bugün

Önemli valla ne yalan söyleyeyim.
çok önemli değil. sadece neyi hangi yüzden savunduğunu bilmesi yeterli.

vicdan, kalp ve ahlak çok daha önemli...
Birlikte sohbetini yapamıycaksak, öyle karşılıklı oturup 'senin görüşündür,bir şey diyemem' diyeceksek ne anlamı var?
Düşünceler bir olmalı ki kalpler de bir olsun. Diye düşünüyorum.
Terör sempatizanı ve körü körüne bir görüşe bağlı değilse önemsizdir.

Ve tabi ki insanların görüşlerine inançlarına hayatına saygı duymalı.

Milliyetçi olması da iyi olur.
Vatanını seven, milletini seven biri olduğu sürece bir sorun yok.
kesinlikle. ülkemizde siyasi görüş hayata bakış açısı ve hayat şeklini belirliyor büyük oranda.
kesinlikle önemli. türkçü olması tercih sebebi olacaktır.
Benim evleneceğim kişi belli. Ve inanın ki hiçbir şeyi önemli değil. O benim olsun yeter. Kıyamam ben ona. Meleğim benim.
Evleniceğim kişinin değil, evleneceğim kişinin siyasi görüşünün önemli olduğunu belirttiğim soru.
Sadece karşı cinse göre değil.. benim bir insanla anlaşabilmem için en önemli şey kafalarımızın uyuşmasıdır.
Bir insanla kafamın uyuşup uyuşmadığını en iyi siyaset konuşurken anlıyorum. Bu yüzden en az güzellik kadar önemlidir.
Lisede okurken bir edebiyat öğretmenim vardı 11. Sınıfta . Kadın siyasi görüşüm yüzünden 35 yaşıma kadar evlenmedim diyordu . Sınıftakilere de tembihliyordu .
Ne kadar doğru bilmiyorum da , evde belli başlı bir kafa yapasına sahip olan veya at gözlüğü takan birine sahip olmak iyi olmasa gerek .
Sonuçta biz politikacı değiliz. Kendi refahımız için yaşıyoruz ve toplum olarak politikanın içine çok fazla çekildiğimizi düşünüyorum .
önemli tabi. acaba nasıl bi kertenkele onu öğrenmek lazım aksi takdirde evde çok büyük iktidar tartışmaları yaşanabilir. bir de oturup eşin ile iki kelam siyaset konuşamayıp siyasi görüş yüzünden kavga ettikten sonra evlenme daha iyi.
Siyasi fikri, edebinin hakkaniyetinin dürüstlüğünün toleransının tahammülünün sabrının ahlakının inancının imanınının önüne geçiyorsa, kendisi basmakalıp düşündüğü halde olayları insanları ve fikirleri değerlendirirken ölçüsü kuran ve sünnet değilse, zaten onunla anlaşamazdım. Fikri mülahazalar bir parça kimlik ve kişiliğin dışa yansıması olsada onu analiz etmekde başlı başı bir maharettir. Bir olay yaşarsın beş dk sürer. 40 yılda tanıyamayacağın insanı tanıtır sana. Yeter ki bakmasını bil. Her insan başka bir alemdir.

Şahsen Bir insan yaptığı iyilik ve kötülükler bir parça ölçü olsa da asıl ölçü adaletli ve merhametli davranıp davranmadığıdır. Bu isterse kendi aleyhime olsun. Fakat insanlarda gözlemlediğim şu; pek çok kişi aynı şeyleri düşünmeselerde eğer aynı dili konuşabiliyorlarsa daha güzel anlaşıyorlar. Çünkü dil kalbin tercümanıdır. Normalde Geçim de bir siyaset gerektirir. Fakat neticede Bir insan adalet ve merhameti terazileyip karşısındakine öyle davranmıyorsa ondan uzak dur. Yaramaz o insan.
daha annemle benim görüşlerimiz birbiriyle çatışıyorken, gelecekteki karıma ne zaman sıra gelir ki?

bundan dolayı gelecekteki karımı siyasi görüşüne göre seçme şansımın olmadığını görmüş ve anlamış biri olarak bu soruya "önemsiz" diyorum. insan ne kadar ters düşse de, karşıt görüşlü birileriyle yaşamı paylaşmaya tahammül etmeli. yoksa dünyada dostluk, barış, kardeşlik gibi bizi biz yapan değerler artık olmaz.
Akpli olmalı ki istediğim gibi güdeyim.
kadının akıllısı ile uğraşılmaz abi.*
Onemli.
Bi de siyasetin s sinden anlamayip. Gorusu hakkinda atip tutuyorsa iste o zaman sictin
tabiki önemli. türkçü olmayan, bu vatanı sevmeyen ve tamam demeyen kimseyle evlenmem.
Bölücü terör unsuru(hdpli)olmasın da. Gerisini silktir et.
Atatürk düşmanı ya da pkk sempatizanı olmadığı müddetçe pek önemli değil.
Evlenene kadar uzunca bir süre farklı şekillerde beraberliğin olacağı için iş evliliğe gelene kadar siyasi görüş problem olmadıysa, sonrasında olmaz.
değildir. ama hayat görüşü önemlidir.
siyasetin partiler düzeyine indirmeden hayatın her alanını kapsayıcı rolünü düşündüğünüz zaman kesinlikle önemlidir diyorum. sigara içmesinden tutun, trafikte diğer sürücülere saygılı davranılması, yerlere çöp atmaktan, hayvanlara davranışlara kadar hayatın her kılcal damarında siyaset vardır. dolayısıyla önemli.
evladımı yetiştirecek. tabi ki önemli amk!

çok şükür rabbim kalbimize göre eş nasip etti.
Kesinlikle hayır.
Nitekim beyaz tenli gözlüklü bir laik kemalist kızla evlenmek kadar renkli Bir ilişki olamaz. Evde bol bol sloganlar atar mini etekler şortlar giyeriz. Bu kader renkli Bir ilişki renk körü yapabilir.
Yahut sosyalist kızıl saçlı beyaz tenli Bir kızla evlenmek kadar büyük devrim yoktur. Ikimizin cazibesi tüm dünyada emperyalizme karşı devrim etkisi yapar.
Önemli olmalı her insan için.

Ama imlası bozuksa ona dikkat etmeye sıra gelmez maalesef.

(bkz: imla önemli)