bugün

at gibi hatun varken büyük cehalet sergilemiş yazardır.
Satranç oynarken vezirin bir piyon arkasına sıkışıp kalması... kıçının dibinden bir türlü sıyrılamayıp bloke olması... Ve sonunda vezirin özgürlüğü uğruna piyonu yok yere heba etmek... piyon olmak heralde böyle birşey... Vezirin aşkına inanır mı hiç insan... davul dengi dengine.. piyon piyonyang ına...
beyaz piyonsa 7 sırasındadır (adını bulamadım,kolon,sıra,7 numaradakı haneler)
siyah piyonsa 2 sırasındadır.

o piyon yakında vezir olacaktır. işini bilen vezirdir.

sonra alır kollarına vezir olmuş piyonu,dalar uzaklarah7 hanesine, der ki:
gözlerimin önünde vezir oldun,vakit bana nur topu gibi bir piyon bahşetme vakti.
şah da hazır rok atmışken,yatağı boş,haydi gidelim.
Aşk evliliği yapan vezirdir.
mantık evliliği yapmış olabilir .
rezil olmamak için piyonu iyi yönetmelidir.

hoş gelmiştir, döktürsün efendim sözlükte.
piyonun kendisini korumak için yaptığı fedakarlıklardan pek bir duygulanmış vezir olsa gerektir. bu arada yeni bir yazar adıymış da, ismi favorilerim listeme aldım, hoş gelmiş.
satrançta kapışmak istediğim yazar, hoşgelmiş.
davul bile dengine.
piyonun rakip sathı fethedip -ki o satıh tüm benliğidir vezirin' queen olabilme ihtimalini sevmiştir.

queen de zaten ruh eşidir vezirin, bir ömür arayışıdır.
oyun bitince piyon da vezir de aynı kutuya konur. kimse sanmasınki vezir mücevher kutusuna konuyor. ayrıca ilk cümledeki vezir şahta olabilir, bu durumdan duruma değişir.
pulla evlenen zarla dünür olma ihtimali yüksektir.
sınıf ayrımı yapmayan vezirdir...
geleceğe yatırıım yapandır.
satranç tahtasında rakibin sadece bir piyonu kalması sonucu, gidip onla baş göz olan, boynu bükük ama bir o kadar da mahrur kişidir.
sekizinci nesil yazar hoşgelmiş.
çocuklarının adının '' pizir '' konulacağı evliliktir.
onu bunu boşversin sicilya başlasın, en temizi.
bir bakıma imkansızı seçmiş vezirdir. sen istediğin yere gidebiliyorken, geri bile dönemeyen piyonla ne kadar yürüyebilir ki? ama sanırım aşıktır ve bu yüzden önünde saygıyla eğilinecek vezirdir. ayrıca oyun sonunda tüm taşların aynı kutuya konulacağını bilen, sınıfsal farklılıkları gözetmeyen vezirdir. bu arada bir şeyi atlamışım, hiç belli olmaz bakarsın o basit görülen piyon bir anda vezirin de yardımıyla vezirliğe terfi edebilir. * *
Piyonu her turlu yonden kullanmak isteyen vezirdir.
meslektaşım olma olasılığı yüksek olan yazar. hoş gelmiş.
yaratıcı bir nicke ve insanın hiç güleceği yokken bile gülümsetebilen entrylere sahip yazar...
cariye ile evlenen padişah'ı merakla beklememe yol açan yazar. felaket saçmalarım.
Şah mat durumudur.
piyonundan memnun gözükmeyen ajdarı hatırlatan sempatik nick.entry nosunu hatırlamadığım, yemeyenin malını yerler piyonunu da yerler entrysiyle güldürmüştür.
her yöne istediği kadar ilerleyebilen vezirin ancak tek kare gidebilen ve buna rağmen en önemli taş pozisyonunda bulunan şaha karşı piyonlarla birlikte bailatması muhtemel ayaklanmanın ilk adımıdır.
güncel Önemli Başlıklar