bugün

ramazan bayramının bitişi ve ramazan bayramının bağlandığı hafta sonunun da sona ermesi sonucu 17 mayıs 2021 pazartesi günü normalleşmeye tam gaz devam edilmesi durumudur. ramazan bittiği için kafeler tüm illerde tekrar açılacak. muhtemelen de hafta sonu yasağı artık bitmiş olacak. hayatta değer verdiğim tüm varlıkların üzerine yemin olsun, mart ayındaki normalleşmede yaptıklarımdan çok daha fazlasını yapacağım. şimdiden o güne bilendik. pandemistler merak etmesin, tatlı tatlı yemenin acı acı sıçması vardır. bu günlerin de acısı çıkacak.

(bkz: 1 mart 2021 normalleşmenin başlaması)

1 mart 2021'de yazmıştım, hepiniz gördünüz ne olduğunu. biz halkız, bizi hafife almamayı öğreneceksiniz.

bu da böyle bir entry'dir.
Bunu yapmazsak ülke batar çünkü turist lazım.
ramazan yasakları başlamadan önceki gün (yani dün) son alkollü sosyalleşmemi yapmıştım. bir ay ara verdik, sonra kaldığımız yerden devam edeceğiz.

bu arada kaç kişiydi diye merak edenler olabilir, ben diyim 15 kişi, siz diyin 20 kişi.
bayrama doğru ne hikmetse vaka sayıları baya düşecektir. Bayramda yapılacak olan 4 günlük tam kapanmanın ardından 17 mayısta normal hayat başlayacaktır. Eylülün sonlarında ekimin başlarında yasaklar tekrar geri gelecektir.
Bu yaşanan vaka sayılarının ölümleri henüz yaşanmadı.
Yaşansa da (yaşanacak da) fark etmez zaten.
TÜiK tarafından açıklanan enflasyon büyüme rakamları gibi bir durum ile sorun çözülür.
Avrupa normalleşme sürecinde.
bu normalleşme kesinlikle öncekiler gibi yarım yamalak olmayacak. bilendik. pandemitlerin minnoş canları çok sıkılacak ama yapacak bir şey yok, onlar istedi böyle olmasını.
zenginler yatlarına binsin diye zaten bu koşuşturma.
1 buçuk ay süre veriyorum ipini koparmış gibi dışarı çıkacak insanlar temmuzda yasaklar gelir.
20 gün kaldı. şimdiden o güne bilendik. bizi bir dakika evde tutamayacaksınız.
Herkesin istediği ve beklediğidir. Ciddi ciddi insanların evde kapalı kalmaktan memnun olduğunu düşünen tipler var. Kardeşim daha geçen sene ben Yunan’ım yok paok bilmem ne diye burada dolanıyordun trolcülük oynuyordun şimdi buna mı sardın? Sal şu sözlüğü Allah aşkına. Evet.
(bkz: oh shit here we go again)
turistler gelsin gitsin gösterecekler asıl normali. hiç umutlanmayın, daha bu iş 2 sene sürer. aşı olmak istemeyen bir sürü insan var. doğruları anlatamazsak işimiz yaş.
özgürlüğümüzü savunuyoruz, adı trollcülük oluyor. buna trollcülük diyen kim? bir zamanların ünlü trollü! kaç haftadır yok bu kadar vaka var, yok şurada mutasyon çıkmış diye diye nerelere geldik. şimdi mi "ya aslında biz de normalleşmeyi istiyoruz" oldu?

bu normalleşmeye öncekilerden farklı olarak herkes sevinecek, çünkü artık kapanmacılar da işin bombok bir yere gittiğini hafiften çakozlamaya başladılar. umarım geç kalmamışızdır.
Asilanmadan normalleşme olursa yine başa döneriz.
Ne normalleşmesi olum şimdi kapandık diye hemen normale dönceğimizi mi sanıyorsunuz. Kapanma öncesi nasılsa yine öyle devam edecek.
Hollanda’da 2 bucuk aydır kapalı. Perşembeden sonra normalleşme başlayacak.

Normalleşme dedim ama eskisi gibi olacak sanmayın. Tek normal olacak şey gece çıkma yasağı kaldırılacak ve teraslarda sayılı kişi oturabilecek.
Yani herşey yine kontrol altında...
Olmayacak normalleşmedir.
Tam normal 2022 yazindan önce olamaz.
öyle bir şey olmayacak.
Milletimizin ıq seviyesine bağlı olan durum. Yani olasılığı bile olasılıksız.
Öyle üç beş günde normale dönemeyeceğimiz hâlâ anlaşılmadı mı?
Seve seve başlayacak olandır.
19 gün kaldı. ya normalleşeceğiz, ya normalleştireceğiz.
18 gün kaldı.
Normal halimiz bile anormalken o günü düşünemiyorum.
17 gün kaldı.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar