bugün

(bkz: saian)
Türkçe rapin kuşkusuz en büyük üstadlarındandır !
bilmeyenler dinlemeden geçmesin http://www.youtube.com/watch?v=m9Lt_fXG10Y
Bana göre Ceza Sago Fuat 3 lüsünden de daha iyi kalemi olan tam anlamıyla ustadtir.
Ismi manidar rapper.
Ergenlerin gözdesi. Tabi nerden bilsinler sansarı, no1i.
ergenlerin gözdesi filan olmayan adam.

ergen diyor kendisi no.1 dinliyor yazık.
neyse ki defkhan var çok şükür yarabbim.
on numara adamdır. lirikleri ah muhsin ünlü şiirlerini anımsatır.
iyi repçidir ama kelime haznesini genişletmesi lazım. her şarkıda aynı sözleri duyuyoruz malesef. kankası karaçalıdan feyz alabilir bu konuda.
Kelime haznesi taktir edilecek derecede iyi olan, özellikle protest parçaları efsane olan, bunların yanı sıra her tarz da rap müzik icra edebilen, çoğu rap dinleyicisinin "üstat" olarak nitelendirdiği kişidir.
Ayrıca, Patron mahlaslı rapçinin ağabeyidir. PMC stüdyonun kurucularındandır. Kardeşi ile birlikte Mersin'i temsil eden yegane rapçidir.

(bkz: al sevgilim anne ol bununla)
(bkz: al sevgilim kanser ol bununla)
(bkz: kanunsuzlar)
(bkz: başıbozuk)
türkçe rapin en protest ismidir herhalde kendisi. şu anda piyasada olan tüm yerli rapçiler bir yana saian bir yanadır. kalemi çok güçlüdür, şarkıları tekrar tekrar dinlenesidir. özellikle feleğin çemberine kırk kurşun, mübeccel, makber, mafya şarkısı gibi dinlemeye doyulmayacak parçaları vardır. en son kanunsuzlar adlı filmin soundtracklerini yapmışlardır pmc ile.
zamanında beta ile pusat tarafından seda saian isimli disse maruz kalmış kişidir. ancak t-rapte hatiri sayılır bir yeri vardır. eskilerdendir.
Saian ı neredeyse hiç dinlemedim. Adını da seda saian benzetmesiyle duymuştum.
(bkz: saian kim) - korkunç bir kareteci.
"
on ton basar çenem dara gelemem kızgın bir mc yim
siz kıvırın gene ben pusudaki bir paramiliter gibi sinsiyim
"
Rapin icine fazla siyaset katsada liriksel olarak basarili bir mcdir

Ha bu arada ustat falan degildir.
aktif olarak rap yapmasada "hala" bazı mclerin aksine türkçe rapin dağlarında fiyakalı tank edasıyla dolanmaktadır.
Ss saian!

Saian hala küstah, saian hala üstad!
Tam adı "saian sakulta salkım miğfer rabbani rasta flow master" olan mc dir.
Bazı andavalların dediğinin tersine üstaddır.
türkiye'de rap müziğin en bilindik sol yüzüdür. söylemlerine baktığımda 2007'lerde kemalizm, 2010'lu yıllarda marksizm, son dönemde de anarşizme evrilmiş bir rap müzik sanatçısı imajı veriyor. müziği toplumsal sorunları dile getirmek için bir araç olarak gördüğü aşikar. sanatçılığının yanında çok iyi bir yazar ve okuyucudur. kapitalist müzik sektörünün kokuşmuşluğuna karşı yeraltında kalmayı tercih etmiş ve burada sıkı bir kitle oluşturmuştur. dinleyicilerine dünyayı sorgulatacak cinsten içi dolu şarkılar sunmuş, bilinçli bir dinleyici kitlesi oturtmuştur. şuan müzikten uzaktır.