bugün

entry'ler (39)

36 numara ayakkabı giyen kız

illede çok kısa boylu olmasına gerek yoktur tamamen genetik bir durum 1.65 olmama rağmen 36 giyiyorum.

ölene kadar tek bir yemek yiyecek olsanız

iskenderle kendimi ömrümün sonuna kadar beslerim.

çekik gözlü olmak

Gülerken çok samimi ve sempatik olduklarını itiraf etmek gerekir.

uzun bir ilişkiden çıkıp hemen yeni birini bulmak

Böyle bir midesizlik sergileyebilen birine ne desek boş olur bu kişiye asla güvenemezsiniz ve asla samimiyet gösteremessiniz. Tüm itimatiniz biter ve sık sık güvensizlikler yaşarsınız onun samimiyetinden şüphe duyarsınız.

hiç eski sevgilisi olmamış kız

gerçek aşk'a inanan ve onu bekleyen kızdır.

kürdüz ne olacak

Vatanına milletine hainlik yapmadığı sürece ister kürt ol ister laz hiçbir şey fark etmez.

uludağ sözlük yazarlarından kitap tavsiyeleri

yazar olmasamda eğer isterseniz birkaç kitap önerebilirim;
-otomatik portakal (anthony burgess)
-dorian grey'in portresi (oscar wilde)
-macbeth (shakespeare)
-bir yaz gecesi rüyası (shakespeare) *eh yani
-hamlet (shakespeare)
-faust (goethe)
-insan ne ile yaşar (tolstoy)
-yeraltından notlar (dostoyevski)
-beyaz geceler (dostoyevski)
-gurur ve önyargı (jane austen)
-koku (patrick süskind)
-hayvan çiftliği (george orwell)

!shakespeare'in ve goethe'nin kitapları tiyatro şeklindedir.

umarım birazda olsun katkıda bulunabilmişimdir.

ben tipe bakmıyorum diyen kız

Bu kadar eleştirmenize gerek yok tabii her böyle diyen kız doğruyu söylemiyordur belki farklı amaçları vardır ama gerçekten kalpten söyleyende bence vardır.

sözlükteki 2005 doğumlular

Bence daha düşünce yapısı tam olarak yerine oturmamış biri için sözlüklerde takılıp birde kafasının almadığı konular üzerinde yorum yapması hoş değil ayıklanmaları mümkünse böyle bir şey olsun isterim.

konuya hakim olmayıp konuşan

(bkz: boş yapan) Yere sokmamak için kendimi zor tuttuğum insan tipi.

karı alırken dikkat edilmesi gerekenler

Karı alırken dikkat edilmesi gerekenler nasıl bir ifade eşini seçerken dikkat edilmesi gerekenleri anlarım ama bu nedir ya birazcık saygınız olsun pazardan meyve almıyorsunuz.

rte yi sevmeyen türbanlı

Her kapalı bayan Tayyipçi olmak zorunda değildir nasıl gördüğümüz açık bir bayanın hangi görüşte olduğunu bilemediğimiz gibi kapalı bri bayanınkinide bilemeyiz chp'li bile olabilir kimi ilgilendirir insanlara önyargılı yaklaşmak doğru değildir.

oruç tutmaktaki inanılmaz mantık hatası

Yazarın biraz araştırma yaptıktan sonra böyle bir başlık açması rica olunur.

eva green

Açık ara farkla en iyi kadın oyuncu olduğunu düşünüyorum.

bilinmeyen bir kadının mektubu

Elinize aldığınız gibi bitirmemiz olasıdır. Kitap uzun süre ardından üzer ve düşündürür.

satranç

Etkileyici bir dille yazılmış Stefan Zweig eseri.

sineklerin tanrısı

Daha fazla sürükleyici olmasını beklerdim. Abartılıyor demek istemiyorum herkese göre değişebilir ama ben göklere çıkaracak kadar beğenmedim.

macbeth

Shakespeare'in her kitabını okurken aldığım zevk Romeo & juliet ve Macbeth'te daha yoğun bir hal almıştır. Kesinlikle okunmasını tavsiye ederim.

yatakta sigara icmek

Sigaranın külü yatağa dökülse cinler karabasanlar gelir mi?

para mı kültür mü yoksa tip mi daha önemli anketi

Kültür önemlidir bence tip olsun para olsun içi boş olduktan sonra neye yarar. ilgi duyduktan sonra sıkılırsın.