığı köpeği polis aldı diye haber yapmıştı. Oysa yemedik yedirdik. O değil de kızımızın namusu da tehlikedeymiş. Bu da haber linki http://gundem.milliyet.co....2011/1364600/default.htm

küçük burunlu kız

sen o mikroskopik burun deliklerinden nasıl nefes alıyorsun yaa diye saçma sapan şakalara maruz kalan kızlardır. (bkz: ben)

flash haber oku

Rengi kırmızıdır. ekranda tek kişi bile olsa o kişiye doğru kırmızı bir ok ruhi mücerret gibi fışkırtılır ve haberle ilgisi okun yanına yazılır. o derece bilgilendirici bir oktur. Benim öğrenci evimin olduğu apartman yöneticimizin de flash haberde çalıştığından kuşkulanmaktayım. kendisi apartman kapısının zincirini piano akortu zannederek zincirden tutup açmayınız ayarı bozuluyor, kopuyor yazmış. kocaman kırmızı bir okla otomat tuşunu gösterip buradan açınız notu eklemeyi de unutmamıştır.

ben bu yazıyı sana yazdım

Sevgili zafer hocam, size bir özür bir de teşekkür borcum var. kim olduğumu bilmediğiniz için vicdanımı burada rahatlatmaya çalışacağım. bu entryden sonra zall abiye de mesaj atıp arayan olursa bilgilerimi vermeyin diye sımsıkı sıkı sıkı tembihlerde bulunacağım. Dün akşam öğrendiğim makro iktisat notumda 30 40 puan kadar yanlışlık var. Çanın sözünün geçtiği bir sistemde bunu vicdan azabı haline getirdim. 20 beklerken 60 almışım. Ama siz bu hatayı sakın farketmeyin ne olur. itiraz dilekçesi vermek gibi bir niyetim aklımın ucunun yakınına yaklaşmıyor, inanın. bunun için teşekkür ederim.
özrüme gelince ulen sen beni kış döneminde 30 puan kırarak bırakmıştın ya işte o zaman sana ve yakın çevrene kötü dileklerde bulunmuştm baya. işin içine aileni karıştırmak istemezdim ama yeni küfür türetemeyince türetilmiş olanları kullandım. Her neyse ödeştik. saygılar.

karısını kıskanan saplantılı erkek

Karısını kıskanan saplantılı değildir ama karısını abartılı kıskanan tamamen saplantılıdır. Evden çıkarmamak abartılı davranış tamlamasına tam ölçüsünce oturmaktadır. Bir de bu durumun tersi vardır ki midelere zarar. Şu hayatta çok severek yaptığım iki şeyden biri gitar çalmak diğeri ise tiyatro. Bir sinema filminde adını vermeyeceğim bir yönetmenin karısını başka bir adamla en gereksiz fantazi dolu sahnelerde çekmesinden iyidir vesselam. Tamam sanatta dogmalar yoktur, kendini kısıtlayamazsın ama eğer bir gün bir sinema oyuncusu olursam(ki inşallah) böyle bir yönetmenle evlenmeyeceğim de tıpkı abartılı kıskanç, güvensiz, özgüvensiz, içi boş bir erkekle evlenmeyeceğim kadar kesindir.

zall ın el kol hareketiyle göz çıkarması

heyecanı nedeniyle çenesi biraz kasıldığı için hızlıca konuşması gibi fazla el kol kıpraşması yaptığı da doğrudur. gayet iyi idare ettiler, elinin kolunun çok fazla oynaması o kadar rahatsız edici değildi. küstüreceksiniz, o olacak sonunda.

cipa hastalığı

Genetik bozukluk nedeniyle küçük sinir uçlarının acıyı, sıcağı, soğuğu beyine iletmemesi durumudur. Çoğu nörolojik rahatsızlık gibi bu hastalığın da tedavisi bulunamamıştır. cipa hastalarının dillerini ve parmaklarını kemirmesi hastalığın psikolojik etkisidir. japonya dünyada en çok cipa hastasının yaşadığı ülkedir, japonyada 67, dünyada ise 300 cipa hastasının yaşadığı tahmin edilmektedir.

ispiyoncu kardeş

tahammül edilemez bir varlıktır. Siz onun bütün saçmalıklarına, iğrenç müzik zevkine, bebekken saçınızı avcunun içiyle bir güzel belleyip çekiştirmesine ve kafa derinizden ayırmasına katlanmışsınızdır. Ama o bir brütüstür. Bir gün cep telefonunuzdaki mesajları, siz sigara içerken şantaj uğruna çektiği fotoğrafları koz olarak kullanacak ve işine en çok yarayacak zamanı kollayacaktır. Bu zamanı bulduğunda ise soğuk kanlı bir katil gibi babanızın yanına gidecek ve çamaşır sepetinizi devirecektir. Bu noktada küfrederken annenizin ortak olduğunu hatırlayın ve sakinleşmeye çalışın.

saçı 3 e vurdurmak

Erkekler için sorun teşkil etmeyeceğini düşündüğüm saç tipi. Ben küçükken saçlarım gür olsun diye biri annemle babamın aklına girmiş. Kızım seni cici yapıcaz demişler. Ben de uslu uslu durmuşum. Sonra aynaya götürmüşler beni. Ben korkudan sıçrayıp basmışım çığlığı. Küçük olmak ne zor be kardeşim, cici dedin mi olay bitiyor.

rüyada hareket edememek

Ayaklarının oturma organına azimle çarparak kaçman gerektiği kabuslarda fazlaca vuku bulan durumdur. Böyle durumlarda bağırmaya çalışıp çıt çıkaramadığınız feci durum da ilk durumu yalnız bırakmaz. En tapılmayasıca put oluverirsiniz. Sonunda tahammülsüzlükten uyanırsınız.

arabali ruhsuz

mustafa sandalın ilham perisi olabilir. Onun arabası vardır güzel mi güzel malesef ruhu yoktur.

türklerin kürtleri kıskandığı gerçeği

Yıllardır çabaladıkları devlet kurmak uğruna yemedikleri b.. öhöm halt kalmayan bir milleti tarih boyunca onlarca kez devlet kurmuş bir milletin kıskanacağı şakasıdır. Gülünür geçilir.

en iyi film müzikleri

(bkz: john murphy) 28 hafta sonra mıydı ne karın ağrısıysa o film işte.

düz ayak

Zonguldakta olmayan gidiş ya da dönüş yolu tabiridir. Yokuş, bayır yoktur. Rahat rahat ferah ferah yürünürdür. Ama eğer bursalıysanız ve zonguldakta öğrenci olacak kadar bahtsızsanız bir de topuklu ayakkabı seviyorsanız hasret kalacağınız söz öbeği.

diyetisyenlerin genelde şişman bayanlar oluşu

Göz doktorlarının gözlüklü olması, psikolog ve psikiyatristlerin davranış bozuklukları olması durumuna ve bu konuda yapılan buzdolabında dahi küflenmiş esprilere alışmıştık. ama bu şişman diyetisyen yepisyeni ve tutması muhtemel bir olaydır.

dudak üstü çukuru

Hafif olmadığı taktirde sümüklü görünüşü katan çukurdur. Küçükken onun sümük yolu olduğunu hatta var oluşundaki nedenin bu olduğunu düşünürdüm.