bugün

entry'ler (16)

yazılmış en güzel aşk mektubu

Dostoyevski Ev sahibesi kitabında Ordinov ve Katerina arasında mektup olsaymış daha güzel olurmuş dedirten konuşma. Gökyüzünden mi inip bana ulaştın... Yüreğimi söyle bana nasıl keşfettin? Okunmalı.

ayrılmak isteyen sevgili

devreler yanmış.

susmak

En konforlu duygu.

yazarların okurken ağladığı kitaplar

"Evrendeki tüm kitaplar tek bir kitabı anlatmak için yazılmıştır". Tek bir kitap.

ben bu yazıyı kendime yazdım

Çikolatadan evim olsaydı herşey daha güzel olurdu.

türkiye geri kaldı deyip suçu islama atan itler

Türkiye geri kaldı deyip suçu islama atanlara it diyen zihniyet. Başlıktaki acziyet. Arz ederim. Metin içindeki hakaret sözlerini at geriye ne kalıyorsa o kısma katılmak isterdim ama katılamıyorum.

türk kızlarındaki ben ondan daha güzelim sorunu

Haklı olabilir. Göreceli değil bu his güzel güzeldir.

sınıf arkadaşıyla sevgili olmak

sınıf arkadaşı aynı zamanda sevgili aynı zamanda kopya, kantin, sıra, otobüs arkadaşı, sabah evin önünden alma arkadaşı. imdat.

insan ne zaman aşık olur

insan ne zaman mı aşık olur? Onu çeyrek geçe.

sözlük yazarlarının itirafları

Çaylağım ve böyle bir şans verildiği için öncelikle burdan şuraya kadar teşekkür ederim. Sözlük yazarlarının itirafları evet güzel başlık ama ben yazar olursam gözlük yapanların rafları başlığını tercih ederdim.

ilk önce o mesaj atsın diye düşünen tip

Birinci evre.
ilk önce o msj atsın.
ikinci evre.
Önce o kapatsın konuyu.

yeter artık bitsin denilen şeyler

Ailesiyle tanışmak için erkek arkadaşının evine gittiğinde, piyano çalan babasının sorduğu bestecilerle ilgili akla ilk gelen yorumları yaparken geçmeyen zaman.

eski sevgiliyi özlemek

Özlenen eski sevgili değil eski zamanlardır. Acemilik güzeldir. Ama en güzel olanı aslında unutmaktır. Unutkanlık iyidir, bunu büyük acılar yaşamış insanlar en iyi bilir.

sevdiğin kızın sevgilisinin olması

sevdiğin kızın kocasının olmasından evla haldir.

2023 teki sözlük başlıkları

2023 çeşitli kurumlar memur alımı yapacak.

türk kızının efendi erkekleri sevmeme sorunsalı

Efendi erkek modelinin yok olmayla karşı karşıya kaldığı bir süre yaşanmıştır. E tabi bir nesil bu modelden yoksun büyüdüğü için, yok olduğu sanılan bu tür az talep görür hale geldi.