bugün

entry'ler (18)

hangi bölümü okumak istediğini bilmemek

Genel Bölüm secmek lazim. Mesela ben hukuk seçtim her seyi olabiliyorum diye. Muhendis olsam mesela endüstri ya da yazılım secerdim.

sevgiliyle beraber beşinci boyutu izlemek

Sevgili bulmussunuz da bi de bunuyosunuz.

aşırı güzel olmak

Birazdan Türk kezbanlarinin benim bu diye atlayacagi basliktir.

uludağ sözlük

Evet ilk Sözlüğüme döndüm dolaştım geri döndüm 8.nesilken silmişlerdi vicdansizlar hesabımı. Bakalım nasıl olacak.tskkrlr

kıza hesap ödetmeyen erkek

bazılarının içi gidiyor hesaplıyor ciddi ciddi kaç para harcamışım filan diye. madem hesaplayacağın kadar batıyo sana ödeme.
ya da ödesen nolur ki bari kızın cebinde para kalsın da bi işe yara bencillikten kurtul.

10 kasım da abdullah gül ne hastası olur sorunsalı

bu sefer tansiyon bekliyorum. e bu ölüm üzüntüsüne dayanamayıp tansiyonu düşecek. normal.

odtü eylemcilerine kürekle saldırılması

Biber gazini yurtlarin icine kadar atmalarindan sonra olagan durumdur. Testereyle saldirmadiklarina sukretmemiz lazim bu saatten sonra.

ellie goulding

Bence selena gomezden cok daha iyi. Cok net. Son zamanlarda gelen bi anda patlayan en iyilerden bi tanesi. Allasen we cant stop nedir ya ?

sen aydınlatırsın geceyi

film ekiminde gösterildiği halde kaçırmıştım bu pazar tekrar veriliyor. satışlarda biletix'ten. ciddi iyi filme benziyor.

hükümdar

niccolo machiavelli'nin kitabı. kesinlikle düzene bağlı olarak okunmamalı. kafanıza göre bi bölüm seçin noa göre okuyun. yoka çekilmiyor. zaten bildiklerinizi size kaç yıl öncenin örnekleriyle anlatıyor bildiğinizi de unutuyorsunuz.
okunmalı mı? faydacı düşünceyi kavramak için, evet.

this is the end

çok iyi komedi yapmışlar cidden. özellikle bsşları. sonlarına doğru azalıyor da oyuncuların hepsi ayrı ayrı iyi.

mr nobody

her şeyiyle mükemmel olan film. uzun zamandır bi filme bu şekilde yaklaşmamıştım ama izlediğim bu tarz olan tek film. gerek senaryo, gerek kurgu, gerek sahne geçişleri filan hakikaten iyiydi.

şimdi bi filme bu şekilde yorum katıyorum sonra aklıma psycho filan geliyor. mesela şimdi izlediğimizde öyle bi olayı yok yani de türünün ilk örneği vs. muhabbetinde düşündüğünde harbi iyi diyorsun.
fakat mr. nobody gerçekten bu seçimler açısından farklı bi bakış açısı kazandırmayı başaran film. her film bunu yapamaz açıkçası.

9 yaşındaki bi çocuğun bi seçimi bu kadar mı şey değiştirir edasıyla izliyorsun.
gerçi butterfly effect'in birincisi de bu açıdan çok iyiydi. farklı şekilde kurgulanmış başarılı örnekler denebilir aslında. yazarken aklıma geldi de türünün ilk örneği de denemeyebilir.
her neyse kesinlikle izlenilmesi gereken filmlerden.

ancona

italyada bi şehir. al capone'ın en sevdiği şehirmiş galiba. çok da bir olayı yoktu, öyle kesinlikle gidin denilecek türden bir yer değil ama sokaklar güzel. gerçi italya'nın her yeri güzel bence.

lana del rey

konserinde bizi saatlerce bekletip 1.5 saat süren konser yapıp yarısında milletle öpüşüp koklaşarak paramızı rezil etmiştir. yine de şarkılarını severiz. bu aralar ki favorim serial killer keşke konserinde de söyleseydi.

http://www.youtube.com/watch?v=alkPi5iHndE

italya

geçen meclislerinde eşcinselleri korumak adına vekilleri hemcinsleriyle öpüşmüştü. hayır madem bu kadar hepsi duyarlı, istedikleri nasıl olmuyor anlaşılası değil. yine de böyle duyarlı olmaları takdire şayan açıkçası.

let her go

passenger 'ı keşfetmemle sürekli ağzıma takılan şarkı. shakespearesözleri gibi şarkının sözleri.

"Yağmuru sevdiğini söylüyorsun ama yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun, güneşi sevdiğini söylüyorsun ama güneş açınca gölgeye kaçıyorsun, rüzgarı sevdiğini söylüyorsun rüzgar çıkınca pencereni örtüyorsun. işte bundan korkuyorum çünkü beni de sevdiğini söylüyorsun."

şimdi şarkının sözleri:

Only miss the sun when it starts to snow
Only know you love her when you let her go
Only know you've been high when you're feeling low
Only hate the road when you're missing home

bana direkt üstteki sözü çağrıştırdı.

hannibal rising

öyle mükemmel demem de fena olmayan en son çıkan hannibal filmi. sıkmıyor izlenebilir.

sleepy hollow

tim burton filmi olan johnny depp'in oynadığı fazlasıyla sarıcı film. şu günlerde dizi versiyonu da yapılmış. konu ve isimler benzerlik gösterse de dizisi şimdiki zamanda geçmektedir.
dizi de saracak gibi görünüyor. ilk iki bölüm iyiydi.