bugün

amacın kültür depolamak veya gelecek nesillere bir şeyler bırakmaktan çok "cebim dolsun" düşüncesinin hakim olduğunu gösteren durum.

hadi ben çalışıyorum, belirli bir noktaya kadar karşılıyorum, en ihtiyacı olduğu dönemde öğrenci ne yapsın?

çalın amk. kasmayın.

çare (bkz: kindle)
genellikle sinema ve pc oyunları sektöründe görülen durumun son dönemde kitaplara da yansımasıdır.
(bkz: korsana evet)
dolayısıyla yaşasın ikinci el kitap satan sahaflar.

zaten kitap okumayı gerçekten hobi edinen kişi "dur şu yeni çıkmış okuyayım da hava atarım" demez. yıllarca yazılmıl binlerce kitap var, kaç tanesini okudun mesela? bir komşumuz vardı, gider ikinci el kitapları toplardı hepsini de okurdu. sonra da sağa sola dağıtırdı. onun ki biraz amme hizmeti gibi oluyor gerçi de olsun. okuyor mu okuyor.
bi Elif Şafak Romanı 25 lira. ne kadar saçma. vermem ki.
nedir bu devlet vergisi bırakın bari şunlardan vergi almayın denilesi durumdur. her kitapçıya gittiğimde mutlaka bir tane alıyorum en son gittiğimde kendimi zor tuttum.
Öyle gerçekten, hadi çağdaşı olduğumuz yazarlar para kazanıyor anladık da 200 sene önce ölmüş adamın kitabına da telif ödemiyorsunuz heralde neden rus klasikleri 20 lira neden ibni haldunun kitabı 35-40 lira?
doğrudur hatta dün şahit oldum buna efendim. Orhan pamuk beyciğin yeni kitabı çıkmış pezevenkler 22 tlye satıyorlar. almadım tabii.
özellikle çeviri bstseller kitaplarda fiyatlar fahiş. stephen king'in 42 liraya satılan kitabı var. adam daha okumadan korkutuyor amk.
karıya giderken düşünmediği para kitap alırken aklına gelen insan beyanatıdır.
Evet yüksek tir. Bu yuzden de korsana basvuruyorum.
Bursada sonmezde bi kitapcı abim var sagolsun ikinci el kitapları 3liraya 5liraya veriyor, takas yapıyor. Muhabbeti de iyi guzel kitaplar oneriyor benim arayıp secmeme bile gerek kalmıyor. bazen kitapların icinden notlar cıkıyor kucuk kagıtlarda. iki uc yıldır kitap fuarı dısında sıfır kitap almıyorum. Evet kitap okumak guzel kutuphane olusturmak mukemmel ama her kitaba en az 20lira vermek gereksiz.
Okuma oraninin dusmesiyle dogru orantilidir.
insanları direkt korsan almaya iten durumdur. ulan bir kitap 35 lira olur mu be.
kampanyaları takip etmeyen insan beyanatı.

zira geçenlerde idefix'ten 7 tane ilber ortaylı kitabını 63 tl'ye satın aldım. adet fiyatı 10 tl'nin altındaydı...
https://www.facebook.com/...com/posts/862536127112865
Yaraklarım bi paket sigaraya 10 lira veriyonuzda 20lira verip bi kitap alamıyor musunuz? Okuya okuya öldünüz ya amına koyum.
(#26016916).
Kitap okumayı severim ama bu fiyatları insanı kitaptan soğutuyor. Geçenlerde diyanet vakfına gittim, bir kitap sordum adam "60 lira ama 45e olur" dedi. içimden Yuh dedim. Öğrenci adamız 45 diyor tövbe süphanallah.

Sonrada çıkıyorlar bir japon falan kitap, isviçreli filan kitap, iskandinavlar şu kadar kitap okuyor diyorsunuz. El insaf bilader sonra da türkler kitap okunuyor. Sayılan ülkelerin gsmh leri ne bizim ne???
türkiye de okuma oranının düşük olmasının başlıca sebebidir. sonra millet kitap okumuyor okumaz tabi azizim. kişi türkiye şartlarında kazandığı iki kuruşu neden kitaba versin ki. Kütüphane var bilmem ne var ayakları yapmayın, kendi kitabını okumanın zevki bir başkadır. mesela ben kitapta sevdiğim bölümlerin, sözlerin altını çizmeyi huy edindim. kütüphaneden aldığın kitabı çiz bakalım. emanet mal sonuçta.
orospu çocukluğudur.

sözlükte elimden geldiğince edepli olmaya çalışıyorum, bazen olamıyorum affola. ama bir kitaba 43tl istemek (d&r) kimse kusura bakmasın orospu çocukluğudur. o değil aradığınız kitabı bulamıyorsunuz, mağazaya gidiyorsunuz bir tek orada var. onlarda bu fiyatlarda. fikir para değeri etmemeli. fikir para ile satılmaz. siz kendinizi satmış olursunuz.

kitap konusunda sözlüğe ilanda verdim ama olmadı. ikinci elede razıyız.
e reader almaya yönlendirir. baskı maliyeti düşük olan e book lar için
* *
işte küçüklüğümden beri neden kitap okumadığıma dair aradığım bir bahaneyi buldum:)
Doğru bir durum.

Ama Türkiye için değil.

Asgari ücretle çalışan adamı zorlu center'da iphone 6 kuyruğunda görüyorsam siz çakma enteller siktirin gidin 10 lira fazla verin bir kitaba. Tabi gerçekten okumak istiyorsanız.

Ben kitap okumam. Ansiklopedi okurum. Ona da para veririm.

Kitap alamiyorsan bekle bir 5-10 sene elbet filmi çıkacaktır onu izlersin. Tabi düşük zekadaysan.
Okumak istedikten sonra kitaba her türlü para bulursun. Her gün bir kitap almıyorsunuz sonuçta. Kitapçılarda yeni kitaplar pahalı geliyor ise netten alabilirsiniz. mesela kitapyurdu. com'dan bakabilirsiniz.
En iyisi kütüphane ya da ikinci el kitapçılar her tür kitap bulunabiliyor.
küçük burjuva yaşantısının giderek normalleşmesi, doruk noktasına adım adım yakınlaşmasının göstergelerinden biridir.
güncel Önemli Başlıklar