bugün

entry'ler (526)

20 yaşına gelip dünya turu yapmamış insan

çok ezik insandır. ben yandex haritalar'la dolaştım hep. prag'a gitsem kaybolmam şu an.

her sene yeniden çekilen ramazan programları

Ramazan'da TV'ye çıkaracağınız hocalara vereceğiniz yüzbinlerce parayı dağıtın fakire fukaraya.Ben razıyım geçen seneki programları izlemeye. Haşa her sene ayet inmiyor ya.

oyları bölen parti chp değil akpdir

Şaka yapmıyorum ha, mecaz söylemde de bulunmuyorum. Nasıl mı? Yüzde 50 alarak, hemde tam ortadan bölen partidir.
*

doğu perinçek atatürk düşmanıdır

Perinçek, onlarca yazısında birbiriyle çelişen fikirler, birbiriyle çelişen tespitler ve tahliller ileri sürüyor. Bu durum onun her dönemde ayrı bir maske takmasından ileri geliyor. Bu maske görev icabı takılıyor.

Amaç derin devletin menfaatlerine göre konuşmak, menfaatlerine göre bir strateji-taktik izlemek olunca maskeler mecburiyet arzediyor.

Perinçek in sadece savunduğu fikirler, tahliller, tespitler görev icabı; olmakla kalmıyor, aynı zamanda kurduğu illegal bir parti ve üç legal parti de görev icabıfaaliyet göstermiş partiler olarak tarihe geçiyor.

ilk parti deneyimi olan (bkz: tiikp) savunsında, atatürk hakkında söylemlerini görmeniz, okumanız yeterlidir.

Buyrun;

Hızla büyüyen ve emperyalizmle uzlaşan Kemalist burjuvazi, toprak ağalarıyla ittifak yaptı.

Toprak ağaları ve Kurtuluş Savaşının önderleri, mücadele sırasında köylülerin ve toprak sahibi olan azınlıkların mallarına ve topraklarına el koyarak güçlenmişlerdi. 1927de çıkarılan bir kanunla dağıtılan hazine topraklarının yüzde 90ını toprak ağaları gaspettiler (Türkiye ihtilalci işçi Köylü Partisi Davası/Savunma, s.166, Aydınlık Yayınları, ikinci Baskı: Kasım 1974)

Kurtuluş Savaşının burjuva önderliği halk kitleleriyle birleşmedi, tam tersine toprak ağalarıyla ittifak yaparak halkı baskı altına alan bir diktatörlük kurdu. Sovyetle Birliği ve dünya halklarıyla dostluğunu sağlamlaştırmadı, tam tersine emperyalistlerle uzlaştı (TiiKP Davası / Savunma, s.167)

Halkın sırtına basarak iktidara geldiler ve halkı ezdiler

Kemalist burjuvazi diktatörlüğünü kurar kurmaz sosyal barış politikasıyla emekçi yığınları kendi iktidarına boyun eğdirmeye çalıştı. imtiyazsız, sınıfsız, kaynaşmış bir kitleyiz sözleri burjuvazinin şiarı oldu (TiiK Davası / Savunma, s.168)

1923 Temmuzunda Kemalist iktidar, Türkiye işçi Çiftçi Sosyalist Fırkası, Beynelmilel işçiler ittihadı ve ona bağlı sendikaları kapattı (TiiKP Davası / Savunma, s.168)

Şimdi de ortaya çıkıp afedersiniz daşşak geçer gibi sloganlarını "Aslanlı yolun bekçileriyiz" yaptılar, haydi canım ikilee.

tv8i izleyen insanın beyinsiz olduğu gerçeği

televizyon izleyen insanın beyinsiz olduğu gerçeğinin örneklerindendir.

(bkz: aptal kutusu)

ajdar ın sanatçı olması

RTE'den cumhurbaşkanı oluyorsa eğer bu insancıklarında gayet normaldir diye düşündüğüm durumdur.

on birinci nesil yazarların kralı olmak

(bkz: tutmayın küçük enişteyi)

boushret kheir

günlerden beri dinlediğim, melodisi dilimden düşmeyen arapça şarkı.
Mısır'da ki seçimlerdeki düşük katılımı önlemek, sandığa gitmeyi teşvik etmek için yazılmıştır.

https://www.youtube.com/watch?v=QUBvVTNRp4Q

abdülhamid den sonra erdoğan

(bkz: Johny sins ten sonra şahin k)

sikici önemli bir etken tabi.

yazarların şimdi dinlediği şarkıdan bir cümle

"kar gördüm kaydım, kaymaz olaydım."

yapılan her kötülükte atatürk ü suçlayan tipler

haklı olan tiplerdir. şuan kendilerini ifade edebilmelerinde atatürk'ün değil iskilipli atıf hocanın emeği vardır hee?

edit: ironiden anlamayan yazar yapmışlar, olmuş.

ben bu yazıyı sana yazdım

nerde kaldın gaşar?

sözlük yazarlarının favori film müzikleri

çalgı çengi - elvan dalton *

çok sevilen şeyin artık tat vermemesi

(bkz: uludağ sözlük)

özgecan olayının abartılması

bazı olaylar hakkında yorum yapabilmek için, olaya empatisel olarak bakabilmek gerekir. başlığı açan sayın yazarın aile fertlerini bu olayda başrole koyduğumuzda sıkıntı yaratmıyorsa, evet abartılmıştır.

harika sevişme taktikleri

bana taktik verme bana karı ver.

yolda vedalaşılan kişiyle aynı istikamette yürümek

ara sıra yaşadığım durumdur. bir garip olurum. madem vedalaştık neden aynı istikamette yürüyoruz amk. neden beni bu saçma duruma düşürürsünüz. vedalaşıyorsak zıt yönlere gitmeliyiz.

uludağ sözlük ten soğuma nedenleri

devamlı format ve tasarım değişiklikleri, özeniyoruz bi şeylere hadi hayırlısı.

hayatın anlamı nedir

elbet bir gün öleceğimi bilmektir, aksi halde dayanamazdım.

kainat sadece dünyadakiler için mi yaratıldı

Bir karidese bakın, bir de kendinize. ikiniz de aynı dünyadan geliyorsunuz ama ne kadar farklısınız. Şimdi başka bir dünyadan gelen bir canlıyı düşünün, o size benzer miydi?

Hollywood filmlerinde küçük yeşil, gözleri büyük insan betimlemeleri insana o kadar alışılır hale geldi ki; bir bakterinin, oksijen oranı fazla bir gezegende yaşadığı için daha büyük bir canlının uzaylı niteliğinde olmadığı bilinç altımıza resmen kazındı.Sürekli genişleyen bir evrende yaşıyoruz, başka bir bakış açısıyla bakarsak; böyle bir düzen sadece ve sadece dünyadaki varlıklar için mi yaratıldı?

“Yiyiniz içiniz; fakat israf etmeyiniz! Çünkü Allâh isrâf edenleri sevmez.” (A'râf Suresi 7/31) 

Çünkü saçıp-savuranlar, şeytanın kardeşleri olmuşlardır; şeytan ise Rabbine karşı nankördür. (isra Suresi / 27)

Dinen olayı ele aldığımızda aslında her şey gayet açık. Evrende başka yaşamlarda var. Yüce Mevla, israf konusunda çok ciddi uyarılarda bulunuyor. Koskoca evren sadece dünyadaki varlıklar icin yaratılmış olsaydı Kuran- ı Kerim'le çelişir ve en büyük israfkar olurdu. 

Ne gariptir ki yokluğu koyan, varlığı olay olanlardandırlar "uzaylılar..."