bugün

sevdiği entry'ler

anaokullarında da din dersi olmalı

yalancı ve ahlaksız bir neslin yetişmesi için yapılması gerekendir.

muhabbete girilmeyecek insan türleri

Hiçbir şey bilmediği halde her konuda bilgi sahibi olduğunu iddia eden ve kendini kültürlü ( ! ) göstermeye çalışan güruh.

ben ayrılmak istiyorum diyene verilecek cevaplar

Ayrılmak istiyorsa eyvallahta bunu bile diyemeyen yavşaklar vardır arkadaş kalalım falan derler,
(burada ki arkadaş kalmak sizin anladığınız gibi dost kalmak kırgın olmamak gibi değil)
bu; seni denedim, sen kafamdaki sevgili biçimine uymuyorsun
(kafasındaki sevgili biçimi kötü tabi)
ancak iyi birisin, anlaşabiliyoruz, yine birlikte kalalım gezip eğlenelim konuşalım sen cepte kal anlamındadır.

sözlük kızlarının okuduğu bölümler

Statik yapı teknik ressamlığı. Üniversitede inşaat mühendisliği bölümün adı.

yazarlardan sesli günaydın mesajları

(ses:#1042)

kız yazarların yaşı boyu kilosu ili geliri

17.5
150
110
izmir
Fakir.

23 - 1,78- 56 . istanbul .yattığım adama göre değişiyor.

boy: 1.60
kilo:150.

selams.

yazarların dört kelime ile üniversite hayatları

Word
Times new roman
12 punto
1,5 satir araligi.

türkçe tabela değişti diye atarlanan türkçü

ikiyuzlunun onde gidenidir.

ulan aq mallari diyarbakirda tabela degisti diye veryansin ediyorsunuz ama tatil yorelerindeki ingilizce tabelalara neden birsey demiyorsunuz?

konu kurtler olunca mi akliniza geliyor tabelalar ?

maksat kurtlere bok atmak yani sadece, baska birsey degil.

hayir sadece kurtce olsa tabelalar canim yanmayacak, hem kurtcesini hem turkcesini asmis adamlar yine yaranamamis.

siz kurtleri ve dillerini yok saydikca bu gibi olaylar daha cok yasanacak.

simdi klavye silahsorlugune devam edebilirsiniz.

milliyetçiliğin 2016 yılında bile hala olması

en en başta şunu belirteyim, ben yüzde yüz barışı destekleyen biriyim. savaşın her türlüsüne karşı fifti fifti humanistim. konuya geçeyim, ön yargısız okursanız hak verirsiniz.

not: terör örgütlerinin yedi ceddine sövmeyeceğim bu yazıda, onları zaten sadece bu yazının değil tüm hayatımın dışında tutmaya çalışıyorum, neyse.

tanım:
geri kafalılığın dibidir. ülkücüler özellikle ülkeye en çok zararı dokunan tiplerden biridir. okula okul okumak, eğitim alıp dünyaya hayırlı birisi olan üretebilen birisi olmak için gitmez, ocağa adam çekip eski kafa düşüncelerle kılıç kalkanlarla doğuda kim var kim yok alayını linç etmek ister. zaten türkün türkten başka dostu yoktur gibi oldukça saçma muhabbetlere girerler, aha geri kafalılığın ilk belirtisi. ben türk oğlu türk biri olarak en yakın arkadaşlarımın çoğu yabancı. neden mi? siyaset merakları yok da ondan, akp şöyle işler yaptı ondan önce çok kötüydü ülke ya da chp mustafa kemal atatürkün partisi olm sen türk değil misin gibi sağa sola çekiştirmiyor. hayatımızı yaşıyoruz, eğleniyoruz ve her şeyden önemlisi bir partiye bir insana herhangi bir şeye bağlanmıyoruz kimseyi putlaştırmıyoruz. evet ben şahsen her yerde atatürk heykeli görmekten sıkıldım, marifet insanların gözüne sokmak değil o heykelleri, sen zaten git afrikaya koy o heykelli gidip görmek isteyen, saygıyla anmak isteyen oraya da gider, niye ben her yerde görüyorum. dediğim gibi sadece dünya barışına yoğunlaşarak insan odaklı işler düşünüyoruz. millet ayrımı yapmıyoruz. biz türküz de ne değişti aq bu sefer de fener galatasaray diye ayrılıp birbirinizi bıçaklıyorsunuz. herhangi bir şeyin fanatiği olan insandan anında uzaklaşırım bu yüzden, bu gerek vatan olsun gerek takım olsun. sev, normal sev.

şimdi bu vatan ne kanlarla alındı muhabbetine hiç girmeyin, banane yani alınmasaydı. ben bugün türk değilde ingiliz doğsaydım bir sikim değişir miydi? hayır. neden çünkü milliyetçi değilim yine dünya barışı derdim. şimdi tüm insanlığın böyle düşündüğünü hayal edin. işte gerçek barış o zaman olur.

tarih pek bilmem sevmem zaten o kadar ince ayrıntıya girmeye gerek de yok, şu an japonyaya bak adamların durumu iyi, geçmişine ufak göz at atom bombası yemişler. demek ki neymiş adamlar kendilerini iyi toparlamış, 1953 yılında japonya devlet adamları şurada toplantı vermiş, şöyle böyle sonuçları çıkmış diye araştırmaya pek gerek de yok.

aynı mantıkla osmanlıyı incelediğinde en büyük sorun teknolojide geri kalma gibi görülüyor, gerçi onunla ilgili de bir ton yok teknolojide iyidi alın kanıt diyen adamlar ve antitezcileri var ama işin kısası o kadar büyümüş ve şimdi yok, demek ki bir yerlerde hata olmuş.

hadi diyelim osmanlıda olmadı böyle ahım şahım bir devlet, ne fark eder? yav şu dünyada ha türkçe ha ingilizce konuştuk, bayrak ha kırmızı ha sarı ne fark eder? şuna bak ya tek bir dünya yüzlerce ülkeye, her ülke içindeki halk onlarca millete o milletler de tuttuğu takımdan giydiği kıyafete kadar binbir parçaya bölünmüş. millet kavramı ortadan kalkmadığı sürece gelecek pek parlak değil.

2016 yılındayız hatırlatayım kılıç kalkanla savaş yok artık. çok değil atom bombası bulunalı, şimdi o bombanın tetiklediği hidrojen bombaları var. senin vatan aşkıyla yanıp tutuştuğun yer bir toprak parçası, bu kadar sahiplenmene gerek yok. bundan bir 10 yıl sonra yeni çıkan bir bombayla belki tek seferde imha edilecek.

nefret etmek sevmekten daha zor, neden insanları sevemiyorsunuz? sözde herkes barış istiyor, her yerden bombalar geliyor. herkes bi devlet kurup bölünmenin derdinde.

demem o ki fanatikliği bırakın, neye olursa olsun her türlüsü kötü onun. geniş düşünün dünyayı düşünün. işe gelince "off afrikalı çocuklar çok aç .s.s" demesini biliyorsunuz.

edit notu: illa uzaydan bir süper güç çıkacak dünyayı mahvedecek falan o zaman mı birlik olmasını öğreneceksiniz amk

edit2: gelen tepkilere götümle gülüyorum, insan olmak lazım tabii önce

sözlük yazarlarının itirafları

Sadece ben değmez diyebildiğimde değmeyecek.