bugün

entry'ler (579)

iki lafın belini kırmak

belini kıracak bir şeylere ihtiyacım var. laf da olur.

tanım: bir deyim.

avrasya tüneli

dolarla ücretlendirileceği için atatürk isminin konulmasına karşıyım. ulan kendi köprülerimizden/tünellerimizden dolarla geçiyoruz, adam çıkmış doları bozdurun diyor. aklımı kaçıracağım sanırım.

üsküdar ümraniye çekmeköy sancaktepe metrosu

sancaktepe durağı çekmeköy'de olan metro.

Adamlar kelime oyunuyla hayali metro getiriyor, zaten onu da açamıyorlar. ne güzel memleket lan.

seroquel

girdiğim psikolojik sıkıntılardan kendi imkanlarımla çıksam da uyku süremin yer yer 1 saatlere düşmesi sonucu psikiyatristimin vermiş olduğu ilaç.

dün ilk seferimizdi uyku namına değişen bir şey olmadı, yine az uyudum ama sabah kalkmak konusu gerçekten berbattı. Ayrıca gece deliler gibi tatlı yediğimi hatırlıyorum.

Arada kabuslar görüp ağlayarak uyandığıma dair kardeş rivayetleri de var ama hatırlamıyorum oraları.

Hepi topu 25mg ama işte türlü türlü huyu var. bakalım neler olacak, bir süre daha kullandıktan sonra editlerim buraları.

bir de soru olarak ileteyim, bu mereti günde bir uyku düzenimi oturtmak amacı ile alıyorum. Saat kaç gibi almak lazım? ilk deneyimim çok da bilgili değilim.

kafa boş şekilde uyuyabilmek

büyük bir lütuftan fazlasıdır.

Aylardır nasıl uyduğuma dair herhangi bir fikrim yok, düşünürken uyuyakalır mı lan insan yorgunluktan? hayatta ters gidebilecek ne varsa bir bir ters gidebilir mi demiyorum, daha kötüsü de olabilir çünkü biliyorum.

gerçekten yorulduğunu hissettiren şeyler vardır insana ya hani umudunu kıran, gelecek beklentilerine tecavüz eden falan. hah işte onlar oldu bana da 2 aydır. ne bekleyeceğimi bile bilmiyorum hayattan.

ahmet şık kitabı gibiyim, dokunan yanıyor.

dokunduranlara niye bi şey olmuyor peki? hakikaten!

yoruldum.

sözlük yazarlarının itirafları

öyle bir can sıkıntısı ki o kadar olur. yatmaya çalışayım bari, belki uyku iyi gelir be.

lösemiyim ilik nakli için gönüllü verici bekliyorm

(bkz: arkadaşı yukarı alalım uğurcuğum)

umuyorum en kısa zamanda bulunur. elimizden ne geleceğine de bakacağız tabi ki.

kafamda deli sorular.

big dreamer

neresinden baksan bir attila ilhan şiiri,
neresinden baksan bir istanbul senfonisi.
öyle karman çorman, öyle dağınık ve öyle ahenk içinde.

o kadar çok iyi ki sığmaz buralara diyeyim siz anlayın. öyle iyi ki! o kadar iyi ki!

insan hiç görmediği birini nasıl özler lan diyordum, özlüyormuş.

bir gelişmişlik göstergesi olarak f klavye

yakın zamanda sırf dünya bizim standartlarımıza uymuyor diye başka bir gezegene taşımaya kalkarlarsa şaşırmayacağım.

f kalvye nedir abi? tutmamış işte, olduramamışsın derdin ne?

ayrıca bir demokrasi beşiği olarak kavyemizin şeklinin bile zorunlu olmasının ironisinde boğulmamız an meselesi.

tamam sadece devlet kurumları ama bakın yakında evinde qwerty klavye olanı hapse atacak gibi bunlar.

tanım: gelişememişliğin içinde gelişmek göstergesidir.

tayt giyen adama superman diyebilmek sorunsalı

superman dediğimiz arkadaş;

"eğer uçabiliyor ve mermiye kafa atıp mermiyi bükebiliyorsanız donunuzu taytınızın üzerine giymenize rağmen karizmayı korursunuz" mesajının adamıdır.

bu nedenle bahsedilen sorun sorun bile değildir.

gecenin sözü

çok sıkıcısın.

inönü üniversitesi nde odtü protestosu

(bkz: inönü üniversitesi kim amına koyim)

ne saçma sapan işler bunlar yahu. zorla sövdürtüyorlar adama.

cizre de katledilen meral bebek

katili biz olan bebektir.

hepimiziz ulan o bebeğin katili!

adam gibi birlikte yaşayamadığımız için, salak salak davaların peşine düşüp birbirimizi anlayamadığımız için biziz!

hepimizin ellerinde artık 6 aylık bir bebeğin kanı var!

kimse kimseyi suçlamasın artık yeter!

suçlu hepimiziz görmüyor musunuz?

edit: şu entry'i bile hazmedemeyen adama neyi anlatmaya çalıştığımı ben de bilmiyorum.

dilek doğan

tabii lan.

altı üstü "ortada suç unsuru vs. herhangi bir ibare yokken bir insanın evine girip onu infaz etmişler. "

ne var bunda abartılacak?

hem o da nefes almasaydı?

ahlaksızlığın geldiği boyutun ürkütücü olduğu memlekette bile sorarlar adama;

"güç el değiştirince ne yapacaksın?"

"şimdi birlikte karşı koymazsak o zaman yanında kimi bulacaksın?"

cevabı sende olan sorulardır kaderimizi çizen güzel kardeşim.

cevabı sende olan sorular.

prezervatif hap ve spirale rağmen doğan bebek

(bkz: seçilmiş kişi)

en meşhur türk markası

yds.

amerikan ordusu dahil pek çok ordunun ayakkabılarını yapmakla beraber hem iç hem de dış piyasada iş ayakkabısı konusunda lider firmadır.

orijinal adı da yakupoğlu deri sanayi'dir.

75 li erkek 96 lı kız birlikteliği

baba- kız ilişkisidir belki de diyerek insani bir yaklaşım sergilemeyi gerektirir.

yoksa kötü.

mustafa fehmi kubilay

cumhuriyet şehidimiz.

seni şehit edenler bugün iktidardalar ya!

Yazıklar olsun ulan bize!