bugün

entry'ler (85)

iftar yemeğinden sonra 6 künefe yiyen insan

bunca yıllık sözlükçüyüm böyle gereksiz başlık görmedim, böyle gereksiz başlığa tanım sıralayan böyle gereksiz gürûh da görmedim, göremem ki; çünkü yok.

yaşar büyükanıt

antimilitarist bir genelkurmay başkanı. sevimli sıcakkanlı müthiş bir insan.

deniz aksoy

izmir'de bir barda dinlediğim, üçten fazla dil bilen, yurtdışı eğitimli ender genç sanatçılardan. anaokul mezunu kekoları dinleyeceğimize biraz da bu kadife seslere kulak vermek gerek.

http://www.denizaksoy.net

14 nisan 2007 cumhuriyet mitingi

vize haftasına denk gelen miting. kalbimiz, sesimiz sizinle...

muse

muscle museum adli eserleri gercekten super, tekrar tekrar dinleniyor.

edebiyat dergileri

(bkz: k dergi)

celalettin cerrah

hrant dink'in vurulacağına dair ihbarları dikkate almamış veya almaya gerek görmemiş insan. umarım görevine son verilir.

pop up

ing. patlamak, ansızın

que sera sera

son olarak sevtap parman'ın yorumlayıp berbat ettiği güzel şarkı. artık dinleyesim gelmiyor.

sevtap parman

dünyanın en güzel "que sera sera" (key serağ serağ) diyen insanı.

perihan mağden

kalemi kadar güzel bir sese de sahip kadın.

mankenden sanatci olmaz sorunsali

(bkz: sorunsal)

okuldan kacmanin verdigi dayanilmaz hafiflik

(bkz: dayanılmaz hafiflik)

bir demet tiyatro

sahnelerin cekildigi mekanlar cogaldigi icin tiyatro havasi pek kalmami$, situation comedy tarzina geci$ yapilmi$ sanki, fakat ozgunlugunu yine de koruyor. tek olumsuz yani, lutfiyenin kizi rolundaki karakterin gereksizligi ve tek eksigi ise engin gunaydin yani zabita irfan rolu.

ab nin yalakaliga baslamasi

son zamanlarda gundemden dusmeyen erke donergeci bulusu haberi dogru cikarsa gerceklesebilecek hadisedir.

ahmet necdet sezer

ciddi, dürüst ve beyefendi biri. cumhurbaşkanlığına çok yakışıyor fakat biraz kısa boylu ve etkili bir ses tonu olmadığı için karizması yetersiz görülebilir, bu yüzden de popülarite eksikliği görülüyor. kanımca, türk halkının, türk silahlı kuvvetlerinden sonra en güvendiği şahıstır kendisi.

sözlükle ilgili istekler

daha çok theme olsun, yüzlerce hatta binlerce. rengarengk olsun, kapkara olsun. sözlükçülerin theme yaratması kolaylaştırılsın.

papa turkiye ye gelmesin

öncelikle şunu anlamamız gerek; papa türk düşmanı değildir, sadece türkiye'nin avrupa birliği üyeliğine karşı çıkmıştır ve bunun sebebi de, papa'nın avrupa birliğini "hristiyan topluluğu" olarak görmesidir ve dolaylı yoldan çoğunluğunu müslümanların oluşturduğu bir ülke olan türkiye'yi avrupa birliğinde görmek istemiyordur. onun bu düşüncesi türk düşmanı olduğu anlamına gelmemeli.

belki 13 mayis 1981 tarihinde papa 2. john paul'e suikast girişiminde bulunan insanın bir türk vatandaşı olması, papa 16. benedict'in türklere karşı bir önyargı edinmesine zemin hazırlamış olabilir.

belki de gerçekten türklerden ve islamiyetten nefret ediyordur.

bunu kimse bilemez.

savunduğum tek şey şu; tüm hayatını tanrı'nın yoluna adamış bir din adamının bu kadar büyük bir kin beslemesi imkansız.

montajelemani

tanımıyorum kendisini ve sadece bir entrysini okudum şu ana kadar fakat hürriyet gazetesi benim olsaydı (#285733) no'lu tanımı sebebiyle ben bu adama köşe yazarlığı teklif ederdim.

sosyoloji

bize hayatta bir çok konuda yardımı dokunan şey.

mills'in sosyolojik imgelem kavramını geliştirirken vurguladığı gibi, sosyolojinin yaşamımız için ortaya çıkardığı pek çok pratik içerme söz konusudur. örneğin; kültürel farklılıkların farkına varmak, politikaların etkilerini değerlendirme, kendi kendimizi aydınlatma.