bugün

mesaj çekmek sıra arkadaşlarıyla konuşmak bişeyler yemek.
aralıksız sms atmak, müzik dinlemek, sağa sola sataşmak.
genelde çoğu öğrencinin ders dinlemek yerine tercih ettiği oyun veya oyunlar bütünüdür... bunlar silgiyi sıraya sürttürmek suretiyle küçük tozumsu cisimler elde edip bunları arkadaşın yüzüne üflemek, bahsedildiği gibi fotoğraflara bıyık, sakal çizerek yeni imajlar ortaya çıkarmak, cetvelle mancınık kurup en uç noktadaki arkadaşa saldırmak, uç ya da iğneyle milletin orasına burasına taciz vuruşları yapmak vb. liste çoğultılabilir zaten çoğaltılacaktır da...
uyumak.
(bkz: otuzbir çekmek)

vurmayın ben suçsuzum. öğrencilik hayatım boyunca denemedim bile. lakin çevremdeki 3 insandan 5'i bunu yaptığını söylüyor. bu insanların 6'sı da kadın. anlamıyorum sözlük...
Kağıttan uçak filoları yapıp, sefere çıkarmak.
açık telefon görünce toplayan ve telefonu geri vermeyen hocanın gözlerinin içine baka baka mesaj yazmak... çok seviyorum salak hocaları sözlük. *
dersi zevkli kılan etkinliklerdir. arkadaşla sabah dedikodusu yapmak, mesaj atmak, kağıda silgiye ya da sıraya bişeyler karalamak, başka sıralardaki arkadaşlara küçük kağıtlara notlar yazıp yollamak ha bide 10 dkda 1 zilin çalmasına kaç dk vaarr diye sormak. *

edit: eksileyen yazar namzeti hangimiz bunları yapmadık ki ya da derste bunlardan fazla ne yapıodun merak ettim doğrusu
bizim zamanımızda ipod neyin yoktu. sony walkman vardı. kasedi koyardık içine. gömleğin içinden geçirip kol düğmesinin arasından çıkarırdık kulaklığı. elimizi kulağımıza yaslar ders dinler hale geçerdik. müzik dinler dururduk.
(bkz: uyumak)
(bkz: uyumak)
(bkz: ve yine uyumak)
(bkz: bir de muhabbet arada) *
kitaptaki resimleri incelemek.
başka derse çalışmak.
gazete okumak, * bulmaca çözmek, ikide bir izin alıp tuvalete gitmek * , hocaya fark ettirmemeye çalışarak bir şeyler yiyip içmek.
ne güzel günlerin olduğu etkinliklerdir.
dışarıda lapa lapa kar yağarken ıslanan eldivenleri kalorifere koymak, monta yaslanarak uyumak, defterin arkasına şarkı sözü yazmak gibi.
hocanın kafasına tebeşir atma yarışması.
sıraya graffiti yapma sanatı.
* duvar karalama sanatı.

dip not: etkinlik diyince gaza geldim.
(bkz: sudoku)
birde yanındakiyle yazışmak. o yazışarak muhabbet etmenin tadı farklıydı be...
spor kulübü kurmak.

(bkz: ali sami yen)
kağıt karalamak ve kurşun kalemin ele bulaşması.
millet yazı yazarken, yazma ayağına araba resmi vs. çizilmesi.
yemek yemek, makyaj yapmak *, dedikodu yapmak, ayakkabı değiştirmek, başka bir dersle ilgili ödev yapmak ya da sınava çalışmak, şiir yazmak.. ohoo daha gelir devamı.
a4 üzeri baskılı bir kağıt alınır, katlanıp otuzaltı eşit parçaya bölünür. karıştırılır. ders bitimine kadar puzzle tamamlanmaya çalışılır.
elde hangi kalem varsa artik, onunla görülen seyleri cizmek ve resim tamamlaninca altina bir de imza atmak.
tahta sıraysa eğer kalemle oyuk açmak, farklı bir dersle ilgili bir test kitabı çözmek ve hocaya yakalanmak, osurmak*, ders 40 dakikaysa 2400 saniye geriye saymak. *
sos oynamak...
yatılı okuyan erkek arkadaşların sökülmüş düğmelerini dikmek
mektup, not, şarkı sözü ya da şiir yazmak
mesajlaşmak
dedikodu yapmak
hayal kurmak
makyaj yapmak
kaş almak
arkadaşın siyah noktalarını sıkmak
ödev yapmak
test çözmek
kitap okumak
sıraya resim veya anlamlarını sadece kendimizin bildiği uydurma desen ya da sözcükler yazmak
birşeyler yiyip içmek
uyumak
komik durumda pozlar veren arkadaşların fotoğraflarını çekmek
oje sürmek
(bkz: genç öğretmenler rahatsız) *