bugün

entry'ler (163)

müstakil gazete

günlük siyasi gazete.

"""

selamun aleykum dostlar,

“kimsenin başını derde sokmadan yeni bir gazete çıkarmanın yolunu arıyorum, bulursam haber veririm” demiştim.

buldum galiba.
sadece 8 sayfalık (4 yaprak) bir gazeteden bahsediyorum. üstelik üzeri fiyatı 25 kuruş değil, 50 kuruş da değil, 75 kuruş bile değil, tam 1 lira olan bir gazete…
hesap ettim, 20 bin basılıp 2 bin satıldığında ayda 40-50 lira açık veriyoruz. 3 bin satıldığında, açık neredeyse kapanıyor. 4 bin satıldığında masraflar için 14-15 bin lira kalıyor. (tirajı 100 bin gibi görünen/gösterilen bazı şaşalı gazetelerimizin aslında 4 ila 8 bin sattığına dair ‘rivayeti’ ciddiye alın ve yukarıdaki mutasavver satış rakamlarını sakın hor görmeyin.)
kağıt-baskı maliyeti netleştiğinde tabloyu ayrıntılı olarak önünüze sereceğim inşaallah.
saçma sapan efsanelerin önünü kesmek için (ki diriliş postası günlerinde gına getirdim o efsanelerden) her şeyden haberiniz olsun istiyorum. bir nüsha kaça mal oluyor, dağıtım şirketi ne kadar pay alıyor, maaşlar ve diğer masraflar kaç para tutuyor, ‘bütçe açığı’ nasıl oluşuyor, o açık nasıl kapatılıyor… bunlardan bile haberiniz olsun.

http://mustakilgazete.com/

(bkz: hakan albayrak)

cumhurbaşkanına hakaret etmek

sadece cumhurbaşkanına değil kimseye hakaret etmeyin . terbiyeli ve nezaketli olun . ahlak insanı değerli kılar .

2 miyar müslümanın 5 milyon israile yenilme nedeni

müslümanlar müslüman değil çünkü . Kur'an ın ve peygamberin tarif ettiği müslümanlar yok maaleseff.

hitler in sscb ye saldırmasının sebepleri

diğer devletleri tepelediği için rakipsizdi ve hammadde ihtiyacı vardı . Lakin hesapları tutmadı .

yazarların okuduğu en ağır kitap

umberto eco facoult sarkacı .

ülkücülerin ortak özellikleri

köpeğe ilgi duymaları .

müslümanların ürettiği en kaliteli şey

gerizekalı cahil sürüsü üşüşmüş . Lan ipneler az araştırın , araştırın ki görün neler yapmış müslümanlar !

4 5 g pahalı mı biraz

1 Nisan’da başlayacak 4.5G öncesi ‘cep’te kotalar 10 GB’a kadar çıkarken, tüketicilerin en az 70 ila 100 lirayı gözden çıkarması gerekiyor.

Buyur burdan yak .

tecavüzcülere verilmesi gereken ceza

önce çükünü kessinler , sonra da sallandırsınlar namussuz şerefsizi .

adamlığıyla ön plana çıkan ünlüler

mustafa ceceli .

istanbul a dersaadet diyen başbakan

s. git köşene diye konu başlığı açan yazara sövülesi durum .

hristiyanlık pagan dinidir

da vincinin şifresi adlı kitapta bahsedilen durum . opus dei ve sion tarikatının birbirlerine karşı hamleleri .

kuran ın benzeri bir kitap yazıyoruz kampanyası

Allah ' a meydan okumadır . Kafirlere yapın hadi yapabılıyorsanız şeklindeki ayetlerin muhataplığıdır .Kafirlikte bu kadar ısrarcı olmayın tıkarlar pamuğu , cehenneme yuvarlanan embesiller olarak kalırsınız .

teşekkür ederim yerine eyvallah diyen kültürsüz

kültürsüz mü ? yürü git ipne .

diyanet işleri başkanına 1 milyon liralık araç

pis papa mercedes gl ye binmesini biliyor .

yazarların şu an dinlediği şarkılar

hey gidi karadeniz , kazım koyuncu .

kökeni mitraizmdir .

gururla söylüyorum benim liderim kılıçdaroğlu dur

lider derken ? gurur ne arar la sizde ?

isa haktır Allah'ın peygamberidir . Getirdikleri de Allah'ın kelamıdır .Lakin bugun yaşanan din hristiyanlığın uydurulmuş halidir . Hristiyanlık bu şekilde peygambere tebliğ edilmemiştir.

sözlük cahilden geçilmiyor .