bugün

entry'ler (770)

zaman makinasını bulunca ilk gidilecek zaman

Hiç keşfedilmemiş bir kıtaya gidip yalnız yaşayacak olduğum bir zamana giderdim.

bedelli askerlik gündemimizde yok

Türkiye'nin mevcut ekonomik durumu bedelli askerliği zorunlu kılmaktadır. Gundemimizde yoktur,diyen siyasiler 1 gün içinde bu konuyu gundemlerine alıp kabul edecekler.Hatta seçim vaadi bile olabilir. Ben yaptım herkes yapsın kardeşim. Bu vatan kolay kurtarılamadı.

kitap fiyatlarının çok yüksek olması

Devlet 1 milyondan fazla öğrenciye ücretsiz ders kitabı vermektedir. Ortalama 10*50 TL . Lütfen yetkililer bu işe el atsin .

türkiye deki kitap fiyatları ve asıl amaç

Pirlantdan vergi alinmayan, kitaptan vergi alan bir ulkede asil amac goz boyamak. Evet kesin . Bedava yapamayin her kitap 10 tl olsun. Bakin o zaman nasıl kapanıyor kahveler bakin o zaman nasil kapanıyor hapishaneler. Neyse ya siz boşverin anin goruntusu kasalim gene. Zaten beynimiz 24 saatte bir formatlaniyor.

gerçek anlamda aşk

Ruh işi ruhunu sev baki olsuN.

günün şiiri

Sana varmak için ayak değil yürek lazımdı ama o da bende yoktu.

gecenin şiiri

Bi gün sokağa ve şiire kusecegim.

türk toplumunun en büyük problemi

24 saatte bir format atılması.

gecenin sözü

Anı yaşa.

gecenin fotoğrafı

görsel
Bağımlılık yaptı.

bir kıza verilebilecek en güzel hediye

Ömrünü ömrüne verirsin.

asker künyesi takmak

görsel
Ezan dinmez,bayrak inmez.

en yakındaki kitabın yazarı

Orhan pamuk.

gecenin sözü

Bekle dedi gitti , ben beklemedim o da gelmedi.

ahmet hamdi tanpınar

Huzur ile hayat buldum.

sevgiliye bir söz bırak

Üşüdüysen söyle bana sevgilim seni bir kat daha seveyim.

kıbrıs türkçesi

ilk başta çok sempatik ama sonra çok antipatik.

dört mevsim

Memleketimin efsane gazozu. içine ilaç atilamayan tek gazoz.

kibrista asker olmak

Efendim öncelikle bir yanlışı en başta düzeltelim "oh ne güzel tatile gidiyorsun " sözüne inanmayın. Burda ciddi ciddi askersiniz. Hem rum kesimiyle 1974 ten beri ateşkes mevcut yani barış yok fiili olmasa da o tariften beri savaş ihtimali var. Askerlik zor, zor yani hele yazın gelirseniz yandınız 50 dereceye yakın sıcaklıkta haşlanmış yumurta olabilirsiniz. Pkk sorunu olmadığı için spor da ciddi geçiyor. Tuzlu duş ve ucuz kola yi eklemek gerek.

lefkoşa

Kktc nin başkenti. Kıbrıs in diğer şehirlerinde olduğun gibi esnaf öğrenci ve askerden para kazanıyor. Mevlevi müzeleri, selimeye camisi belediye pazarı, dereboyu caddesi... bu örnek uzar gider.ama mutlaka mardo da sabah kahvaltısı yapmalısınız.