bugün

Cevaplamak istediğim soru.

Çizgileri sabittir, yaranmak uğruna çizgilerinden sapmazlar.
Menfaate göre samimiyetlik kurmazlar.
Kişilikleri, kişiden kişiye değişmez, damara göre şerbet vermezler.
Nettirler.
Dilleri ve içleri birdir.
Yalaka değillerdir.
Bu sebeplerde kimsenin işine gelmediği için yalnızdırlar.

Edit: aşiret ağasıyım.
Eş bulmak güçtür, bizim icin artı bir güçtür.

Sevgiliden, arkadastan ya da sosyal bir statü degil benim soylemek istediğim, buradaki soz edilen olgu tümel anlamda bir eş. Bu bir birey olabilir, bir hayvan olabilir, bir cicek olabilir, inanamayacaksınız ama cansız bir nesne bile bir insanin duygularina karsilik verebilecek anlamlar bütününü kendinde barındırabilir.
ortama ayak uyduramayan tiplemelerin "ben kaliteli oldugum icin yalnizim kesin" seklinde avuntusundan dolayi olabilir, dikkat etmek gerek.
A -> B dogruysa ; B -> A dogru olmak zorunda degil.
Belki de yalnız olduğu için kalitelidir. insanın etrafındaki gereksiz kalabalık kalitesizleştiriyor insanı. Benim etrafım bunlarla doluydu, bastım hepsine tekmeyi. Bırakın nankör desinler. Size bir şey katmayan insanı hayatınızda bulundurmak hamallıktır. Yaşasın yalnızlık!
çünkü ikiyüzlü değillerdir. duruma göre vaziyet alıp - mış gibi yapamazlar. samimiyetsizliğe dayanamadıklarından sevmedikleri insanlara mesafe koyarlar. bu da çevrelerindeki samimiyetsiz kalabalığı azaltır. onlara sayıca az gerçek dostları kalır. bu da yeterlidir.
pek cogunun sessizligi asaletindendir ayrica.
(bkz: toplu masturbasyon)
çünkü yalnizi yanlış yazmazlar. ve yazana dayanamazlar.bu sebeple yalnizdirlar.
kaliteli insan yalnız olmaz .

kendini bir bok sanan yalnız olur .
Ben bu fikre katılmıyorum ama istatiksel olarak bakarsak toplum zeka dağılımında çan eğrisi grafiği çiziyor. Bu anlamda toplumu oluşturan bireylerin 5% i çok zeki %5 i de moron düzeyinde olsa da kimse geri zekayı bir kalite standardı olarak görmüyor. Bu nedenle sözün özü dahi düzeyinde zeki olmayanlar kalkıp çok kaliteli ve yalnızım demesin.

Daha devam ederdim ama gerek yok zira çok uzun entry ben de okumuyorum.
Yok şundan yalnızdırlar yok bundan yalnızdırlar diye kalitesiz insanların yağdırdığı başlık.
- Arkadaslar ben cok kaliteliyim biliyor musunuz?
- Gidiyor musunuz? Neden?
. . . . .
- Cok kaliteliyim diye yalniz kaldim yine. Toplumun seviyesine inemiyorum.
böyle bir şey yok ya.
Sallama tespittir.
yalnızlık bir seçimdir kaliteyle alakası yoktur.
Kendilerine göre kaliteli oldukları için. Kadınların kalite algısı çok farklıdır. Ya da neyse kaliteli bir insan olup 30 yaşınıza geldiğinizde bir cum bucket tarafından önünüze bir parça kemik atılmasını beklersiniz.
Kaliteli ve kalitesiz insan fark etmez, insan tarih boyunca hep toplu halde yaşadığından bugünlere gelebilmiş, çok büyük gruplar halinde organize olup büyük şehirler kurabilmiştir. Her insan öyle ya da böyle topluma bağlıdır ve yalnız kalmaya çalışmak kötüdür. Madde bağımlılığının, kötü alışkanlıkların sebebi yalnızlıktır. Unutmayın, bağımlılığın zıttı; birilerine bağlanmaktır.
Çünkü onlar elmas gibiler onlara zor ulaşılır ve birileri ulaşana kadar yalnız kalırlar.
Insanlar belki de insanlık tarihinde hiç olmadıkları kadar bu çağda yalnız ve bunun nedeni önemli. Yani yalnızlık kaliteli veya kalitesiz gibi sübjektif ayrimlar ile ortaya çıkmıyor.

Sosyal medyada veya gerçek dünyada arkadaş çevresi olan insanlar dahi yalnızlık çekiyor çünkü insan ilişkilerinin biçimi değişti.
inanmak istiyorsanız ona göre şeyler yazalım, kandıralım birbirimizi.
Kolay beğenmezler çünkü. Hayatlarına olur olmadık herkesi sokmazlar. Prensipleri vardır, kendilerinden taviz vermezler. Başkasına yaranmak için farklı görünmezler.
Çoğunluk kalitesiz olduğu icin mi ?
Bir konuşmayı sürdüremeyecek kadar ezik, eğlencesiz, arkadaşsız oldukları için.
Kaliteli insanlar yalnızdır çünkü;
* gereksiz yere sadece konuşmak için konuşan insanlardan bıkkınlık gelmiştir.
* kendilerinin sevdiği şeyleri paylaşacak ve anlayacak kişi sayısı azdır.
* kendi kafalarında bin tane düşünce dolaşırken ve bunlara çözüm bulmaya çalışırken aynı zamanda baskalarinin saçma dusuncelerini dinleyip bir de onlara kafa yormak istemediklerinden kaliteli insanlar çoğunlukla yalnızdır.
ayarlarında kişi bulamadıklarından.
Yalnızlık günümüz toplumlarında bir eksiklik değil bir tercihtir. Zira insanlar kalabalıktan beslendikleri ve sürekli olarak insan tüketimi yaptıkları için çevrelerinde yeni insalar görmeye ihtiyaç duyarlar buda haliyle günümüzde insanların yalnız kalabilme ihtimallerini ortadan kaldırır. Zira etraflarında sürekli kalabalık arayan başka bireyler bulunmaktadır.
Yalnızlığı tercih eden kişiler ise kendi kendine yetebilen, üretme ve düşünme çabasında olan diğer insanlara göre daha fazla evrilmiş ve kendini geliştirmiş kişilerdir, bunların sentetik kalabalıklara değil, üretmeye düşünmeye ve sorgulama yaparak, kendileri ile yüzleşmeye ihtiyaçları vardır. Mevcut yalnız kitle bu denli gelişmiş ve evrilmiş olunca bunun neticesinde diğer insanlardan daha kaliteli oldukları sonucuna ulaşmak kaçınılmazdır.
Yani insanlar geliştikçe ve düşündükçe tercihleri değişir ve başka insanlardan değil kendilerinden beslenebilecek kapasiteye ulaşırlar. Buda bu tip insanların neden yalnız oluşlarını açıklar.
Kişi yalnız olup da bu başlıkla kendini kaliteli sıfatına yakıştırıyorsa kalitesizdir üstelik yalnızım ve kaliteli bir insan olduğumu düşünmüyorum çünkü ben kendimi iyi tanıyorum gerisi sizin.
güncel Önemli Başlıklar