bugün

entry'ler (20)

hasret

adı özlem olan bir ikiz kız kardeşe sahip küçük kız.

kalpte yaşar bu ikiz kardeş... ve bir tırtıl gibi yerler kalbi.
ta ki sen ölene bitene kadar.

rammstein

şu ana kadar müzikal açıdan yaptıkları en iyi albümleri liebe ist für alle da olan tanz metal grubu.

velhasılı liebe ist für alle da benim için her ne kadar kusursuza yakın muazzam bir albüm olsada till lindeman'ın yavaş yavaş eski sesini kaybettiğini bizlere gösterdiği için de aynı şekilde acı bir albüm olmuştur.

demem o ki eğer bundan 5 yıl önceki yıpranmamış ses tellerine ve ciğere sahip olsa till, ve lifad'daki müzikal altyapıyla dünyanın en iyi grubu olabilirlerdi.

zira yaptıkları endüstriyel-dans metal tarzda da en iyiler çünkü tekler.
seviyoruz.

pringles

amblemindeki adamın dudakları olmamasına rağmen bıyıklarının şekli dolayısıyla sanki gülüyormuş hissi uyandıran, an itibariyle bazı büyük marketlerde bazı çeşitlerinden iki tanesini kutulayıp hemen hemen biri fiyatına* satılmakta olan fritolay'ın yaptığı cipslerden kat be kat daha güzel olan cips.

avea reklamındaki şapşal oğlanın sevgilisi

kıskanılan sevgilidir.
zira bu kadar şapsal bir varlığın bile sevgilisi varken bizim sevgilimizin olmaması düşündürücü olduğu kadar... neyse gerisini getirmek istemiyorum.

izmirlilerin alışkanlıkları

kızlarında ve veya kadınların da aşırı derecede kısa etek giymenin de aralarında bulunduğu alışkanlıklardır.

hayır abazan ya da yobaz değilim.
ve fakat belirtmekte fayda görüyorum ki türkiye'nin belirli bölgelerinde nasıl ki kapanmaya yönelik bir mahalle baskısı vardır izmiri'in de açılmaya yönelik bir mahalle baskısı vardır.

anlamıyorum 15 yaşındaki kız neden bacaklarını bu kadar gösteren bir etek boyuna sahip olmayı diler?

sevmek vs sevişmek

bir dakikalık zevk ve bir ömürlük eziyetin, seven kişiler tarafında yapılan elzem karşılaştırmasıdır.

sevişmek bir dakika şarkısıyla büyüyen nesil

erken boşalma sorunlarının yanı sıra aşk nedir bilen nesildir.

önemli olan ne boyu ne işlevi...
sevgidir sevgi.
bir ömür süren.

kana kana su içen kedi

korkutmadan saatlerce izlenilmesi gereken kedidir.

muhtemelen dünyanın en güzel varlığı olma yolunda birtakım çalışmalar yapıyordur.

sürekli ben butonuna basan yazar

narsisist kişilik bozuklukları olmasının yanında belki de henüz yazar olamamış olan yazar namzetidir.

(bkz: yazar burada kendisini anlatmış)

sabahın altısında simit diye haykıran simitçi

velhasılı bu simitçi izmir çevresinde iş yapıyorsa "gevrek!" diye bağıracak olan simitçi/gevrekçidir.

bekar evinde olması gerekenler

teknik olarak bakir.

vehasılı elzemliği bekarın hayatını idame ettirmedeki kıvrak zekasından kelli olan şeylerdir.

en iyi arkadaş

arkadaşların arasında en iyi olandır.
ki hiç sevilmez bu arkadaş... n'apıcaksın her şeyde en iyi olan insanla arkadaşlığı.

sapkasiz adem

şapkası olmayan ademdir.

yani âdem değil ademdir.

ben kimim

insan olduğunu söyleyen her varlığın aynaya bakıp her sabah sorması gereken soru.

sinemada reklam izlemek

sinema şeklinde reklamların çekilmeye başladığı yurtta pekala makul görülmeye başlanmalıdır.

zira; (bkz: kapitalizm)

ekşi sözlük ü boktan kılan şeyler

ekşi sözlükte benim de yazıyor olmam.
sıradanlaşması ekşiyi ne yazık ki boktanlaştırmaktadır.

ülkenin ilk sözlüğünü bok eden şeylerdir.

otobüste kulaklıkla müzik dinlediğini sanmak

eğer kişi takside yolculuk ediyorken böyle bir eylemde bulunuyorsa alkolü birazcık azaltmasının gerektiğine işarettir sanrı görme durumu.

(bkz: o son birayı içmeyecektik)

internet cafede oyun oynayan çocuklar

25 dakika önce okuldan kaçıp hayatlarını belki de sadece zevklerini biraz olsun tatmin edecek bir kaç saat için mahveden çocuklardır.

(bkz: yapmaz olaydım gitmez olaydım)

ilk buluşmaya mini etekle gelen kız

bacakları çok hoş olan kızdır.
özgüveni yerindedir.

kayserili yahudi

kayseri'de ikamet eden yahudi asıllı insandır.