bugün

entry'ler (41)

mugla sozluk

Bir yazarın olayların gerçek yüzünü anlayamadığını, işine geldiği gibi anladığına kanıt olan sözlük.

Yazarlarına -ki ben de dahilim buna- her türlü eleştiri hakkı tanımış bir adminin bu iyi niyetini "nasıl ortalığı karıştırırım, nasıl kendimi zeki gibi gösterebilirim" diye kötüye kullanan yazarlara olan bıkkınlığını, usanmışlığını index sayfasına yansıtan adamın sözlüğüdür.

Gelecekte marjinal kararların alınacağı bellidir, kesindir.

haber7 com

ne kadar gerçekçi bir referandum yapmış güzelim arkadaşlarımız... desteklemeye ne dersiniz(!)tarafsız haber organından tarafsız bir referandum çalışması hadi hep beraber eğlenelim...http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=310290 gülücüklerle dolsun yüzümüz.

bir şey bilmiyorum deyip sınavdan 90 alan öğrenci

(bkz: bir şey)

ukteyi bilmiyorsan doldurma kampanyası

48 sayfa olan ukdelerin hep beraber dolduralım önerisini başlığa taşımak isteyen yazarın kampanyasıdır. destek beklenmektedir. bir gün belirlenip ukdelerin hepsini bilgi çerçevesinde dolduralım önerisidir.

likidite tuzağı

para talabi faize karşı sonsuz esnektir. yani, faizler düşebileceği minimum seviyeye düşmüş ve bu seviyeden sonra para talebinin duyarlılığı ortadan kalkmıştır.

neoklasik iktisat

aksak rekabet vardır, piyasa dengede değildir.

klasik iktisat

klasik iktisat ın kurucusu (gbkz: adam smith)dir. bu okula göre para mübadele aracıdır, ekonomi herzaman dengede varsayılmaktadır.

john maynard keynes

keynez e göre yatırımı faiz haddi belirler, faiz haddini ise para arzı ve para talebi belirler. istihtam hacmi milli gelire bağlıdır. milli gelirin artması istihtam artışınıda beraberinde getirir.

lise anıları

arkadaşım yolda gidiyordu kafasına saksı düştü öldüüüü.

mugla sozluk

öyle kişilerin sözlüğe alınmadığı, işlerini ciddi yapan insanların olduğu sözlük. *

mugla sozluk

devamlı bir gaz içersinde olan sözlüktür yazarlar başlık açma yarışından, ukde doldurma yarışına kadar birçok gaz verici eylem düzenlemektedirler. tantuni denen mod çok gıcıktır.helte diye bir adminleri vardır.

muglasozluk

(bkz: mugla sozluk)

can sıkıntısı

parmak atmaca oynama sebebi.

sözlük kalitesi

artılarla eksilerin birbirini götürmesiyle oluşan hede.

yanlış anlaşılmış şarkı sözleri

"sen üzümle gülüm, incir yee..."
"sen üzülme incinme..."

yanlış anlaşılmış şarkı sözleri

Mirkelam
"Ulaannn... Kulaklarin çınlasın..."
"O an kulakların çınlasın..."

mugla sozluk

içinde entryleri silindi diye ağlayan sözlüğe küsen yazarları bulunduran sözlük.

gümrük birliği

üye ülkelerin birbirlerine karşı kotaları kaldırıp, üçüncü ülkelere karşı ortak bir gümrük tarifesi izlerler, üye ülkeler arasında mallar serbest dolaşır.

okulu biraktim dansoz olacagim baba

okuldan sıkılmış genç kızın babasına dansöz olacağım demesini olumlu bir şekilde karşılayan babanın, evladının geleceğini düşündüğünün göstergesi olan reklam.

nikah masası

ümit beseni boynuzlayan karının oturduğu masa.