bugün

(bkz: kabe puttur)
tüm heykellerin put olduğunu sanan hıyar beyanı.
(bkz: camiler puthanedir)
Sabit fikirli insan beyanı .
ulan millet çok tanrıcılıktan tek tanrıcılığa geçerken bile putçuluğu bu kadar tartışmamıştır. en az bin defa bu konu gündeme gelmiştir bu sözlükte. yeter da.
Evet doğrudur. Fakat onu put yapan Atatürk heykeli olması değil, heykel olmasıdır. Ayrıca geçenlerde, heykelin put olduğunu savunan bir ilahiyatçı, kardan adamın da put olduğunu söylemişti. Ama sizin gibiler yine karşı çıkmıştı; bir karar verin beyler!

O heykellere veya kardan adama tapılmaması onların put olmadığı anlamına gelmez. Misal: kerahat vakitlerinde (güneş'in doğuşu, ortada oluşu ve batışı) namaz kılınması mekruhtur. Niye? Çünkü güneş'e tapanlara benzememek için.
elbette ki put diyen zihniyetin saçmaladığını anlamamak mümkün değil.

lakin onları bu şekilde saçmalatan söz konusu heykellerin haddinden fazla sayıda olması olabilir diye düşünüyorum.çünkü gerçekten çok fazla ve bir süre sonra bilinçaltında bıkkınlık ve zevksizlik izleri bırakıyor .

bi yemeğe bayılırsınız. fakat her gün yerseniz nefret edebilirsiniz.
islamda heykel yasak hele ki bir heykelin önünde dikilip "Andımız" diye bişey okumak şirktir.
Putsa yık o zaman.
Hiç bir heykel put değildir, siz tapmadıkça.
değildir. ama put olarak da kullananlar vardır yok değil.
Orospu çocuklarının iftirasıdır ve sonuna kadar andımız'ı okuyacağız atatürk heykelinin önünde! işte okadar!
ak sarayda allah var iddasi ile ayni doğruluğu taşımaktadır.
(bkz: kabeye secde etmek)
Eeyyyyy sıvışmayı iyi bilen götlekler Götünüz yiyorsa yıkın da görelim o zaman. Amk zibideleri. Klaveyeye oturan sıçıyor siktiğimin sözlüğünde. Siz münafıklığı da iyi bilirsiniz.
Kesinlikle katıldığım, çok haklı beyan..

Kendini çağdaş sanıp atıp tutan yobazlar var, hiçbirşey bilmiyorlar..
Bakıp bakıp kudur.
put mudur değil midir bilinmez ama çoğu atatürk heykeli, estetikten yoksun sanat adına hiç bir şey ifade etmeyen 5. sınıf heykellerdir. hayırheykel yapma demiyorum hobi olarak gene yap ama biraz sanat anlayışı olsun, emin olun heykellere biraz özen gösterilip, sanat adına biraz değerli hale dönüşseydi bu kadar kolay yıkılmazdı bu tabu.
Halt etmişsiniz.
atatürke tanrı diye tapmıyor ise putçuluk değildir.
kesinlikle yalandır, üstelik sanatsal açıdan çok şey ifade etmektedir atatürk heykelleri efendim. kimi dinci yobazların uydurduğu olaydır.
ameller niyetlerle ilgilidir.bu ülkede pekçogu için evet o bir puttur...
atatürk hiçkimse için put falan değildir efendim, yazık asıl bunu diyenleri kendileri putçudur yazık!
Doğrudur. Heykel zaten dinimizce puttur. Müzik dinlemek, bale yapmak, resim yapmak (insan resmi) bunlar hep yanlıştır. islam böyle bir şey. Yersen. Modern müslümanlar da bu entryi yanlış bulur, gerçek islam bu degil, derler.
her gördüğü heykeli put sanan da yobazdır.