bugün

kız kardeş'in sizinle cinsel hayatını paylaşmasıdır. geçen hafta kızkardeş'im odaya girdi, mutlu, korkmuş ve şaşkındı. ben ne olduğunu anlamaya çalışırken, omzuma yattı, biraz böyle durduk. bir sevgilisi olduğunu biliyordum, mutlu olduğunu da. bir gün, bana fifa'nın yeni oyununu öğretsene dedi, niye? dedim, erkek arkadaşıma hep yeniliyorum, dedi. elalemin serserisi benim kardeşimi nasıl yenermiş? deyip, 1 ay boyunca, alnındaki terleri silerek fifa 2009'u online oynattım, büyük maçtan önce bütün dünya oyuncularını dize getirebilen bir kardeşe sahiptim. ''yendim!'' diye geldiği akşam, ona en sevdiği pizza'dan ısmarladım, pizzası'nı yerken, ona baktım, bir kız sevgilisi için bunları yapıyorsa gerçekten seviyordur dedim, onun adına çok mutluydum.

omzumdan kalktı ve ellerimi tutarak anlatmaya başladı, tanışmalarını, gezdikleri yerleri, işini, eğitimini, daha önceden ufak yakınlaşmalar yaşadıklarını ama bugün ileriye gittiklerini, şaşkın ve garip olduğunu... herşeyi anlattı.

1 saniye duraksadım... salıncaktan düştüğü gün, yerdeki boyaya düştün onlar kan değil diyerek kandırmamı... 2 tekerli bisikleti sürebilirken, hala yardımcı tekerin olduğunu sanması... galleria'da, pembe ninja kaplumbağalar beresi ile buz pateni yaptığı günü... sevgilisi ile öpüşen kızı dövdükten sonra evde ona pansuman yaptığım öğleden sonrayı... onu rahatsız eden tipi savuşturduğum günü... hepsini tek tek hatırladım. sahi kızkardeş'im ne zaman bu kadar büyümüştü? kendi sevişmelerimi düşündüm, onların abileri öğrense neler yapacaklarını kurguladım ve kız kardeşime baktım. o benim için hala hasta numarası yaparak okula gitmeyip, hugo oynayan, toparlak, pembe yanaklı kızdı. benim için o önemliydi, asla görmeyeceğim, beni ilgilendirmeyen zarı değil. kendisi cinsel yönden aktifken, bir şekilde bakire kalan kızkardeşleri için gurur duyan ikiyüzlü abi'lerin içine düştüğü pisliği gördüm ve üzüldüm. yalandan, herkesin diline doladığı türk aile yapısı ikiyüzlülüklerini bir kenara bıraktım ve kardeş'ime baktım, benden galiba ilk defa korkuyordu.

1 saniye duraksamıştım... yalnızca bir saniye. kız kardeş'ime baktım, büzülen dudaklarına. üzülme, aldığın her kararın yanındayım, sen benim için bir zar'dan daha fazla anlam ifade ediyorsun, dedim. bana sarıldı, hiç bir sevgilim bana bu kadar duygusal sarılamamıştı, gözyaşlarını sildim, saçlarını okşadım, 6 yaşındaki gibi kucağıma aldım, yatağına yatırdım. annemize, babamıza bu konuyu asla açmaması gerektiğini, ileride yaşayabileceği ilişkilerde de kendisini bu konu için asla ezdirmemesi gerektiğini, gerekirse onu benim bile savunabileceğimi, tatlı rüyalar görmesi gerektiğini söyledim. kapısını kaparken, bana öylesine tatlı bakıyordu ki...

sabahleyin kalktığımızda, şahane bir kahvaltı sofrası ile karşıladım onu. playstation oynadık, öğlen en sevdiği pizza'dan söyledik. o benim için dünya'nın en değerli kızıydı, çünkü o benim kardeşimdi...

bu yazı sözlükte de yazarlık yapan, bu yazıyı okuyacağına ve içini rahat tutacağına dair emin olduğum, dünya'nın en güzel kızı'na ithaf edilmiştir.
özgüveni yerinde olan ve rahat kızdır. karşısından nasıl tepki alacağını önceden kestirdiği için açıklar. yoksa bunu açıklayıp iki tokat yiyecek kız çoktur.
-kardeşim ben bakire değilim.
-agu
-sen de olmasan kimle dertleşirim.
-agu agu.

(bkz: yok böyle bir şey)
söylediği abi yada ablanın bakış açısında göre değişen bir tepki alabileceği durumdur. alabileceği en dar görüşlü tepki öldürülmekken, en geniş görüşlü tepki 'ee banane' yada 'oha kaç yaşına geldin, oldu olacak kırk yaşına kadar bekleseydin' olabilir.
süper bir olaydır... kızkardeşin sizinle bu gibi şeyleri paylaşması güzeldir yani... hayır, kızkardeşinden bu gibi cümleler duymayanlar ne sanıyor? duymadıkları şeyin olmadığını mı? peeeh!

ensest güdülerle, "ulan ben bozacaktım" diye hayıflananları ayrı bir kefeye koyuyorum.
kendin de başka kızların canını yakıyosan normal bir durumdur. fakat sen mülayımsen ve kız kardeşin böyle bişe yapıyosa vay haline...
karşısındaki kişiye aşırı güvenen ve saygı duyan kardeş tipidir. buda söylenen kişi için aşırı mutlu edici bişeydir.

dip not: kızlık zarının ortalama olarak 13-14 yaşından sonra vücutta hiç bir işlevi yoktur.
evlendikten sonra söylerse enişteyle bişeyler olmuşcasına sanki ...
bakış açısı değiştirirsek;
(bkz: kız arkadaşın abisine bakire olmadığını söylemesi)
enişte nin yamuk yapma durumunda, önce eniştenin sonra kız kardeşin ağzı burnu dağılırdı...

bence burada incelenmesi gereken hastalık şudur:
(bkz: kardeşinin bakire olmadığını sözlükte anlatmak)
kız kardeşin yerinde olsam, özel hayatın gizliliği çerçevesinde abimin annemden emdiği sütü burnundan getirirdim...
insanların üzerinden namus abidesi kesildiği konudur. durex almalar, ağız burun dağıtmalar... bu kişilerin kız kardeşleri, bakire kalma yolları üzerine isviçreli bilim adamları'ndan daha fazla çalıştıkları için, bu arkadaşlar, dünya'nın en namuslu, arı, kanı, zarı temiz adamlarıdır. kendileri sevişirler ama onlar erkektir nede olsa, seviştiklerinin de abileri yoktur, olsada önemli değildir.

bekaret, kızkardeş gibi başlığı ilgilendiren konularda, başlığın içini doldurabilecek cümlelerin varsa aktarırsın, lafsalatası yaparak, namusçuluk oynamayın.
-abi, ben verdim.
+oo iyi iyi. ben seni çok seviyorum. kardeşimsin sen benim.
-ee başka bişey demiycen mi?
+yahu ne diyim ne var bunda? namusu iki bacak arasında mı arıyıcaz şimdi sevgili kardeşim benim. yobaz mıyız biz?
-koltuk altında mı arıyalım abi?
+sen bunlara kafanı yormaaa. ver gitsin. her türlü muameleyi de yap.
-sen ne iş yaparsın abi?
+bende böyle senin gibi başka ailelerin kızlarını tavlıyorum. geziyoruz dolaşıyoruz biraz. sonra pes fifa falan derken malı götürüyorum.
-hmm.
+bunlar artık normal şeyler. namusmuş, kültürmüş türk aile yapısıymış... haha. sen keyfine bak canım ya. salla gitsin.
-iyi o zaman ben bu gece kamillerdeyim. beklemeyin beni.
+tabiki, nasıl istersen. sikilmiş götün de davası olmaz zaten bu saatten sonra.
tanım: sözlük yazarının ilgi çekme adına, varlığı şüpheli kız kardeşini zan altında bırakılmasıdır.

bonus: bize ne sizin deliğinizden zarınızdan, eniştenin çükünün boyutlarınıda tartışırsınız yakında ama bunları gidin evinizde yapın. ilgi çekmek için sol frame in ebesiyle uğraşmayın. sol frame inde bir zarı var, kevgire çevirmeyin...
başlık altındaki namus hezeyanları için;

(bkz: her sevgilim versin kardeşim bakire olsun) *
(bkz: allah düşmanımın başına vermesin herkes bana versin)
- abi ben bakire degilim.
+ nasil yani?
- hasanla sevistik...
+ o zaman orta boy pizza geliyor!..
- abi sey... ahmetle de sevistik!
+ aferin! pizza buyuk boy olsun!

(bkz: kardesinin mahremiyetini sozluge yazan zihniyet)
tuhaf bir durum. çünkü çoğu insan, bir olay anlatılınca o olayı duyduğu anda kafasında canlandırır.
bakire olmamak namussuzluk değil -entrylerimi okuyan insanlar bilirler bu konuda düşüncelerimi- ama bunu gidip abiye anlatmaya ne gerek var ? hangi pozisyonda yaptığını da anlatsın bari, canlandırma en azından doğru olur.
(bkz: kızkardeşten günceler)

gerçekmiş lan!
yazar icin normal bir durumdur, cünkü o da baskalarinin kiz kardeslerini yemis. yani bu kadar mezhebi genis olmak icin nasil bir iskembe olmasi lazim insanda, anlamis degilim. tabiki olan olmus, fakat nasil bir aile ici egitim ve görgü aldi ki bu insanlar bu kadar (hayvandan asagi) derecede genis olabiliyorlar.
bir kız sevgilisi için fifa öğreniyorsa sevgilisini çok seviyor demekmiş. pehhhhhh.

- hanım koş, sevginin değeri fifayla mifayla ölçülecek kadar düşmüş!!
kız kardeş evlendikten sonra diyorsa bunu hiç sorun yoktur.
türk kültüründe olmayan ve asla olmayacak olan bir yaşam tarzının sözlük aracılıgı ile legalleşme çalışmasıdır.

(bkz: gay abi ile kız kıza sohbet)

abinin kızkardeşe gay oldugunu söylemesi ile ikisinin de en büyük sırlarını paylaşmalarının verdigi duygusallıkla sarılıp aglamaları.
(bkz: kiz kardesin odasinda acilmis kondom kutusu bulmak)
alenen davul çalıp tellal gezdirerek ilan edilmemesi gereken bir durum. kimse kimsenin hayatına müdahele edemez ama meydan yerinde de hata afişe edilemez, güya samimiyet dürüstlük adına göze sokulamaz...

sonra bursanın erkeklerine laf gelir tabi hacım, benden bu kadar yani...
+ abi kız kardeşin bakire olmadığını söylemesi durumunda ne yaparsın?
- tebrik ederim.
+ amma genişsin be abi.
- cesaretinden dolayı tebrik eder, sonra da elini öperim.
+ hadi ya vay..
- tabi sonra da cesaretinin hakkını veririm.
+ nasıl?
- ağzını yüzünü bir ederim.
+ abi amma yobazsın.
- bakire olmadığını sağda solda söylememesi gerektiğini; hatta bakire olmasa bile ben bakireyim demesi gerektiğini anlatırım döverken. türkiyede işler böyle işliyor. hatta çok aşıksa; adamla yattıysa bile bakireydim ben demeli. hatta regl dönemine denk getirip "aaa bozdun beni ühühü" demesi lazım ve tabi abiler ne kadar anlayışlı olurlarsa olsunlar, kardeşlerini o durumda düşünmelerinin son derece anlamsız olduğunu belirtirim. kardeşimiz canımız nihayetinde, lakin "abilik" müessesesinin de bir olayı var.
+ didaktik dayak ?
- yes it is.
+ çay koyiim mi?
- lütfen.
dünyanın, türkiye nin değişik coğrafyalarında farklı tepkiler alabilecek bir açıklama.
başımıza gelenler, olaylara verdiğimiz tepkilerdendir. insanca verilen tepkinin, diğerinin hayatına herzaman ışık olabileceğini unutmamak gerekir.