bugün

entry'ler (174)

hayatında hiç uçağa binmemiş insan

pek bişey kaybetmemiş insandır.

valla lan, hiçbi numarası yok. yani ben senede 4-5defa biniyorum da ondan şeyediyorum..

(bkz: ben amerikadayken)

not: bu arada söylemişmiydim, amerikaya da gittim lan uçakla, 11-12 saat sürüyor.
nekadar elitim dimi?

not2: hacı ben buzlu badem denemedim ama hiç, şimdi kaçıncı derece elit oluyorum?*

sevgilisi mini etek giyen erkek

kendine, yataktaki performansına, 47cm'lik ufaklığına sapına kadar güvenen erkektir.
sevdiği hakkında fantezi kurulmasından rahatsız olacak denyolar! gibi değildir.

not: bu ne lan?

hayır bariz sırıtıyor senin niyetin adamım!?
"kadın benim için 250 gramdan ibarettir" diyecek kadar da güven kendine..

(bkz: do you sex)

edit: kadın diyince aklına yatak gelen, medeniyet kisvesine bürünmüş özü abazalar eleştirilmiştir. ve bu şahıslar denyo değildir!

sevgilisi mini etek giyen erkek

hiç allayıp pullamaya, kıvırmaya gerek yok bilader. zira dünya'nın her ülkesinde mini etek giyen kızı gördüğünde zihnen masturbasyon yapmaya başlayan erkek bolca mevcut.

bu durumdan gocunmayan erkek görünümlü varlık ise;
(bkz: godoş)

edit: gördüğü her kız hakkında fanteziden fanteziye koşan yazarların, bu ve benzeri başlıklar altında "belki bize de ekmek çıkar" şeklinde hastalıklı bi düşünceyle bayan yazarlara hoş görünme amaçlı "medeni" yavşamalarını görmek ne denli eğlenceli bi bilseniz..

ama seni bilen biliyor be yiğidim.

yazın imamın namazı çok geç okuması

(bkz: namaz okumak)

tüh lan yetişememişim. vermişler hemen bkz'ı. bari bişeyler ekleyelim bizde;

tanım: şair ruhlu imam kişisinin, yaz aylarının getirdiği çoşku ile şiir okur gibi namaz kıldırması.

(bkz: sen sıç ben toparlarım)

edit: "yiğrenççsiıın" deyu mesaj atana söverim. anca bukadar olm.
(bkz: öyle bi sıçmak ki toparlayamamak)

islamiyet in emperyalizm anlayışına sahip olması

o değilde;
(bkz: islamiyet in espri anlayışına sahip olması)

hadi canım, hadi gülüm..

islamiyet in emperyalizm anlayışına sahip olması

emperyalizm'in sömürgeci yönü derinlemesine irdelendiğinde arada bariz bi fark olduğu görülecek ve böylelikle çürütülecek iddia.

işin garip yönü belli olguların 2 satırlık sözlük anlamını okuyan herkesin, kendini o olgu hakkında yorum yapacak yeterlilikte görüp tez üretmesi.

hem ona bakarsan bugün suudi arabistan'da şerri hukuka göre yönetilme iddiasında.
şimdi suudi arabistan yönetimine bakıp "islamiyet emperyalizmin uşağıdır" mı diyelim? aklın alır mı böyle bişeyi?

ocb

(bkz: orospu çocuğu bu)

olabilir, neden olmasın.

bayan eleman

her daim bi yerlerde aranandır.

(bkz: şansım olsa anam kız doğururdu)

rapper ninja

atatürk ilke ve inkileplerine bağlı, laik, bilgili, modern, çağdaş bi cumhuriyet ve dahi atatürk genci* yazar.

öe, kaka ve ayrıyeten sidikli dincilere çok iyi ayar verir. öyle ki adamın dinini imanını şaşırtır maazallah.

gördüğünüz yerde 10.yıl marşını söylemeye başlarsanız bişey yapmıyomuş..
olmadı haç tutarsınız yüzüne.

okuduğunu anlayan akıllılar için büdüt:
baş yobazsavar, cumhuriyet çocuğu, kadim laik insan kişiside selektör yaparak gelmiş, kaçın la. ona haç bilem işlemiyormuş.
biat ediyoruz sana ultra laik süper akıllı yazarımız. aptallığımıza ver.

not: espri yapmadım burda.

rapper ninja

(bkz: bu sefer güldürmedi)
*

anal seks günah ama oral seks değil diyen kişi

kendinde, dini hususlarda bilmediği konularda bile yorum yapma ehliyetini gören, aciz bi sapkınlığın ürünü kişinin süslü kelimeler ile belli bi kesim insan'a saldırmak için bulduğu saçma salak bi argüman..

birincil olarak şunu belirtmek lazım ki;
islamiyet dininde, anal seksin haram olduğu belirtilmiş iken, oral seksin haramlığı konusunda "kesin" bi yargı yoktur.
oral seks din alimleri tarafından, sağlıklı olmadığı-hak yolu olmadığı gibi nedenlerden ötürü "uygun" görülmemiştir ve yapılmasının "uygun" olmadığı yönünde "yorumlar" vardır.
ama haram olduğu ile ilgili "kesin" bi yargı yoktur.

ha güzel kardeşim, benim zihniyetime göre de iğrenç saydığım ve yapılmasından yana olmadığım bi şeydir.

ama dini konularda yüzeysel bi bilgisi olduğunu, daha doğrusu aslen bi halt bilmediğini kullandığı süslü ve soluksuz yazılar ile saklamaya çalışan, bu yolla bayağı bir şekilde bir kesim insan'a doğrudan saldırmayı seçmiş bir cahil'in bu konu da gelipte ahkam kesmesi ise çok daha iğrençtir.

velhasıl kelam, ortada "kesin" bi bilgi olmadığından, saldırma amaçlı ortaya atılan sav tamamen geçersizdir.
üstelik doğru bile olsa, türban takan insanın da hazret olmadığı ve günah işleyebileceği göz önüne alınırsa, argüman sahibine ne yemek düşeceği açıkça görülecektir.

not: *

tecavüze uğrayan kızla evlenmek

çok anormal olmayan bir durumdur.
zira bekaret'e önem vermek demek, toplumumuzun bir kesiminde algılandığının aksine evleneceğin kişinin "saf" olmasını, modern hayat'ın-batılılaşma özentiliğinin getirdiği ahlak yozlaşmasına uğramamış, tabiri caizse kucak kucak gezmemiş birini istemek demektir.

bunun yanında, kendinden daha güçsüz bir insan'a-bir kadın'a, isteğinin dışında birşey yapan-tecavüz eden kişinin ise işkence edilmeden infaz edilmesi bile bahsi geçen yaratığa ödül olur.

laik bir devletin milliyetçi olması

topraklarında yaşayan her ırk'tan, her din'den insana eşit mesafede olmayı esas aldığını iddia eden bir devlet'in, bu eşitliği sağlamak için topraklarında yaşayan insanlar'a "ne mutlu türküm diyene" demeyi-kendini türk gibi hissetmeyi açık açık olmasa da yaptığı icraatları ve uygulamaları ile şart koşmasıdır.

(bkz: ya seve seve ya sike sike)
(bkz: ya sev ya terk et)

bunlar son dönemin popüler sloganları misal.

grand ekinoks

on nümero yazıların sahibi kişi. ailecek seviyoruz.
fenerbahçeli olması dışında; ellerine sağlık hocam.

(bkz: ismail sen kocaman bir çılgınsın)

edit: hanginizin zoruna gitti olm?

teksas ın bağımsızlığını ilan etmesi

yakın tarihte abd eyaletleri arasında çatışmalar-ayrılıklar yaşanacağını iddia eden kehanetleri hatırlatan haber.

(bkz: kıyamet e beş kala)

müslümana göre bilim

müslümana göre olmazsa olmazdır.

şeriat'a göre de olmazsa olmazdır.
zira;

şeriat: allah'ın insanlara uygulamasını tavsiye ettiği kurallar bütünü.

şimdiki bazı ülkelere bakıp, şeriat uyguluyor sanmak kötü bişey tabi. zira onlarınki şeriat adı altında faşizm.
ama daha da kötüsü bilmediği halde araştırmaya gerek görmemek..

sözlükteki en yaşlı yazar

(bkz: pencere caminin bugusu)

poisonx

muhabbeti güzel, gönlü güzel, yazdıkları okunası bi yazardır.
kendisinin de dediği gibi, 2.uzatmaya gerek yok kısaca istanbul zirvesinde ki güzel ortamın tekrarı için istanbul'a geleceğim yaz aylarında tekrar bi zirve düzenlemek farz.

pencere caminin bugusu

vazgeçtim lan. adi adamın tekidir.
olm ben ne umutlarla yazdıydım lan bi önceki entry'i.
ne pis adammışın lan sen.

ishalken ki hali unutma sakın,
charlize theron'a laf uzatma sebepsiz.
sen yine yazar olursun emme,
eksileyen kim bilemezsin monacoyim.

aşık saldıray, trosstrasse viyana, 2009.

pencere caminin bugusu

2 gün önce oynanan derbinin ardından bi hışımla girdiği sözlükten çaylak olarak çıkmış fanatik galatasaraylı yazar.
adamın yazıları gazetelerde yayınlanıyor lan, sözlük kaybedicek bu potansiyeli bak sayın mod.*
not: daha beter ol, entrylerine seoviler dadansın lan.