bugün

sevdiği entry'ler

zevk alınan ufak sapıklıklar

sizden su isteyen ev ahalisine su götürürken bir yudum içmek.*

haremde yapılan icatlar

kablosuz iletişim teknolojisinin temelleri tesla'dan yüzyıllar önce haremde atılmıştır.

cariyelerin yaptığı bütün dedikodular anında valide sultanın kulağına gitmiştir.

13 mart 2016 ankara patlaması

nefes alamıyorum. dün evimde otururken patlama sesini duyduğumdan beri rahat nefes alamıyorum. ben de orada olacaktım. kurstan çıkmış evime gitmek için otobüs beklerken ben de ölecektim. zaman ve mekan tam uyuşuyor. o ölenlerden birisi de ben olacaktım. ve ölümüme ailem üzülecek, arkadaşlarım akrabalarım üzülecek, bunun hesabını kimse sormayacaktı. burada başlık açılacaktı belki adıma, belki insanların yüreklerinde bir hafta kalacaktım. yeni bir patlama olup da beni ve diğer ölenleri bize hatırlatana kadar, unutulmuş olacaktım. ama olmadım. annem sayesinde. gitme dedi bana. bugün seni yollamayacağım kursuna gitme dedi. kırmadım. patlamayı öğrendiğinde geldi sarıldı ağladı. ya gitseydim diye düşündüm. bu kadının yüreği nasıl kaldıracaktı. sen benim yaşama sebebimsin der küçüklükten bu yana. allah aşkına bu kadın buna nasıl dayanacaktı? giden canları duydukça, gördükçe ağlamaktan başka elimden bir şey gelmeyişine utanıyorum. kinimi nefretimi allaha yalvararak kusuyorum. nolur, sen masum insanların canlarını koru.
ben dün ölmedim. ama yarın öleceğim. belki ailemden birisi ölecek. belki arkadaşım. bugün ölmediysem yarın ölmeyeceğimin garantisi yok. ve bu korkuyla bu psikolojiyle yaşayacağım her gün.
allah ölenlerin mekanlarını cennet etsin, yakınlarına sabır versin. sizle birlikte benim de içim yandı. unutmayacağım. ölen hiçbir canı, masumu unutmayacağım.

Doğuyorsun, biraz büyüyüp atari oynuyorsun, çöp kutusunun başında arkadaşlarınla goy goy çevirip kurşun kalem açıyorsun. Cine5' te Jurassic Park izliyorsun. Pazar günleri banyo yapıp Kanal D' de Ruhsar izleyip, Star Tv' de Parliement Pazar Gecesi Sineması'nın başlamasını bekliyorsun. Annen seni zorla okul var deyip uyutuyor. Beden derslerinde futbol oynuyorsun, voleybol oynuyorsun. Lisede birine aşık oluyorsun, ilk defa öpüşüyorsun. Elinden tutup, bahar döneminde yemyeşil parklarda dolanıyorsun. Bakkaldan bademli Magnum alıp paylaşıyorsun. Lise arkadaşlarınla saçma sapan icraatlere imza atıyorsun. Üniversitede bahar festivali kapsamında ilk defa kör kütük sarhoş olup, ilk defa biriyle sevişiyorsun. Zaman ilerliyor, kafan ağırlaşıp ciddileşiyor. Okul uzuyor. Daha da uzuyor. Bazen boş veriyorsun, bazen her şeyle ilgineliyorsun. Sevdiğin insanın yüzüne bakıp, ellerini tutup onu ne kadar sevdiğini falan söylüyorsun. Bazen sinirlenip senin ben ızdırabını si....BOOOOMMMM. Kolun bir yere, bacağın bir yere... Bağırsakların bir yere, akciğerlerin, kaburgaların bir yere ayrılıyor. Gözlerinin kabuğu patlıyor, su gibi eriyip akıveriyor sikik kaldırım taşlarına. Kısacık sikik hayatın boyunca heyecanla, sinirle, umutla, panikle, üzüntüyle çarpan kalbin, son çarpışını yirmi metre ötede bir kaldırım taşına çarpıp parçalanarak yapıyor. Çok mu güzel ? Sizin ben yolunuzu mezarınızı sikeyim. Şu siktimin memleketinde ne çektik ulan. Dininizi ve ırkınızı sikeyim.

görsel

her bomba patladığında istifalar gelse idi

Bu yurtta vali de çok kaymakam da, polis de asker de, gidenin yeri elbet doldurulur, buyursunlar defolup gitsinler.

Yiten canlar geri gelecek mi?

tecavüzlerin artmasının tek sebebi kadınlardır

O zaman size bir ülke anlatayım. Sabırla okuyunuz.

Bu ülkede 69 yaşında ki A.Ü gibi , yolda sadece adres sorduğunuz torurunuz yaşında bir genç tarafından, bir barakaya çekilip tecavüz edinebilirsiniz. Maaş kartlarınız ve ziynet eşyalarınız çalışabilir.

Bu ülkede 6 yaşındaki Gizem Akdeniz gibi, babanızın kuzeni tarafından defalarca tecavüz edilebilir,öldürülebilirsiniz. Cesediniz ormanda bulunabilir.

Bu ülkede 21 yaşındaki FatmaNur Çelik gibi,evinize internet kurmaya gelen birisi tarafından,koli bandı ile bağlanarak tecavüze uğrayabilirsiniz. 2 gün sonra kendi evinizde elleriniz bağlı bir şekilde cesediniz bulunabilir.

Bu ülkede 17 aylık N. N. B. Gibi 3 tane hayvan tarafından işkence edilip, tecavüze uğrayabilir, beyninizde ödem oluşabilir. Tecavüz eden hayvanlar " çok neşeli bir bebekti, ne zaman çağırsak, kucağımıza otururdu diye ifade verebilir. şerefsizler

Daha bunun gibi nice örnek. Bu ülkede " kadınlar iş aradığı için işsizlik yüksek " diyen bakan var. Bakın milletvekili demiyorum " bakan "

Bu ülkede soru soran basın mensubuna söyleyecek laf bulamayıp " kadın mıdır kız mıdır bilmem " diyen bakanların başı da var.

Bu ülkede "tecavüze uğrayanlar doğursun, devlet bakar " diyen bakanlarda var.

Bu ülkede televizyon programına bağlanıp babanız tarafından tecavüze uğradığınızı söylerseniz, babanız kamu önünde mahcup edildiği gerekçesiyle ceza indirimi alabilir. Hatta beraat bile edilebilir.

Bir tek kadın da veya açık giyinmeyle bitmiyor olay. Erkeklere de tecavüz ediliyor. Bu iş tamamen zihniyete bitiyor. iğrençlik zihniyette başlar, Cinsiyette veya kıyafetle değil.

vajinanın çok çirkin bir organ olması

Annelerimizin güzel bir lafı vardır; "çıktığı yeri beğenmiyor!" diye. Onu anımsattı.

kimin kiminle seviştiğine karışan tanrı

iyilik dediğimiz şey nedir? Toplumun bizlere dayatmalarından, neyi yapmamız gerektiğini emrettiği şeyler değil mi?
Cinselliğini özgürce yaşayan kadına hak verdiğimizde ne tecavüz ne de kadına şiddet kalacak. Bugünün 8 mart olması da ironik olmuş. Tecavüzler yüzyıllardır var bu anadolu topraklarında. Kuyucaklı yusuf'un geçtiği tarihleri inceleyin. Kuzen kuzene tecavüzler, yengeye, hatta teyzesine, anne yarısına yani, göreceksiniz bunları.
insanız, arzularımız bazen çok baskın oluyor. Kadınlar neden kendinizi doğru erkeğin kollarına bırakmıyorsunuz? Erkekler siz de azıcık düşünün be oğlum, günah falan hikaye. Zamanınızı eğlenerek geçirin.

kapatılması gereken üniversiteler

Sabattin Zaim die bi uni vardi. Basligin altina yakisti sanirim