bugün

entry'ler (394)

kitap fiyatlarının çok yüksek olması

Özellikle üniversitede hocanın istediği kitap listesinin yanına kitapların fiyatını yazıp, topladıktan sonra can acıtan gerçektir.

türkan rado

Daha önce Türkan Hoca için başlık açılmamış olması üzücü. Hukukçu bir aileden gelen Türkan Rado, Türkiye'de ilk kadın hukuk profesörüdür. Fakülteyi birincilikle bitirmiş olup, 92 yaşında, 3 Mart 2007'de aramızdan ayrılmıştır. Kitapları halen Hukuk fakültelerinde okutulmaktadır. (Türkan Rado-Roma Hukuku Dersleri-Borçlar Hukuku)

kemal gözler

Bir çok hukuk kitabının aksine dili gayet anlaşılır ve sadedir. Kitaptaki doktrinleri, anlaşılır bir dil ile açıklayarak kitabı yazan Gözler, alanında en iyilerinden birisidir. Uludağ Üniversitesi Öğretim Üyesidir kendileri.

acuvue

kullanılan bir çok lens markası aksine batma yapmayan, kullanımı rahat olan lens markasıdır. Geceleri uyurken bile çıkarmanıza gerek kalmayan çeşitleri mevcuttur. Yine de kişiden kişiye, kullanım kolaylığı değişmekle birlikte sizin için en uygun lensi doktorunuz seçecektir.
Optiklerden almak yerine internetten daha ucuza sipariş edebilirsiz.

wattpad

Büyük oranda cıvık cıvık aşk hikayelerinin de bulunduğu ama olgun insanların doluşması ile faydalı bir site olacağına inandığım sitedir.

sözlük yazarlarının çektiği fotoğraflar

görsel

yakın arkadaştan soğuma nedenleri

Siz ona güvenirken, onun size yalan söylemesidir.

doktorla evlenmek

Genelde para içinde yüzeceğini sanıp 2 çocuk doğurduktan sonra aile hekimi kocası ile açlıktan ağız kokmasına neden olan durumdur. En nihayetinde meslekle değil, sevilen kişi ile evlenilir.

metro turizm

Her binişim de ayrı bir sorun yaşadığım otobüs firmasıdır. ilk binmem de havalandırma filtreler temizlenmemişti ve yolculuk boyunca bir çok yolcu durmadan hapşırarak etrafa mikrop salmışlardı, ikinci binmeme tesislere 3km yol kala otobüsün tekeri patladı ve 1 saat boyunca kimse gelmedi 5-6 saatlik yol 8-9 saat sürmüştü bir de tesiste yolculara haber vermeden teker değiştirmeye gitmişlerdi, yaklaşık 1 saat öyle beklemiştik. Tercih etmeyiniz. Pişmanlıktır

tek celsede boşalmak

Sebepsiz yere boşanmak isteyip, daha sonra duruşmada bir neden göremediğin için boşamayan hakimin ardından, daha fazla para almak için avukat bilerek yapılıyor diyerek suçu avukatta bulanlardan kurtulma yoludur; tek celsede boşanmak.

kitap ayracı

Tarot kartları, oyun kartları, toplu taşıma kartları gibi kitap arasına sığan bir çok şeyin aynı işlevi gördüğü nesnedir. Bana göre gerekli bir nesne olmakla birlikte kimine göre, okuduğun yeri aklında tutamıyor musun gibi bir tepkiyle karşılaşılıp, gereksiz olduğunu iddia edenler de yok değildir.

özür dileyebilmek

egoist olmamanın göstergesidir, kendini büyük görmemektir. özür dilemeyi bilmek en büyük değerlerden biridir, kalbin temizliğinin dile vurmuş halidir. en önemlisi özür dilemeyi bilmek, en büyük erdemdir. tüm insan aleminin bu erdem'e kavuşması dileği ile.

kimyasal yasaksa kozmetik ürünleri neden satılıyor

Her kimyasalı aynı kefeye koymanın saçma olduğunu düşünüyorum. ilaçlar, yiyecekler hatta içtiğiniz suda bile kimyasal var. Kimyasal hayatın büyük bir çoğunluğunu kapsıyor. Kimyasala hayır tabi !

okuduğunuz bölümün ingilizce adı

Eminim bir çok kişinin yanlış okuduğu bir adı vardır. Genellikle okunuşu love ile karıştırılsa da law şeklinde yazılıp, lau şeklinde okunur.

ankara yı itici yapan detaylar

Kızılay'dan metroya binecekken, daha önce aynı saatte, aynı arkadaş grubu ile ve aynı yerde gördüğünüz, size bugün cüzdanımı evde unutmuşum, rica etsem bana basar mısınız? gibi soruları soran, çağımız dilencileri. Bir nevi modern dilencilik. -eminim bir çok şehirde vardır ama Ankara'da son zamanlarda çok can sıkıcı olmaya başladı.-

harry potter

Evet jenerasyonumun en popüler kitaplarından biri olduğu halde, okumak için 20 yaşına kadar beklediğim kitap. Nedenine gelecek olursa bana göre bir çok nedeni vardır ama en büyük nedenlerinden biri sanırım kitapçıya gittiğimde Harry Potter almamak için kendime sorduğum şu soruydu, hayatım boyunca acaba kaç kez daha lotr veya Harry Potter gibi seriler yazılacak.Bu seriye başlamak için beni durdurmaya tek başına bu soru yetiyordu. Geçenlerde dayanamadım ve artık alıp okuyayım dedim. Normal bir durumda insanlar güzel bir kitap okuduklarında keşke daha önce okusaydım der fakat ben Harry Potter serisinin ilk kitabını bitirdiğim de, keşke okumak için az daha bekleseydim dedim. Şundan da eminim ne kadar beklersem bekleyeyim, benim için Harry Potter serisinden okunup biten her kitap birer kayıp olacaktır.

chevrolet impala

ismi anılınca, eğer izliyorsanız akla tek şey getiren arabadır.
(bkz: Supernatural)

keşfedilen 7 yeni gezegen

(img:#1
görsel
NASA'nın bu konuda hazırladığı, insanı heyecanlandıran posterlerden birisi. Benim valizim hazır, hadi gidelim. Sıktı burası

stranger things

Telif yemesi an meselesi olan, tutacağını hissettiren Netflix dizisi.

kitapyurdu

Kargo süresinin neden uzun olduğuna dair araştırmalarım sonucu bir şeyler buldum. Kargo süresi temin süresi+2 gün kargo şeklinde hesaplanıyormuş. Ama ne yazık ki bu süreye hafta sonları dahil değilmiş Bu yüzden teslim süresi bu kadar uzun sürüyormuş