bugün

entry'ler (592)

etiler marmaris

yemeksepeti sayfasında gönderim süresi yarım saat yazmasına rağmen, levent şubesi 1 saatten önce siparişi göndermeyen, her seferinde "yoğunluk var, kusura bakmayın" diyen buna rağmen yeni motorcular işe almayan tostçu. bundan sonra da sipariş vermem.

şu an uyumayan yazarların yaptıkları

Bomboş keşan sokaklarında mal mal dolaşıyorum ve neden burdayım bilmiyorum.

ipsala

Otostopla gitmenin mumkun olmadigi ilcedir. Kesan, ipsala arasi dortyolda, shell'in orada 1,5 saattir otostop cekiyorum sozluk, sadece 1 allahin kulu durdu o da ipsalali degilim diye arabasina almadi. Tecrube ettigim gibi turkiye'min karadeniz, akdeniz, ege illeri, ilceleri otostopla cok rahat ulasilabilirken burasi ulasilabilir degil sozluk. Bi de sinekler yedi bitirdi beni.

en güzel aşk şarkıları

If I Were a Carpenter - Johnny Cash & June Carter

(bkz: (vid #39627))

bir tahsil göstergesi olarak ğ harfi

doğruluk oranı bence de yüksek tespittir, hayırlı olsun. "hiçbir, her şey" gibi kelimelerin yanlış yazımları bu kapsama girmiyor ama 2 üniversite bitiren insan da hala yanlış yazıyor.

sıcak

tüm yaşam enerjimi alan göt doğa olayı. kuzey yarımküre'nin yüzünü güneş'e dönmesiyle güneş ağzımıza sıçmaya başladı*. moskova'nın kar fırtınalarında her daim neşe içinde koşuşturan ben istanbul'un sıcağında tüm gün evden çıkamıyorum, bi bok yapmıyorum, depresyona soktu bu sıcak amk.

piyonla evlenen vezir

o değil de piyonla evlenen şah dersen. Merlin'deki Kral Arthur'la Guinevere var.

cinsel tercihin ne sorusuna verilecek cevaplar

başlıkta açık olduğu gibi "cinsel tercihin ne?" sorusuna verilcek cevaplardır.

barda taş bi hatuna soran bi arkadaşım* "sen değilsin" cevabını almıştır.

camel box

türkiye'de paketi değişmiş sigaradır. kapakta ve kutunun altında, camel yazısının altındaki "1913" yazısı gitmiş yerine palmiye, piramit figürlü deve resmi gelmiş, kutunun yan tarafında camel yazsının altında da "1913"e ek olarak "1913 kısa cpb" yazıyor. tadı da böyle çok çok az hafiflemiş, bi güzelleşmiş gibi geldi ama psikolojik de olabilir. ha bi de kutuda daha bi turunculuk var. böyle işte.

21 yaşındaysanız ve çulsuzsanız hayat çok boktan

üstüne boğaziçi üniversitesi'nde olup okumayı beceremiyorsanız daha boktandır. olmuyor a.k, insanın canı çalışmak istemeyince olmuyor işte.

doktorculuk oynamak

anatomi ve cinsellik eğitimlerini bir arada içeren yararlı bir oyun bu. * 7 yaşında 6 yaşında bir kızı, 8 yaşında 7 ve 5 yaşlarında iki kız kardeşi soyup her yerlerini öpmüş, muhtelif yerlerimi de öptürmüştüm, hiç de yakalanmadım. vay anasını meğer böyle oyunlar insanı geleceğe hazırlıyormuş.

haziran ayının hatırlattıkları

adana'nın boğucu sıcaklarının başlaması. yıl boyunca yaz gelse diyen bünyeler kışı mumla aramaya başlar.

yeter artık bitsin denilen şeyler

sınavlar, çok sıkıyor hacı. hay şu akademinin...

adana demirspor un bank asya birinci lige çıkması

"titreyin lan şimşekler geliyor!" diye bağırtan olaydır. hadi hayırlı olsun.

mersin güneydoğu nun incisidir

kılıçdaroğlu'nu, haritada berlin diye rusya'nın ortasını gösteren merkel'e kardeş yapmıştır.

27 mayıs 2012 bugsaşspor adana demirspor maçı

mavi şimşeklerin sevineceği maçtır.

edit: eksilediniz ama bak n'oldu şimdi? *

adana isminin adana ya çok yakışması

doğrudur. adanalılar göklerin babası, yunan tanrıların atası uranüs'ün çocuklarıdır.

(bkz: adanus)

adanalıyık allah ın adamıyık

bir adanalı olarak sadece istanbul'da ankara'da duyduğum versiyondur, her duyduğumda da irrite eder ve söyleyene gıcık olurum. taklit etmeye çalışıyorsan doğru düzgün söyle kardeşim. adanalı yetişkinler bu "-ık, ik"leri hiç kullanmaz, çocuklar "adanalıyık allahın adamıyık" şeklini söyler bu onlar için adanalılıklarını kanıtlama şeysidir ama daha sonra konuşmaya "-ız"ları "-iz"leri kullanarak devam ederler. bu da şivenin şehir genelinde kaybolduğunu gösterir.

gagauz yeri

"gagavuzca", "gagavuz ülkesi" anlamına gelen söz öbeğidir. gagavuzlar şu an moldova'da özerklik statüsüyle yaşayan sayıları 300.000 civarında, oğuz kökenli ve ortodoks hristiyanlığa inanan bir topluluktur. gagavuzca, ağız ve lehçeler dışında modern türkçe'ye en çok benzeyen dil kabul edilir ki, azerice'den bile daha anlaşılırdır.

istanbul

(bkz: eis ten polin)