bugün

Cıllop gıbı yatagın ıcınde nefıs bır uykuda olmak varken suan nıcın ayaktayız acaba dedırten durum.
is as haydar bas.
Seks tir.
yoğun iş temposundan dolayı olabilir.

saat 17.30 civarı eve gelen kahramanımız; az şu koltuğa oturayım da, dinleneyim demiş ve koltukta uyuya kalmış olabilir. uyandığında karanlık ve yalnızdır, üzerinde kimin tarafından örtüldüğü merak konusu olan bir battaniye ve saati kaç olduğunu öğrenme isteği vardır.
Kimisi de akşama kadar uyur, sabahın körüne kadar yatakta kıvranır ve soluğu sözlükte alır benim gibi. Hayat işte, 7de uyanmayı düsünüyodum. Bi başka sabaha artık.
sabah namazı ve ise gitme zamani...
medenileşme fikri Iyi güzel de bunu sabahın köründe kalkıp işe giderek yapmaK hiç Iyi değil. Bu fikri bulan adamı silkmek lazım.
Uyku düzeninin tembelliğe uyum sağlaması.
Kolay okul.
yatak keyfi. saatlece.
işe gelmiş olmak mesela.
sabahın kör vaktine bir şey varmış gibi koyulan derse gitmek olabilir mesela.
Sizin de 4 yaşında sizi tokatlayarak uyandıran bi yeğeniniz vardır belki.
(bkz: iş aş haydarbaş)
freelance olmasına rağmen iş.
Lanet olası sınavlar.
ekmek parası be kardeş.
derstir amına koyim ders. sabahın 8'ine ders koymayı akıl eden her kimse onun ben beyin kıvrımlarını öpeyim.
iş güç olması ne yazik ki.
insomniadır. Uyuyamamıştır. Sabaha kadar çok kıza uyuma diye yalvarır. Çok dostunu arar uyandırır. Mal mal dışarda gezebilir. Sabah ezanıyla namaza başlama reaksiyonu gösterebilir.
iş ten başka ne olabilirki
(bkz: vize)
Okul yolu düz gider, çocuklar bayram eder. Sürünerek giidiyorum ulen. Ne bayramı.
iş, okul tarzı sebeplerdir.
(bkz: nöbet tutan eczane)