bugün

entry'ler (42)

the avengers age of ultron

henüz filmi izlemedim ama filmin çok yüzeysel olduğunu tahmin edebiliyorum. çizgi romanı çok çok detaylı ve o kadar uzun bir hikayeyi tek filme sığdırmaları imkansızdı. ayrıca çizgi romanda neredeyse marvel karakterlerinin bir çoğu görünüyordu, spiderman, fantastic 4, wolverine ki wolverine çizgi romanda baş rol diyebilirim, captain marvel, ant-man vb bir çok karakter bir kereliğinede olsa çizgi romanda yer alıyordu. şöyle bir düşününce çizgi romanda baş rol olan wolverine filmde hiç yok bu bile aslında filmdeki hikayenin çizgi romandan farklı olduğunu gösteriyor. beklentisiz bir şekilde filmi izleyeceğim yine de, çıksın extendetınıda izlerim.

reenkarnasyon

öldükten sonra başka birinin vücudunda geri geldim tarzı bir düşünceden farklı olarak benimsediğim düşünce. aslında işin içine paralel evrenler giriyor. burada öldükten sonra başka bir evrende buradaki bilincimizden tamamen arınarak bambaşka bir kişilik olarak doğduğumuza inanıyorum.

gotham

sezon finalini yapmış bulunmaktadır.

--spoiler--
sezon finali itibariyle bruce wayne'in batman olma yolunda ki yolu açıldı, nygma'nın şizofrenik monologu ikinci sezon için yeni bir kötü adam mesajını verdi, çete savaşları sonunda maroni öldü, falcone artık gotham'dan çekiliyor, fish'in akıbeti belli değil ve elimizde sadece penguen kaldı. bu sezon finali 2.sezonu merakla bekletmekten çok 1.sezonun temizliği gibiydi, ikinci sezon bambaşka bir hikaye ve bambaşka karakterlerle dönüş yapabilir.
--spoiler--

american beauty

kevin spacey'nin canlandırdığı lester karakterinin naifliğinin etkisinden film bittikten sonra bile çıkamadım. filmi izleyen çoğunluğun aksine bence filmin en vurucu sahnesi uçan poşet sahnesi değil, en vurucu sahnesi lester carolyn ile tam sevişmeye zemin hazırlayıp, boyundan dalmaya başlarken carolyn'in "dikkat et birayı koltuğa dökeceksin" demesiyle ortamın amına koymasıydı.

harley quinn

suicide squad'da ki kilit karakterlerden bir tanesi, daha doğrusu en çok merak edilen karakterlerden bir tanesi. david ayer jared leto'yu dönüştürdüğü joker ile herkesi şaşırtmıştı bakalım harley quinn'i nasıl bir karakter olarak yaratacak. yanlış hatırlamıyorsam harley quinn karakteri daha önce hiç sinema filmlerinde gözükmedi bu ilk olacak ve kostüm seçimi nasıl olacak gerçekten çok merak ediyorum.

suicide squad

dc comics'in bütün kötülerinin bir arada olduğu çizgi romandır, ayrıca 2016'da filmide çıkacaktır. en çok jared leto'nun joker'ini ve margot robbie'nin harley quinn'ini merak ediyorum. kan gövdeyi götürecek.

joker

Joker'den çok Marliyn Manson'a benzemiş ama hala Leto'dan umutluyum.
http://galeri8.uludagsozluk.com/412/joker_764988.jpg

fitness a gelip kapı önünde sigara içmek

fitnessa başlayacağım zaman tamam amına koyim spora başlıyoruz artık bırakıyorum sigarayı gazı verdim kendime ilk bir hafta, arkadaşımla beraber yazılmıştık. ilk gün spor salonuna girdim sonra arkadaşım geldi yanıma sigara almamıştım doğal olarak. neyse antrenmanlarımızı yaptık çıktık arkadaşım yanımda sigara yaktı, o yakınca benimde canım çekti dedim ver lan bir dal bende içeyim. şu kadar net söylüyorum spor yaptıktan sonra ciğerler falan açılınca sigaradan aldığın nefesi ciğerlerine kadar hissediyorsun yemek üstüne içtiğim sigaralar kadar zevkliydi. ondan sonra sigarayı bırakmadan fitnessa devam etme kararı aldım. salona girmeden içiyordum, çıkınca içiyordum. vücut alıştıktan sonra sigara herhangi bir engel oluşturmadı hareketleri yaparken hiç tıkanma yaşamadım. 1 ay sonra bıraktım zaten spor salonu sarmadı beni, spor salonda mı yapılır amına koyim açık hava olacak.

mertel kasetçilik

türkçe rap'te oldschool sayılabilecek isimlere selam çakan parçadır. sagopa'dan bahsetmemesine sagopa fanları alınmıştı.

the killing joke

joker'in hayata dair harika tespitler kastığı ve joker'e olan hayranlığınızı arttıracak çizgi romandır. özellikle sonunda anlattığı fıkra ise tam jokerin espri anlayışını yansıtıyor.

kuran ı kerim şeklinde pasta yapıp yemek

şu hareketi muhalif kesimden birileri yapsa, kutsal kitabımıza hakaret ediliyor diyerek ortalığı velveleye verirlerdi. ama bunu yapan bakara makaracılar olunca kimseden ses seda çıkmıyor.

the newsroom

will mcavoy'un neden amerika dünyanın en iyi ülkesi değildir nutuğuyla başlayan ve aramızdan erken ayrılan diziydi. finali erken gelsede güzeldi, amerikan propagandası yaptığı söylensede öyle bir durumu yoktu. ayrıca yaratıcı aaron sorkin bir daha tv için iş yapmacağını söylemişti.

orphan black

3.sezonun ilk bölümü amerika'da yayınlandı, umarım bugün altyazısı hazırlanır ve malum ortamlara düşer.

tanım: tatiana maslany'nin mükemmel oyunculuğuyla göz doldurduğu amerika-kanada ortak yapımı bilim kurgu dizisidir. 3.sezon teaserlarında daha fazla ve farklı klonlarla karşılaşılacak gibiydi bakalım heyecanla bekliyoruz.

scream

zamanında korku ve gerilim sinemasında çığır açmış olan scream şimdide televizyon için uyarlanmış. haziran'da yayın hayatına başlayacak. son filmleriyle ne kadar boka sarsada ilk filmiyle gönlümde taht kurmuş olan bir filmin tv için uyarlanmasına gönlüm el vermiyor bir türlü. bana olmayacakmış gibi geliyor ama çıkınca izlememek olmaz. bakalım bekliyoruz.

saian sakulta salkım

türkçe rapin en protest ismidir herhalde kendisi. şu anda piyasada olan tüm yerli rapçiler bir yana saian bir yanadır. kalemi çok güçlüdür, şarkıları tekrar tekrar dinlenesidir. özellikle feleğin çemberine kırk kurşun, mübeccel, makber, mafya şarkısı gibi dinlemeye doyulmayacak parçaları vardır. en son kanunsuzlar adlı filmin soundtracklerini yapmışlardır pmc ile.

hulk vs wolverine

--spoiler--
hulk'un wolverine'i ortadan ikiye bölmesiyle sonuçlanan karşılaşmadır
--spoiler--

18 mayıs 1984 queen kütahya konseri

freddie mercury'nin eş cinsel olduğunu öğrenen bir grup yobazın ellerinde sopalar, baltalar ve bıçaklarla konser alanını bastığı konserdi. madımak olaylarının habercisiydi bunlar görülemedi tabi o zamanlar.

google effect

internette öğrendiğiniz bilgilerin beyin tarafından hatırlanmaması olayı. interneti sürekli ulaşılabilecek bir bilgi kaynağı olarak gördüğü için beyin internetten öğrenilen bilgilerin hafızada tutulmasına gerek duymuyormuş. böyle bişey duymuştum ne kadar doğru tam olarak bilmiyorum.

dede ile aynı ismi taşımak

öldüğü zaman kötü oluyor. lise sondayken vefat etti dedem. hastane morgundayken yıkamak için gitmiştik, morgda o kabinlerde olanların adı soyadı yazıyor, dedemle adımız soyadımız aynı, orada o morg kabininde bi anda kendi adımı görünce içim bi tuhaf olmuştu.

jared leto

yeni joker olacakmış efendim kendisi, hatta ilk fotoğrafıda düşmüş
https://www.facebook.com/...47&type=1&theater

konserlerinde de joker'in seslendirmesini yapıyormuş
https://www.youtube.com/watch?v=U_OkxUm8HXo