bugün

entry'ler (192)

uludağ sözlük e yasal işlem başlatılması

pkk propagandası yapmanın suç sayıldığı bir ülkede olmuştur. yani ne denilirse denilsin hukuki bir harekettir!

ayrıca ekşi sözlüğün pkk sempatizanlarıyla dolu olduğunu biz değil ekşi yazarları kendileri söylüyorlar. bununla ilgili onlarca şikayet entry'sine rastlamışımdır orda. taşak geçenlerin bir kısmının da pkk sempatizanı ya da pkk karşıtı olmayan adamlar olduğunu söylememe gerek yok. geri kalanı da ailesinden ya da çok yakınındaki insanlardan birini şehit vermemiş olan geniş! adamlar tahmin ediyorum.

bu sözlüğü zor durumda bırakabilecek bir hareket midir? evet bir süre. bu süre de söz konusu propaganda içeren yazıların resmen tespit edilmesiyle silinmesi arasında geçecek süredir.

bu arada pkk propagandası yapmak ile kürt sorunuyla ilgili fikir beyan etmek arasındaki farkı anlamak için pkk sitelerinde göz gezdirmeniz yeterli olacaktır.

canım istedi bir kez daha söylüyorum: ekşi sözlük pkk destekçileriyle çevrilmiş ve 2003'teki yani ilk hesabımı aldığım halinden epeyce uzaklaşmış bir oluşumdur. şimdi gülsünler ağlanacak hallerine.

eh cumpari

italyanların bile düzgün söylemek için 10 dakika uğraştığı şarkıdır aynı zamanda.
http://video.libero.it/ap...0eb3949c40b2e329e3f8e7b85

ceyhun yılmaz

vurucu diyebileceğimiz şiir ve sözleri bir boks maçını andırıyor. ilk satırlarda temastan kaçınmaya çalışıyor, ortalara geldiğinizde de sağlı sollu darbeler karşısında sadece yüzünüzü koruyabiliyorsunuz. en son cümlelerde ise öyle bir kroşe geliyor ki bu ancak nakavt anına benzetilebilir.
(bkz: yazma demiyorum hobi olarak yine yaz)

kemalist dili ve edebiyatı

kemalizmin; emperyalizme, yüzyıllardır süregelen cahilliğe (matbaanın 300 yıl sonra gelmesi), işgallere, kadının toplumsal yaşamdaki yeri vb. şeylere karşı dünyada eşi az görülen bir yumruk indirmesinin önüne geçmemesi, "çankaya yeter bize kabe arab'ın olsun" ya da "hz muhammed'i mi kurtarırsın atatürk'ü mü" gibi elma armut karşılaşmasına muhatap edilmemesi gereken ve olmayan bir bölüm.

recep tayyip erdoğan

zerre umrumda değil nereye adamını koyuyorsa koysun, kime neyi peşkeş çektiriyorsa çektirsin, ne yalanlar atıyor cidden umrumda değil. biri yapmazsa diğeri yapacaktı zaten. takdir etmem de kızmam da. ama bu adamla ilgili birşey yıllardır dikkatimi çekiyor. konuşmalarında verdiği altmetinler. adam eleştiri olayını bitirdi bu yöntemle. chp "baskıcısınız" dediğinde chp'nin eski defterlerini açıp bizi bu şekilde değil sandıkta yenin diyor. mhp "çoğunluk olmayı yanlış yorumlamayın" dediğinde eski defterleri açıp sandığa davet ediyor. en ufak eleştiride bile demokrasinin korunması alt metnini öyle güzel veriyor ki bi zaman sonra istesen de istemesen de tayyip erdoğan'ı eleştirmek demokrasiyi eleştirmekle aynıdır 'a dönüyor iş. istesen de istemesen de..

ilk zamanlarında da bunlar kalıbını çok kullanırdı. "bunlar koyun bile otlatamazlar" "bunlar bu işlerden anlamazlar" "bunlar varoşların yolunu da bilmezler" "bunlar şöyle" "bunlar böyle"

dipnot: hakkında yazdığım ilk entry buydu. (bkz: daha da buraya yazmam)

japonları kandıran türk

--spoiler--
Anılır, kişisel internet sitesinde yaptığı açıklamada, “Ben zaten işi bırakmak için başvurmuştum” ifadesini kullandı: Bir doktora öğrencisi olarak yazdığım ilk tezdi. O yüzden de alıntı yaptığım yerlere numara verip kaynak belirtme olayından haberim yoktu. Basit bir hatamdan kaynaklandı. Zaten işten ayrılmak için başvurmuştum. Astronot fotoğrafı da Houston’da eğlence için yapılmış bir fotomontajdı, biyografimde yer vermek hataydı.
--spoiler--
zaten avrupa'da asayiş kaynaklı bozulmuş bir imajımız varken bunun gibi ..ler yüzünden diğer kıtalara da yansıması 10 yılı bulmaz. arkadaşını sahte nasa kimliği düzenlerken gören ama olayların buraya gelmesine engel olmayan türk arkadaşına da burdan selam yollamak istiyorum. *

edit: &#8217 ne ya *

hande yener

(bkz: salkım hanım ın taneleri)

bir haber ajansından uludağ sözlüğe çirkin saldırı

+hacı benim yazar hesabı vardı ya uludağsözlükte.
-ee ne olmuş?
+diyorum ki burdan uludağsözlüğe laf atsak da ben de onu sözlükte yazsam. iyi reklam yaparız ha böylece zaytung çakması olduğumuz da anlaşılmaz.
-vallaha lan hadi başlayak.

siirt te 2 bebeğe tecavüz edilmesi

neyseki 1 yıl önce olmuş. şimdi rahatladım.

http://haber.gazetevatan....aya-kizdi/302143/1/Gundem

(bkz: akıl fikir)

türkleri 75 dakikada temizleriz

(ara: delinin biri)

mng kargo

31 martta yollanan kargo paketini bu entry.nin yazıldığı tarih olan 5 nisan'a kadar ulaştıramamış kargo firmacığı. (istanbul-bursa arası) bu zamana kadar ne mi oldu?

-paketi bekleyen biri olarak beni sadece bir kere arayıp adresimi bulamadıklarını söylediler. (yalan!)
-paketi yollayan arkadaşa "iki defa adresine gittik evde yoktu not bıraktık" demişler. (yine yalan!)
-bu esnada paketin bana en yakın şubeye teslim edildiği tarih olan 1 nisan'ı 3 nisan olarak değiştirmişler. (şikayet hakkımın olmaması için)

hayır biz yine türküz alışığız ama yabancı bir yatırımcı ya da turist gelip bu firmaları görse arkasına bakmadan ülkeyi terkedecek ondan korkuyorum.

oktay kaynarca

kürt sorunuyla ilgili düşüncelerini söyledikten sonra kürtler tarafından ekşisözlük'te dolaylı olarak ama alenen tehdit edilmiştir.

alıntı:
"kürt türk meselesine at gözlüğüyle bakmaktan asla vazgeçmeyen, kürtleri yok sayan, herkes eşittir kürtler çok iyi yerlerde diyebilecek kadar akli melekelerini yitiren, ama güzel bir kürt kızı gördü mü dünya umrunda olmayan ne idüğü belirsiz. ayrıca diyarbakır'dan kürt bir arkadaşımın facebook iletisini naklen yayınlıyorum;

"diyarbakır tükürürse oktay kaynarca selinde boğulur. oktay ***** 'si kürtleri karşısına almanın yükümlülüğünün bilincinde değil sanırsam...""

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=18572319

kardelen ayşe asimilasyonun bir parçasıdır

berfin ismini taşıyan kızlara "ancak ismini değiştirirsen sana burs veririz" denildiğini sanan andavalların şarkısını bile yaptıkları tespit?

MemRoj nickli youtube kullanıcısı ne yazmış bakalım;

"tlnsryldz sarki aslinda kardelen ve benzeri kampanyalarla ailelerinden, yasadiklari toplumdan, anadillerinden, köklerinden uzak düsürülen, kürt cocuklarinin; özellikle kiz cocuklarinin dramini anlatiyor. Asimilasyon ve türklestirmeye yönelik tüm bu kampanyalarin medyada ve toplumda cok iyi niyetli kampanyalarmis gibi lanse edilmesi isin traji-ironik yönü ."

bu kızlar ne tür asimilasyonlara uğramış? örnek bir olay sunabilir misiniz?
cevap yok!
asimilasyon yapılan üniversite mezunu kardelenler kimliğini mi inkar ediyor?
cevap yok!
bilgi-belge de yok!

kısacası pkk sarmalından uzaklaştırılmayı asimilasyon olarak tanımlayanların sikimsonik nedenlerle yaptığı tespit. son günlerin modasıyla hassiktir ordan diyoruz hassiktir..

kürtler

ülkenin doğusunun işgal edildiğini iddaa etmektedirler.

http://haber.kanald.com.t...?haberid=877&catid=32

disko kralı

özgür çakıt'ın klasik ben bi'şey merak etmek istiyorum skecinin ardından, skeçte oynayan karakterlerle bir kondom reklamında oynadığı program olmuştur az önce.. ben sizin sevgililer gününe karşıyız diyen tavrınızı yirim. hanimiş bakim. agucuk yapın abiye.

süper lig maçlarını trt nin yayınlaması

(bkz: nereye el sallıyoruz)

fakirlerin kemalist olmaması

akp'nin çakma halkçı olması sebeplidir. dincilik öyle bir ideolojidir ki, ona iman eden, açlıktan nefesi koksa bile, bunu belli etmez. http://www.stratejikboyut...upa-birincisi--27100.html götü havada dolaşır, ahkam keser. al sana dinci yaptım. bebeyim bebeyim bebeyiimm.

zaman ve taraf okumayanların aldıkları gazeteler

(bkz: muhalif gazetelerin gittikçe azalması)

türkiye türklerin değildir türkiye halklarınındır

(#5841777)

türkiye türklerindir

yüzlerce milliyet(millet) tanımının olduğu bir dünyada yaşadığımızı görmezden gelmezsek kolaylıkla anlaşılabilecek sözdür. tabi ki konunun aslını yani atatürk milliyetçiliğini; neymiş acaba bu diye araştırırsak ulaşabiliriz bu yargıya. atatürk'ün dünyaya kazandırdığı bu tanımda -ki tarihçiler tarafından ayrı bir milliyetçilik(millet) tanımı olduğu kabul edilmektedir- ırk diye birşeyin olmadığı bilinirse bu sözün üzerinden yapılan tartışmalarda yanlış şeyler de söylenmemiş olur. hadi biraz gayret. araştıralım:
http://www.google.com.tr/...0&fp=381ac19031c0ebcc