bugün

show tvde tarık solak'ın organızasyonunu gercekleştirdigi kıckboks turnuvasını erkeklerin izlemesı gerek ama bütün arkadaslarla öle cok egleniyoruzki hiç bitmesin yarısma devam etsin istiyorum..Didem Taslan'ada başarılar..arkandanım
tekmeli boks,bir spor.teknik ve hiza dayanan boks turu.
(bkz: muay thai)
(bkz: k1)
(bkz: mirko filipoviç)
(bkz: remy bonjasky)
(bkz: ufc)
(bkz: serkan yılmaz)
(bkz: semmy schilt)
boks icin dusunulen olumsuz dusuncelerin bir mislini hakeden spor denen faaliyet.
diğer önemli dövüş sporları gibi uzakdoğu, dan çıkma ama kendisi gerçek bir melez dövüş sporudur. japon bir dövüşçünün, çin sporu karateyi tayland sporu muay thai ile birleştirilmesiyle yaratılıyor. bu sporun ne mistik bir yanı var ne de tapınaklara uzanan bir tarihi vardır. yükselmenin yolu kuşaklardan geçiyor yedi kuşak, beyaz, sarı, yeşil, mavi, turuncu, açık kahverengi ve koyu kahverengidir. sonra siyah kuşak ve dan dereceleri başlar. bu sporda yumruklar ve tekmeler önemlidir.
(bkz: peter aerts)
genelde korkulu bir spor olarak bilinen fakat genç yasta baslayan cocuklarda hiperaktivite gibi sorunu olan larda faydaları kanıtlanıs spor çeşidi , yine de bu spor dalına temkinli yaklasmakta yarar vardır.
(bkz: para icin yapılan hayvanlıklar)
Hakkında tekme teknikleri taekwondo dan alınmıştır diye yanlış bir kanı olan spordur. En basit yönüyle anlatmaya çalışırsak KickBox'ta tekmeler daha çok kaval kemiğiyle vurulur. Ayrıca duruş ve guard tipi nedeniyle taekwondo'nun yan tekmeleri atılmaz.Atılır ama risklidir,bu yüzden taekwondo da ki bir çok tekme tercih edilmez.Elbette bir takım vuruşları içinde barındırmaktadır ama tamamiyle alınmıştır demek doğru değildir. Fiziğin çok önem kazandığı bir spordur. Örnek vermek gerekirse bacaklarınızın kaval kısmındaki sinirleri öldürmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde bir maçta tekme yerseniz veya rakibin kemiğine çarparsanız acıdan devam edemeyebilirsinğiz.Bunun en iyi yolu torbanın altına doğru vurmak ve low kick atmakla birlikte bacak üzerinde su dolu cam şişe gezdirmektir. Aynı zamanda karın kaslarının ve kol kaslarının mutlaka geliştirilmesi gerekir.Aksi takdirde karna aldığınız bir darbede zor durumda kalabilir,5 yumruk attıktan sonra kollarınızın güçlü olmaması sebebiyle tıkanabilirsiniz. Bacaklarınızı açmanızın da ne derece önemli olduğunu anlatmama gerek yok.Özellikle de sizden daha uzun bir rakiple mücadele ederken High Kick atabilmek için buna ihtiyacınız var.
Diğer bir nokta ise kickbox öğrenilen yer. Kickbox öğrenilen yerde ağırlık aletlerinin olması önemlidir,eğer bir seçim yapacaksanız daha pahalı da olsa ağırlık aletlerinin olduğu salonu seçiniz.Bu hem sizin estetik anlamda fiziğinizi geliştirecek hem de maçlara daha hazır olmanızı sağlayacaktır.
Bir düzenleme yapıp bir kaç noktayı daha açıklamak istiyorum.Öncelikle kickbox yalnızca fizik işi değildir.Belki en az onun kadar önemli olan şey taktik ve stratejidir. Sizden kalıplı bir rakibe farklı,sizden uzun bir rakibe karşı farklı bir strateji izlersiniz. Kickbox'un çok tehlikeli olduğunu iddia eden oyunculara kickbox maçlarını izlemelerini tavsiye ederim.Kaç sakatlık olduğunu bir değerlendirsinler ve sonra da bir futbol maçını izlesinler farkı anlayacaktırlar.Aynı zamanda "boks yaparsan burnun mahvolur" tarzı iddialar da pek doğru değildir. Burun hassastır ama yumurta kabuğu da değildir. Aynı zamanda en çok dillendirilen bir nokta "parkinson" olmadır.Ancak ne kadar gariptir ki bunu dillendirenler Muhammed Ali hariç parkinson olmuş birini gösteremezler. Kaldı ki Kickboxta yumruk veya tekmeler kafaya değil daha çok surata atılır. Darbeler kafaya da isabet etse kafanın ön tarafına geleceğinden büyük bir hayati durum yaratmaz. Zaten kickboxta arkadan vurma diye birşey yoktur.
Son olarak söylemek istediğim iyi bir spor olduğu. Sizi mecburi bir şekilde fiziksel açıdan geliştirecektir.Bunun yanında yorgunluğunuzu ve hıncınızı antrenmanlarda attığınız için daha sakin biri olacaksınız,kavgaya meyletmez kimseyi.Ayrıca kötü alışkanlıkları azaltacaktır *,* .Çünkü çok büyük bir emek vereceksiniz ve çok ter atacaksınız.Bunları yaptıktan sonra özellikle sigaraya karşı aranıza mesafe koyacaksınız koymalısınız da. Nefesi kesilen çok gördüm çünkü. Konuyla ilgili bilgisi olmayan insanları dinlememeniz ve başlamanızı öneririm.
(bkz: tarık solak)
bir babanın çocuğunu mutlaka göndermesi gereken spordur. bir kere çocuk o yaşta bir grubun ve disiplinin parçası olmayı öğrenir. laf dinlemeye alışır. kendi gözlerimle gördüm: çok cılız, boynu bükük, zavallı zavallı bakan bir çocuk geldi, ben 'yazık ya bu çocuğa, boşuna getiriyor babası' diye düşünüyordum. bu çocuk 1 ay sonra kıran kırana müsabakalar yapıyordu ve benim hissettiğim şey doğa üstü bir şeye tanık olmak gibiydi. bu nedenle özellikle fiziksel olarak çok zayıf çocuklarda şiddetle tavsiye ediyorum, ilerleme müthiş oluyor. hem çocuk kesinlikle kavgacının teki olup çıkmayacaktır, kavga eziklikten, zayıflıktan doğar, kick-boks ise bunu sıfıra indirir. çocuklarda küçük yaşlarda vücutta dışarıya çıkmak için çıldıran bir enerji vardır ve onu çok kötü uğraşlara itebilir. bu tarz bir spor buna mani olacaktır.

gerçekten sonuçları değerlendirildiğinde çok ekonomik bir 'yatırım'dır. çocuğunuz varsa mutlaka bir spor dalına yönlendirin, yüzme de olur, basketbol da olur... farketmez.
güzel spordur, felsefeli bir spor değildir fakat sokakta çok güzel işe yarar.

kick-box çerçevesinde düşünürsek, savate sokakta en işe yarayan sporlardan biridir. boxe française olarak da geçer, hem vücudunuzu esnetir, hem de sokakta nasıl kendinizi savunacağınızı, nasıl adam döveceğinizi güzelce öğrenirsiniz.
iradesi zayıf olanların yapamayacağı spordur. ilk antrenmanların oldukça sıkıcı olması ve sonrasındaki kondisyon çalışmalarının çok ama çok yorucu olması bunda en önemli etkendir. bu yüzden yalnızca fizikle alakalı bir spor değildir. sporcunun kafa olarak ta güçlü olması gerekmektedir. kaslarınızdaki laktik asidi zihninizle yenmediğiniz sürece antrenmanları çekilmez gelen bir spordur. açma germe çalışmaları ve sinir ezme egzersizleri de sizi zorlayacak en önemli noktalar olacaktır. iradeli olmayı, disiplini ve çalışmayı öğreten özgüven veren bir spordur. ancak küçük çocuklara judo ve taekwondo gibi asya sporlarının yaptırılmasından yanayım. kick box sert bir spor . çocuk spordan soğuyabilir. judo,taekwondo ikilisinden biri ideal olacaktır.
Etkili bir dövüş sporudur.Serttir aynı zamanda.Bundan dolayı işi iyi bilen bir eğitmenin öğrencisi olmak gerekir.Yoksa sakatlık kaçınılmaz bir hadise olur.
bir zamanlar yaptığım ve antremanda 10 kg terleten spor.
sporcu lisansına sahip olduğum spor dalıdır. bireyi disiplin altına alması ve özgüven aşılaması en önemli artılarıdır. ancak kesinlikle ve kesinlikle aşıladığı özgüven kişiyi bir serseri yapmaz. çünkü el yumruğu yendiğinden dolayı kime karşı olursa olsun kişi kendi yumruğunu balyoz zannetmez. ister bir sporcuya karşı, ister sokaktaki sıradan bir tipe karşı. küçük yaştaki, çelimsiz ve sinik çocukların muhakkak yollanması gerektiğine inandığım dövüş sporudur ayrıca. yukarıda kimi arkadaşlar belirtmiş zaten bunu.
lisanslı oynadığım dövüş sporudur. hatta an itibariyle beni yorgun argın eve göndermiştir. karma bir dövüş sporu olması, kalitesiz olmasından ziyade dövüş sporlarından beklenenlerin tatmininden kaynaklanır. teknik bilgi ve kondisyonun dengeli kullanılması üstün başarılar sağlayabilir.
boksa ek olarak diz,bacak,ayak da kullanılabildiği için en zevkli dövüş sporudur. badr harı,ruslan karaev,zabit samedov,semmy schilt dünyadan en ünlü kickboxcular olarak sayılabilir.adem bozkurtsa benim favori türk sporcum olmakla birlikte gökhan saki nin bu sporda dünya şampiyonluğu bulunmaktadır.seda mutlu aygün ise en başarılı veya ünlü diyebileceğimiz bayan kickbokscumuzdur.
bir karate değildir.