bugün

entry'ler (354)

whiplash

filmdeki o baskıyı,gerginliği üzerimde hissettiemekle beraber o hırsı da içimde yaşatan çok başarılı filmdir. J.K.Simmonsun muhteşem oyunculuğunun da bunda etkisi yadsınamaz cinsten. IMDB Top 250ye de girmiş diyolla. izlenesi, tavsiye edilesi filmdir vesselam.
son olarak bateri ve baterist seviyorum evet.

yazarların şimdi dinlediği şarkıdan bir cümle

gülmek için yaratılmış gözlerde yaş var niye?

eti puf u açmaya uğraşırken sinir krizi geçirmek

tırnağa bile gereksinim duymadan, paketin sivri olan köşesini çevirip batırmak suretiyle misminik eti pufunuza kavuşabilirsiniz. öyle atara gelmeyin hemen.

yalnızlık en iyi neyle paylaşılır sorunsalı

paylaşılmaz zaten. şair haklı. ama belki bir süreliğine de olsa sizi saran bu halattan çıkıp, gözlerinizdeki bandı çözüp renkleri görmenizi sağlar. müzikle, şiirle ya da belki bir fincan kahveyle, belki de sevilen bir arkadaşla konuşmayla... ama hepsi bittiğinde yine siz varsınızdır sadece. sadece siz ve yalnızlık... işte o zaman o aylarca hiçbir şey yapmadan yatağın içinde kalmak hissi yine sizi sarar, sarmalar. kapar yine gözlerinizi siyahlığıyla.

uyurken müzik dinlemek

kulağınızdaki ses adam hurst'e, sol gabetta'ya, ali atay'a ya da bülent ortaçgil'e aitse eğer tadından yenmeyecek durumdur. gözünü kapatıp kendinizden uzaklaşmanıza, sonra da zaten çok geçmeden sızmanıza vesile olur.

her şey çok güzel olacak sadece biraz zaman

yalandır. yok öyle bir dünya. bir kez kötü bir şeyler olmaya başladıysa devamını da çekecektir üzerine. tabiki yaşam boyu devam etmeyecektir ama sizi yaralayıp dönüp gittikten sonra o güzel şeylere mutlu olabiliyorsanız takdir edilesidir. karamsarım, evet.

sevilmeyen hitap şekilleri

rafık.
sevemedim sözlük.

sabahın köründe ayakta olma sebepleri

gece erken yatıp sabah ders çalışma düşüncesidir. gerçekleştirilebilirse o saatte yüksek verim alınır vesselam.

yazarların henüz sahip olamadığı şeyler

(bkz: at)
(bkz: çello)
takıntı yaptım arkadaş.

sevdiğin kişinin başkasına aşık olduğunu anlamak

bir sonraki evresi olan bu iki insanı beraber görmede ise size düşen sadece sevdiğiniz insanın mutluluğunu istemektir. sonra da uzaktan uzağa sadece izler durursunuz.

whatsapp nasıl okunur sorunsalı

vozzap diye okunur.

30 mart 2014 yerel seçim sonuçları

farklı görüşlere saygı duymakla şu seçim sonuçlarına saygı duymak o kadar yabancı ki ve ben bu sonuçlara ne güveniyorum ne saygı duyuyorum. bunca oyunun, düzenbazlığın döndüğü bir seçimde hele hele bu kadar göze sokarken, birilerinin çıkıp başkanlığını pişkince ilan etmesi son derece sinir bozucu bir olay. geleceğimizi belirleyeceğiz, demokrasimizi yaşatacağız diye sandığa koşan milyonlarca insana yapılmış en büyük hakaret... oyları yakıp sandıkları dağıtmak, okullara baskın yapıp elektrikleri kesmek, pusula dağıtıp çuvallarla pusula kaçırmak... bizim neredeyse bir asırlık cumhuriyetimizin hala bu tarz yobazlarla uğraşıyor olması da cabası. karın tokluğuna beynini, oyunu satan güruhsa uyumakta ısrarlı.

sözlük yazarlarının itirafları

ilk kez bu kadar umutsuzum geleceğim için.

vatandaşa ışıklı top dağıtmak

ışıklı top önemli. oynarız onunla, vakit geçer, eyleşiriz. (bkz: lafa değil icraate bakarım)

sabah mutsuz uyanmak

bugün yaptığım eylemdir. umutsuz olan beni !bir ihtimal! diye günlerdir bir damla umutla besliyordum ama üzücüdür ki yine şaşırtmadı. şu ana kadar olanlar, olacakların yanında hiç bir şey, artık bundan eminim. yaşasın hızlı trenleriniz, yaşasın boğazlarınız, yaşasın saat kuleleriniz, yaşasın icraatleriniz.

30 mart 2014 seçiminden çıkarımlar

kesilen ağaçlar, çalınan soluklar, sansürlenen kitaplar, karışılan özel hayatlar, yargısız infazlar, atılan iftiralar, kaçırıla paralar, ölen canlar ve çocuklar... görülüyor ki bunların hiçbirinin fayda etmediği, kendisini sömürene daha çok bağlanan bir halkın mensubuyuz. en demokratik hak olan seçimlerde bu nebze göze sokarak yapılan oyunlar da cabası. trajikomik olansa şaşırtmaması. yadırgamıyoruz artık. cidden lafa değil icraate baksa artık birileri. (bkz: stockholm sendromu)

30 mart 2014 türkiye yerel seçimleri

umutsuzluğumu haksız çıkarmayacağı konusunda haksız olmadığım seçimlerdir. (bkz: bi bitmediniz amk)

ak parti nin acımadan koyması

ak partinin cidden koyduğunu fark etmeyen bünyemsilerin mutlu olduğu hadise. afferim size, uyurken çok tatlısınız.

yaz saati uygulamasının ertelenmesi

sabahtan beri ileri alınmış telefonumun saatine bakıp 'aslında saat daha erken' diyerek ders çalışmama fütursuzca köstek olmuş hadisedir.

uludağ sözlük metal rock dinleyen yazarlar listesi

belki de burada küçük bir seffaf lensçik vardır.