bugün

entry'ler (17)

oyurtlanmak

Bir kuzey egeli olarak annemden hayatım boyunca duyduğum ve anlamını metinden çıkardığım ifade. Özetle bir işi sallana sallana,oyalanarak yapmak. Örneğin," bakkala git,iki ekmek al,oyurtlanmadan gel!". Dip not; TDK'da baktım,yok böyle bir kelime * .

kazulet

Bu konuda başlık yoktur diye düşünüyordum çünkü bu kelimeyi totomdan uydurdugumu saniyordum ki öyle olmadığını görünce pek bir mutlu oldum. Anladığım kadarıyla özellikle kadınlar için kullanılan bu kelime iriyarı,kemikli, nahoş anlamında kullanılıyor.

evren tanrının içindedir inancı

Bu aralar ilgimi çeken konulardan. Karanlık madde de tanrının sinir sistemi olabilir.

dominik te yakalanan dev yılan

zarar verilmeden doğaya birakildiysa sorun olmayan yilandir. Bırakın da yaşayalım. Bknz. Orhan Gencebay.

neden çinko

Çok teşekkür ediyorum,o zaman italya'da tombala milli spor diyebilir miyiz * .

neden çinko

Tombala oyununu hepimiz biliriz. Oyun içinde yatay bir satır tamamlandığında çinko denmesinin sebebi ne çok merak ediyorum. Yani neden çinko,o bir maden değil mi, tombala ile ne alakası var. Tombala kelimesinin kendisini ayrıca merak ediyorum ama çinko ne iş. Bu düşünce derste öğrencilerime ingilizce tombala yani bingo oynatirken geldi aklıma. Bir fikri yada bilgisi olan paylaşsın. Kafamda deli sorular.

özel mesaj almak isteyen yazarlar

Yazar olmak isteyen özel mesajlar kadar masumdurlar.

hiçbir kız için çabalamayan erkek

Akli anlamda son noktaya ulaşmıştır. Oradaki yalnızlığı ile ona mutluluklar. Helal olsun. Yalnız ama rahattır.

kegel egzersizi

Kadınların vajina kaslarını sıkıp gevşetmesi suretiyle yaptığını lise yıllarında öğrendiğim bir bilgi. Her tarafta da kizlar vardı. Ne geyik yapmıştık be.

aşkım sen ikincisin diyen kız

Sırasıyla hareket ediyordur. Zoruna gidiyorsa birinci olacağın parkurlara alalım seni.

incir ağacı

Çıkma incir ağacına yersin gamını mamını,ordan aşağı düşersen bulursun .... Anladın sen onu.

17 mayıs 2021 yeniden normalleşmenin başlaması

O zaman gelsin nefes almam Efes alırım. Evet başka markalar da olur ama nefes almam yani orası kesin.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Sözlüğe her girişimde bir sürü bildirim görmek istiyorum. entrylerime cevaplar, mesaj kutumda mesajlar görmek istiyorum ama olmuyor. Zorlu bir yolsun sözlük. Yollusun sözlük.

soğuk baklava

Yemek lazım ki fikir beyan edelim. Buzdolabında kalmış baklava ile bir farkı vardır illa.

güvenmemeyi nasıl öğrendin

En ilkel duygulardandir güvenmemek. O duygu sayesinde hayatta kalır tüm canlılar milyonlarca yıldır. yuzde yüz güveniyorum denildiğinde bile bir ihtimal zihin altında durur ki olası bir durum karşısında teselli ikramiyesi gibi bir ben biliyordum olsun elinde.

öz döngü teorisi

Mabadımdan Uydurduklarım külliyatıma bir giriş niteliğinde ilk paylaşacağım teorimdir. Özetle içinde yani özünde ne isen o olmaya her fırsatta döneceğin varsayımıdır. Özellikle içinde bulunduğumuz Ramazan ayında müslümanlar arasında çokça gerçekleşen bir durumdur. Ramazanda tüm yada en azından büyük bir çoğunluğu terkedilen olumsuz davranışlar ramazan sonrası ilk fırsatta tekrar edilecektir. Bu teorinin en mizahi yanı ise bu döngüyü içinde olan her bireyin bilmesi ama inkar etmesidir. Kendisi ile barışmak isteyenler için bu teoriyi kabul etmek, döngü dışına çıkabilmek için atılacak ilk adım olacaktır.

telegram

Whatsapp tan kaçanların buluşma noktası. Bir sonraki metro ile döndüklerini duydum.