bugün

entry'ler (10)

en iyi kot markası

yıllardır koton giyerim ne bir renk atması ne de herhangi bir problem yaşadım.

bir çok kot markasını denedim ama hem boydan, hem de bedenden tek oturan slim ya da skiny koton'da oluyor. diğerleri ya boydan olmuyor, ya belden oturmuyor, belden otursa bile böyle değişik bir şeye benziyor. ya da hepsi otursa bir zaman sonra pantolonun götü ve dizleri fena şekil de salıyor hiç estetik durmuyor.

ama kotonun skiny fitlerinde bu olmuyor, giyiyorum, cuk oturuyor ve aylar sonra da hala cuk oturmuş bir vaziyette giymeye devam ediyorum.

koton forever

sözlük çok dertliyim

baştan sona dek ben de okudum. bu nasıl bir şerefsizliktir, bu nasıl bir kahpeliktir aklım almıyor. insanlar nasıl bu kadar vicdansız, merhametsiz olabiliyor aklım almıyor.

Ne desek, ne yapsak boş. hem de bom boş. keşke elimizden bir şeyler gelse de size yardımcı olabilsek. en azından keşke benim gelse de size yardımcı olabilsem.

inanın sanki ben yaşamış gibi üzüldüm, ben yaşamış gibi hissettim.

umarım bir an önce dertlerinizden sıyrılır, ve evladınızla mutlu olursunuz. iyi diklerim sizinle hocam. umarım her şey gönlünüzce olur.

sevgilerle.

atari kaseti takas etmek isteyen sözlük yazarları

Hepsinden ziyade bu ateri oyunlarında Goal 3 vardı efsaneydi. Her futbolcuya özel vuruş şekilleri mükemmeldi. Asıl Goal 3 hiç birisine değişilmez. Şimdi canım çekti gidip bu oyunu bilgisayar da nasıl oynayabilirim onu araştıracağım.

Hepsinden ziyade bu ateri oyunlarında Goal 3 vardı efsaneydi. Her futbolcuya özel vuruş şekilleri mükemmeldi. Asıl Goal 3 hiç birisine değişilmez. Şimdi canım çekti gidip bu oyunu bilgisayar da nasıl oynayabilirim onu araştıracağım.

harry poter serisini hiç izlememiş insan

Sadece bir filmini izledim o da azkaban tutsağı. Bilmiyorum bu serinin kaçıncı filmidir ama en yakın süre de izlemek istediğim seridir. Bu tür filmler hoşuma gider ama film izlemeyi de sevmem. Ama yine de izlenmeye değecek bir seridir.

askerimize moral vermek için hatay a giden ünlüler

Samimi bulmadığım ünlülerdir. Zeytin dalı harekatına destekten çok hepsi hükümet yalakası aciz insanlardır. Hele ki Deniz Seki. Seda Sayan'ın falan zaten ne halt olduğunu gayet iyi biliyoruz. Bir tek orada görmekten üzüldüğüm kişi Gökhan Gönül'dür kendisini bir Fenerbahçeli olarak hala sever ve takip ederim. Kendisi şerefli bir sporcudur ama neden böyle yalak tayfanın yanında yer aldı bilemiyorum.

Bu gibi konular da safı ve tarafı belli tek delikanlı ve mert diyebileceğim ünlü vardır. (bkz:Sıla Gençoğlu
) bu kadın gibi olamadı hiç birisi. O kadar tepkiyi üzerine alıp yine de yolundan dönmeyen mert bir kadındır. Bu yüzden bu ünlülerin amacı zeytin dalı harekatından ziyade hükümete yalanmaktır. Bariz bellidir.

en iyisi içip bir güzel sarhoş olmak

En güzel eylemlerden bir tanesidir. Bazı zaman inan ki hayat kafanız güzelken daha çekilebilir oluyor sözlük. Bu yüzden kimseye sataşmadan, kimseyle takışmadan kararınızca alkol almak bazı zaman inanın bünyeyi ve zihni rahatlatabiliyor. Hele ki yaz aylarının akşamlarında 2-3 tane bomonto filtresiz, nefis.

türbanlı kini

Bilmiyorum gerçekten böylesi bir kin bu insanlar da var mı ama, varsa bile bunun başlıca sebebi baskıdır. Bu kızlar ailelerinden gördükleri özellikle de babalarından ve abilerinden gördükleri baskı sonucunda kapanmak zorunda kalıyorlar. Hatta kimisinin babası sırf kapanmıyor diye dövüyor bu kızları. Aslında baktığımız zaman pekte suçlanacak tarafları olmuyor, mazur görmek de gerekebiliyor. Ama tüm bunlardan ziyade hem kendi rızası ile türban takıp hem de diğer özgürlüklerinden inandıkları din dolayısı ile alıkoyulan kızlar da bu bahsettiğiniz kinin olduğunu ben de düşünmekteyim. Hatta bu kızlar başı açık olan kızlara düşman gözünde bile bakabiliyor. Tabi ki de ben bunları anlatırken bir genelleme yapmıyorum, benim gördüğüm, tanıdığım insanlar çerçevesinde hep bu tür türbanlı kızlar vardır. Bu başı açık kızlar genellikle özgür ve hatta kimisinin ailesi gayet kültürlü olduğu için onları bir düşman gözünde görebilirler çünkü psikolojik olarak o kızlara yenilmişlerdir.

atatürkün yakışıklı olması

Yadsınamaz bir gerçektir. Mustafa Kemal her zaman gerek giyinmesini bilen, gerek kaliteli, gerekte karizma sahibi bir liderdir. Evet yalan veya yanlış değildir, Atatürk yakışıklıdır.