bugün

entry'ler (311)

halk isterse şeriat gelir

asker isterse neler olur neler..
şeriata karşı darbe. hodri meydan

feyziefe sitesi

(bkz: çarşamba)

tsk ya askerlik yapmayı reddedenler

Komutan eşlerine hizmet etmek istemeyenler, bunu acemi birliklerinde söyleyerek sınır karakollarına gönderilmelerini talep edebilirler. hiç canlarını sıkmasınlar yani..

başörtülü öğrenciye paso vermeyen belediye

(bkz: diz üstü şortla namaz kıldırmayan din) i yadırgamadığım gibi bunu da yadırgamıyorum.

acuvue oasys

alerjin astım ve rinit hastalığıma rağmen hiçbir sorun yaşatmayan lenslerim.
3 günde bir çıkarıp 2 ay da kullansam bana mısın demiyor. 2 kutuyu 9 ay kullandım ve %100 memnuniyet sağladı.

hayırcıların ateist satanist olması

ateist ve satanistler anayasaya göre müslümanlarla aynı konumdadır.

sezen aksu

evet oyu vermesini kimse eleştirmiyor ve kimsenin umrunda da değil. ancak evet oyu vereceğini açıklaması yanlıştır.

neden mi?

orhan pamuk çıkıp diyor ki ben anayasadan anlamam ama evet vereceğim. ee niye açıklıyorsun o zaman oyunu. ben ekranlara çıkıp desem ki "ben evet veya hayır vericem" bize ne lan ibne sen kimsin demez misiniz? aynen o.pamuk da sezen aksu da bu konumdadır işte. insanlar sezen aksu'yu sevdiği için evet mi diyecek? evet diyorsan gerekçelerini de söyle yoksa bize ne lan senin oyundan.

çıkıp bir hukukçu, bir siyasetçi, bir sosyolog bunun propagandasını yapabilir ama be fetocu hakan şükür, sen ne anlarsın anayasadan da çıkıp evet mitingine katılırsın?

çalsın çırpsın ama içki içmesin

"kul hakkı da yiyebilir ama eşi türbanlı olsun." tutumu.

kemalist şirin

şakirtler ne hikmetse hz. muhammed'e, dine dil uzatıldığında haklı olarak çıldırıyorlar.
peki mustafa kemal hakkında bu şekilde atıp tutma hakkını nerden buluyorlar onu anlamıyorum. biz de atatürk ve ilkeleri konusunda duyarlıyız içinize sindiremeseniz de. bizim müslümanlık anlayışımız içki içmeyi kaldırıyor. siz içmemeyi tercih ettiniz diye ortalığı ayağa kaldırmıyoruz. ama sizin gibi kul hakkı yemiyoruz mesela, dini alet etmiyoruz siyasete. hırsızlık yapmıyoruz. halkın hakkını birilerine peşkeş çekmiyoruz.

bakın yıllarca müfettişlik yapmış adamın malvarlığına. başka müfettişlerle kıyaslayın varsa bir yamukluk söyleyin. ben de sizin başbakanınızı bakanlarınızı kıyaslayayım mesela.

zihniyetiniz şu: çalsın çırpsın ama içki içmesin. kul hakkı yesin ama eşi türbanlı olsun. işsizlikten belimiz kırılsın ama kömür veriyo olsun. türkiye büyüme rekoru kırsın ama ben enflasyon oranında artış alıyım. büyüme iktidar çevresindeki 3-5 kişiye dokunsun. oğluna, damadına mesela.

2010 yılında hala kemalist olmak

bazı değerler yıllar geçtikçe demode kalıyorsa, 1789'da tohumları atılan eşitlik, adalet gibi kavramlara, binlerce yıl önce gelen dinlere, yüzlerce yıl önce keşfedilen bilimsel gerçeklere de inanmayalım.

1. demokrat mısınız desek evet dersiniz.(referandum propagandası)
2. halkçı mısınız desek evet dersiniz. (halk böyle istiyor.)
3. inkılapçı mısınız desek evet dersiniz. (devrim yapıyoruz diyorsunuz.)
4. milliyetçi misiniz desek evet dersiniz. (ümmetçiliği alenen yapmıyorsunuz.)
5. devletçi miniz desek evet dersiniz.
6. laik misiniz desek her ne kadar önceden "ya müslüman ya laik olunur" demiş olsanız da laikiz dersiniz.

(bkz: atatürk ilkerleri)

aslında siz de şeriattan atatürkçülüğe kayıyorsunuz farkında değilsiniz. ama arkada oynanan oyunlardan vazgeçmedikçe ömrünüz kısa olmaya mahkum.

türkiye ekonomisinin 2çeyrekte yüzde 10 3 büyümesi

maaşallah 2002'den beri büyüyoruz ama ücretler hep enflasyon oranında artıyor. büyümeden kaynaklanan refah artışı kimlere vuruyor acaba?

fişlenme döneminin sona ermesi

fişlenecek adam kalmadığının itirafı.

kılıçdaroğlu ndan utanan chpli

din propagandasıyla iktidara gelip gemiciklerle burslarla villalarla anılan erdoğan'dan utanmayan akpliler varken, seçmen kaydını kontrol etmeyi atlayan kılıçdaroğlu'ndan utanmaya çalışıyorum, olmuyor.

iran akp ye 25 milyon dolar bağışlıyor

bakıyorum da şakirtlere çok mantıksız geliyor. kaynak falan yokmuş haberde. bence de saçma sapan bir haber, ancak;

en az bunun kadar saçma haberlerle, köşe yazılarıyla, ifadelerle ergenekon adı altında yüzlerce insan hapishanelere atılırken destek veriyordunuz dostlar.

daily telegraph buna benzer bir haberi asker için, solcu bir yayın organı için vs. yazsa dünyanın en saygın gazetesi olur ve ihbar kabul edilirdi yazdıkları. yüzlerce kişi içeri alınır ergenekon ile ilişkilendirilirdi.

pon pon kızlara başbakan yasağı

üniversiteye türbanlıların girememesinden yakınan demokratların, demokratik hareketi.
bu ne perhiz bu ne lahana turşusu.

atatürk ten sonra en büyük lider erdoğan dır

siyasi hafızası 10 yıla dayanan gençler için doğru önerme..

abdul kader keita

18 ekim 2009 galatasaray trabzonspor maçını izleyenlere, kanat oyuncusunun nasıl olması gerektiği hakkında dersler vermiştir. dikine oynamak, görerek orta yapmak, adam eksiltmek, boş alan yaratmak gibi chapter chapter hem de..

12 eylül 2009 galatasaray beşiktaş maçı

tel tel dökülerek(!) 3 gol atmış galatasaray'ı eleştirenlerin, ceza sahasına girmeden aldıkları galibiyetle övündükleri günleri hatırlatması açısından faydalı olmuş maç.

samuel etooooo

babası tarafından zorla fenerbahçeli yapılmış 12 yaşında ergen fanatikliği ile girilen futbol entrylerinden başka bi numarasını göremediğimiz köşe yazarı.

içten gelip de bir türlü yapılamayan şeyler

uyumak..