bugün

entry'ler (11)

kaliteli insanlar neden çoğunlukla yalnızdır

Kolay beğenmezler çünkü. Hayatlarına olur olmadık herkesi sokmazlar. Prensipleri vardır, kendilerinden taviz vermezler. Başkasına yaranmak için farklı görünmezler.

gece 2 de sözlüğe giren kızdan hayır gelmez

1’de başladım ders çalışmaya. Sabah ezanına kadar ders şalıştım, namazımı kıldım, uykum gelmedi azıcık bakınayım dedim ne günahım var benim şimdi

kürtlerin bursa da hakimiyeti ele geçirmesi

Oldukça doğal bir olaydır neticede Bu ülke hepimizin.

gecenin şarkısı

ilhan Şeşen-Sarılınca sana
“Ne kaldı geriye zaten...Birsürü boş hatıra.”

sözlük kızlarının akıl almaz çirkinliği

Valla fıstık gibiyim maşallah. B. kumu yiyin.

hiç güzel ve çekici feminist olmaması

Feministliği yanlış anlamayın. Ya da hep onu yanlış yansıtan insanlardan etkilenmeyin. Feministlerin amacı , tacize tecavüze , kadına şiddete dur demek, haklarını aramak , erkeklerin kadınlardan daha üstün olduğu düşüncesini yıkmak . Size göre dünya hoş ama sırf kız olduğu için okutulmayan , erkek kardeşleri istediği gibi gezerken ve okutulurken , “kız” olduğu için evde oturup ev işleri yapan , küçük yaşta evlendirilen milyonlarca kız var.
Feminizm işte tam da bunun için gerekli.

gecenin şarkısı

Ezginin Günlüğü-Herkes gibisin
Ruhu dinlendirir, dalıp götürürken.

hoşlanılan kızın elinde lcw poşeti görmek

Gerçekten seviyorsan ,kardeşler kundura poşeti görsen bile soğuyamazsın bazen. Ki böyle şeyleri sorun etmeyen insanlar var. Yani ondan cebindeki para, üstündeki marka için hoşlanıyorsan hiç girme bu işlere. Elini, yüzünü kalbini falan sev yani.

Bu arada LCW çok da ucuz değil hani. Ben genelde pull, bershka , zara’dan falan giyiniyorum ama bazen LCW’de tatlı çoraplar ya da iç çamaşırları, terlik falan oluyor alıyorum yani. Çok da şey yapmamak lazım

mhpli kürt

Ya bi salın artık insanları. Size ne milletin siyasi görüşünden.

evlilik düşünmeyen kadının hayattaki amacı

Mutlu ve rahat bir yaşam sürmektir. Muhtemelen anne ve babasının kavgalarıyla büyümüş ve bütün evliliklerin böyle huzursuz olacağını düşünür.

rojda isimli kızların genel özellikleri

Yazılanları teker teker okudum ve o kadar iğrençsiniz ki. insanların bana uzaylıymışım gibi bakıp, her yeni girdiğim ortamda “Nerelisin?” diye sormaları ve ileride yaşayacağım muhtemel sorunlardan dolayı ismimi değiştirmeyi düşünüyordum. Burada yazılanları okuyunca, inadına değiştiresim gelmedi. Benim ismim Rojda. Ne kıllıyım ne de karayım. Kısa boylu ve koca popolu da değilim. Kalın kaşlı değil, seyrek kaşlıyım. Bıyıklarım da yok. Her Kürt kalın kaşlı ve kıllı değil bunu bi sokun önce o beyninize. Tıpkı her Türk kadının kısa ve basenli olmadığı gibi. Cahil de değiller Rojda’lar. Şiveli konuşmak ayıp değil , hepsi de şiveli konuşmuyor. Ya da dağa çıkmıyorlar. ingilizce Öğretmenliği için hazırlanıyorum. Ablam doktor, kuzenlerim doktor, avukat, bilgisayar mühendisi, polis...O ön yargılarınızı alın bi yerinize sokun. Biz ülkemiz için hayırlı insanlar olmaya çalışıyoruz. Her Kürt dağa çıkmıyor. Bütün ırklarda var hırsızı ,yolsuzu , sapığı. Bunu ırka bağlamak dünyanın en aptalca şeyi. insanlar doğarken ırklarını seçemiyorlar.