bugün 573 başlık

risperdal

1. 1 -1
    antidepresif türüne giren sıvı yada katı olarak bulmanız mumkun ilac...
  2. 1 1
    iğne halinde bulunanın adı Risperdal Consta'dır. Fiyatı 350ytl civarıdır.
  3. 3 3
    bi dönem kullanmıştım. burun tıkanıklığı yapması şahane bir özelliğidir. zaten horlama yetisi üst seviyelerde olan bünyeleri uyurken canavara dönüştürür. çok fazla kullanımı karaciğere mideye şuna buna zara vereceğinden ötürü tavsiye edilmez. en falza 6 ay kullanıp bırakın.

bir de sudan çıkmış balık tadı yakalattığı için duygusal olaylardan önce önlem olarak alınırsa ne kadar metanetli çocuk sıfatları yakışıtılabilir. sonra geceleri ağlarsın sabahlara kadar.
  4. 3 3
    hap olanı 1 mg dan başlar öyle sonsuza kadar devam eder.
  5. 1 1
    iğne olan formu şizofren tedavisinde kullanılır.
  6. 1 1
    güzel ilaçtır rahatlatır, maymun etmez adamı.Hiç bir yan etkisini görmediğim güzide ilaç...
  7. 3 1
    düşünce bozukluklarını biraz gideren, arada bir doz aşımı bilerek yaptığım henüz beni gebertmeyen ilaç
  8. 3 3
    günün 15 saatini uyuyarak gecirmenizi saglayan, parkinson tedavisinde de kullanılan, "ben deliyim deme meraklıları" nı otistik bir birey haline getirebilecek kapasitede etkili bir ilac.
  9. 2 0
    manik depresyon u olan kisilerde de manik evrenin tedavisi icin de kullanilir.
  10. 3 3
    düzenli kullanılmazsa uyutmaz köpek yapar adamı. geceyarıları boş boş bakarsınız bilgisayar ekranlarına. aman diyorum alıyorsanız adam gibi alın bu tür ilaçları.
  11. 3 mg'lik kutusu 64 küsür liradır.
  12. 7 5
    ülkemizin becerikli psikiyatrlarının bunalımın dibine vurmuş gençlere çare olarak sunduğu kimyasallardan sadece biridir. nedenini hala anlayabilmiş değilim ama diğer kimyasallarda olduğu gibi bunda da kullanan kitlenin sanki matah bişeymiş gibi "olum var ya ben risperdal kullanıyom psikiyatr bile çare bulamadı" tribinde olan güzide ilaçtır. e e dir kakadır. kullanmayınızdır. bi boka yaramazdır. düşünme yetisini engeller. sorunları unuttur lakin o sorunlar 6 ay sonra kapıda yine belireceklerdir. aptallaştırır. donuk bakışlar kazandırır. ve kişiye en önemli olan şeyi unutturur. çare kimyasallarda değil, beyninde. zati önemli olan da o içine düşülen ve dipsiz sanılan kuyudan ip yardımı ile değilde * tırnaklarınla çıkabilmektir ki ne kadar zor çıkabildiğini hatırlayıp bi daha düşmeyesindir*.
  13. olduğunuz yerde uyuyakalmanıza neden olabilen uyku ilacıdır.
  14. 1 1
    insanı mal eden ilaçtır. 2 mg kullandım ve gerizekalı gibi duruyordum. kullanılmaması gereken bir ilaçtır. ya da kararında kullanılmalı. etkili bir ilaç.
  15. hafif bir antidepresandır. yan etkileri fazla olmamakla beraber faydası da yok denilecek kadar azdır. *
  16. dikkat eksikliği tedavisinde de kullanılan bir ilaçtır.
  17. 2 2
    antidepresan değildir. antipsikotik bir ilaçtır. doktorum yazmıştı bana ancak kullanmıyorum. çok uyumak ve kilo aldırmak en büyük yan etkilerinden sadece ikisidir...
  18. 1 1
    bir de bunun garip bir formu vardır, şırınga benzeri bir alet ile içilir. alet 0,1 mg den 3,75 e kadar gider. antipsikotik bir ilaçtır.
  19. 0 0
    yeni başladığım bir ilaçtır. daha önce atarax kullanıyordum fakat onun resmen çocuk ilacı olduğunu düşünüyorum. bunu söylediğim de doktor bana risperdal'ı önerdi. yarım dedi fakat yarım dediğin nedir. 1 mg iyidir.
  20. 0 0
    uykumu ve yemek yememi düzene sokmuş süper ilaç. faydası vardır.
  21. 0 0
    halüsinasyon, delüsyon, düşünce bozukluklari, saldırganlık, şüphecilik, künt, emosyonel ve sosyal cekingenlik, konusma yetersizligi semptomların görüldügü akut ve kronik şizofrenik psikozlarda ve diger psikotik durumlarda kullanılır. dozaja göre ağır olabilir.
  22. 0 0
    "risperidon" içeren bir anti-psikotik ilaçtır. akut ve kronik şizofrenik psikozlarda ve diğer psikotik durumlarda kullanılır. Görülmüş yan etkiler ise şunlar:

"Sık: Uykusuzluk, ajitasyon, anksiyete, baş ağrısı. Daha seyrek: Uyuklama, yorgunluk, baş dönmesi, konsantrasyon güçlüğü, karın ağrısı, konstipasyon, dispepsi, bulantı/kusma, görme bozukluğu, priapizm, ereksiyon bozuklukları, ejakülasyon kusurları, orgastik disfonksiyonlar, üriner inkontinans, rinit, döküntü ve diğer alerjik reaksiyonlar.
    Risperdal'in ekstrapiramidal semptomlar geliştirme potansiyeli klasik nöroleptiklerden daha azdır. Buna rağmen bazı hastalarda ekstrapiramidal semptomlar (tremor, rijidite, hipersalivasyon, bradikinezi, akatizi, akut distoni) görülebilir. Bu belirtiler genellikle hafif ve gerektiğinde doz azaltılıp ve/veya antiparkinson ilaçlar verildiğinde geçicidir. Bazı hastalarda, özellikle başlangıç dozunu takiben, ortostatik baş dönmesi, ortostatik hipotansiyon ve refleks taşikardi görülmüştür ('Uyarılar ve önlemler' bölümüne bakınız). Risperdal doza bağlı prolaktin seviyelerinde yükselmeye neden olabilir. Muhtemel belirtileri galaktore, jinekomasti, menstrüel siklüs düzensizlikleri ve amenore olabilir. Kilo artışı ('Uyarılar ve önlemler' bölümüne bakınız), ödem ve karaciğer enzimlerinde yükselme Risperdal tedavisi sırasında gözlenmiştir. Klasik nöroleptiklerde olduğu gibi psikotik hastalarda polidipsiye ya da antidiüretik hormonun uygunsuz salınımına bağlı su intoksikasyonu, tardif diskinezi, habis nöroleptik sendrom, vücut ısısında düzensizlikler ve epilepsi gözlenmiştir. "
  23. 0 0
    ağır psikiyatrik bozukluklarda verilmezse verilmez denen cinsten, şizofreniden okbden manik depresif hastalıklara kadar geniş yelpazede kullanılan ağır antipsikotik. kas kasılması yapabilir.
  24. 0 0
    bünyeye göre aşırı uyku yaptığını bildiğim ve kilo yapan bir psikolojik ilactır.
  25. 0 0
    Obsesyon & Kompulsiyonlarda etkili kullanılan ilaç.