bugün

bir benzeri için (bkz: arin den sibel e yürüyoruz zafere)

diyarbakır'daki patlamada bu slogan atılıyordu, buradaki arin ve sibel canlı bombaydı ve canlı bomba kendini patlatmıştı.

pek bir fark yok.
Türk milleti bu kahpelerin ne olduğunu görmeyip hala "barış" istediklerine inanıyorsa şayet, bu topraklarda türk'e yaşam hakkı kalmamış demektir.

Uyan ey türk!
sanki mesaj gibi .
sözde barış mitinginde en son söylenmesi gereken söz tam da patlama anında söylenmiştir.

birilerinin planları tıkır tıkır işliyor.
Muhtemelen bombacının beyni bu slogan ile harekete geçirildi.o da bombayı patlattı.

(bkz: Mançuryalı aday)
barış mitinginde söylenmesi çok ironik olmuş sözdür.
o değil de, bu kanlı ve "barışçıl" sikko şarkıyı söylerken bombanın patlaması bombayı her kim patlattıysa en azından iyi bir mizah anlayışına sahipmiş, öğrenmiş olduk.

- buu meydan kanlı meydaan, buu meydağ kanlığğğ meğdaaan
- booom
- laan ananı sikiim hevaal, alt tarafı şarkı lan naptın, ananı sikim bacağım koptu lağnn
- wallah emir büyüg yerden gusura galmayasın hewal
bombacıya bir mesaj vermiştir.

tamda bu sırada bombanın patlaması çok manidar. sloganı ilk başlatan kişiyi hemen soruşturmya alınmalıdır...
ruhi su'nun eserinin sözleridir.

--spoiler--

Ellerinde Pankartlar
Gidiyor Bu Çocuklar
Kalkın Ayağa, Kalkın
Gidiyor Bu Çocuklar

Bu Pazar, Kanlı Pazar
Dert Yazar, Derman Yazar
Kalkın Ayağa, Kalkın
Gidiyor Bu Çocuklar

Bu Meydan Kanlı Meydan
Ok Fırladı Çıktı Yaydan
Kalkın Ayağa, Kalkın
Biz Şehirden, Siz Köyden

--spoiler--
barış mitingi deyip, kanlı meydan diyenlere kanın ne olduğunu göstermişlerdir.
bu bile herşeyin sorumlusunun kim olduğunu apaçık koyuyor.
en azindan simdi hemfikiriz galiba. ama siz hala gulup alay edecek vahsilige sahipsiniz. hay yasayin. cok yasayin.
işte bombanın şifresi bu.

edit: adamlar fuat avni'Den daha çok istihbarata sahip. biliyorlar kanlı meydan olacağını.
öncelikle şiddetle kınıyorum...

ama faşist devlet diyip devlete faşistce duygular beslemek?
kardeşim sen hayrola ne mitingi yapıyorsun orda? yapma bu ülke böyle bir yer işte aq yaparsan sağcı da olsan solcu da olsan illa bir yerde kan gövdeyi götürecek. üstelik birileri de nerdeyse bunun arefesinde oluk oluk kan akacak demişken. sahi nerde o herif?

olaydan gerçekten üzüntü duyuyoruz, devlet yapsın ya da yapmasın en büyük sorumlusu evet devlettir.
ama orda bomba patlatmak kimin işine yaracayak? hdp elbet.

''bu meydan kanlı meydan'' sloganı ya? doğru mu? bak şimdi orası kanlı elbet. eminim orda böyle bağıranlar istemiştir. bunu.

neyse burda herkesin affına sığınarak şöyle bir şey paylaşıyorum; https://twitter.com/Turan...status/652776330359099393
güldüm ama baya trajik bir şey. evet o meydan kanlı meydan. evet patlıyo herkes.

olay yerinde şehit düşen polislerimiz de varmış sanırım.
canını kaybeden herkese allahtan rahmet diliyorum.
sakin kalın... sokaklara inmeyin.
(bkz: 5d sinema)

arin den sibel e yürüyoruz zafere sloganının başlığına da yazmıştım buraya da yazıyorum.

olum ge - ri - ze - ka - lı olmayın. başkasının maşası olmayın. iki üç gotu boklu örgüt/parti için canınızı vermeyin. mücadele böyle idiyot gibi hareket edip, aptal aptal sloganlar atarak yapılmaz.
Terör örgütü üyelerine az bile.
(bkz: ankara merkez patlıyor herkes)
Sözde barış mitingi, ama slogan "bu meydan kanlı meydan.." ve tam bu sırada boommm.

Önceki mitingleri hiç yazmıyorum, arkadaşlar önceki entrylerde açıklamış.

Yani diyeceğim o ki:

Ulan hâlâ mı uyanamadınız mevzuya?
Bir çeşit "ayşe tatile çıksın"'dır.
https://www.youtube.com/watch?t=&v=wOauD1j9nYo
adamlar halay çekerken bile kandan bahsediyorlar. o kadar vampirleşmişler.
http://www.uyanismizah.co...15/07/CKvBnQmUsAAPTpq.jpg
allah'ın ayar verme tarzı hakkında bizi bilgilendiren dize.
ruhi su' nun '' bu meydan kanlı meydan ok fırladı çıktı yaydan'' diye devam eden şiirinin bir mısrasıdır. bu tarz grupların meydanlarda vazgeçilmez sloganlarından birtanesidir. Ankaradaki patlama tam bu mısra söylenirken gerçekleşmiş olup insana - nasıl denk geldi lan- dedirtmiştir.
hey kurban olduğum allahım .

arayan buluyor. mevlasınıda belasınıda . madem kanlı meydan istediler. alın meydanınızı .
mükemmel bir patlayış.