bugün

entry'ler (20)

müslüm basılgan

yüksek lisansta tanıdığım dünya iyisi bir insan.. benim için en önemli özelliği gerek yüksek lisans başvuru aşamasında gerekse daha sonra ders aşamasında telefonla e-maille sorduğum her soruya, bazen de gereksiz sorulara, detaylıca azarlamadan cevap vermesi..gerçekten hocalara karşı öz güvenim arttı..akademik olarak da çok dolu bir insan..verdiği deneysel iktisat dersini seçmeli olarak almıştım...uygulamalı bir deneye bir türlü geçemesek de zevkli bir dersti...

sevgiliye alınacak en güzel hediye

hediyenin anlamlısı önemli...kişi için anlamı yüksek olan en güzel hediye o dur..

uluslararası ticaret

uludağ üniversitesinde bu yıl yaptığım yüksek lisans adı..ders bitti sıra tezde...

yalnız yaşayacaklara tavsiyeler

her zaman evde hazır makarnan olsun...

sözlük yazarlarının şu an yaptığı şey

sıkıcı bir tez yazma aşaması...of yaa nasıl bitecek bu....

ülkücülerin birbirine girmesi

sonu hayırlı olan olay...

tatil sonrası iş sendromu

her pazartesi yaşadığım şey...

akraba ne işe yarar

Üniversiteyi bitirdikten sonra her karşılaşıldığında "hala bir işe giremedin mi" deyip insan psikolojisini alt üst ederler..

bülent ecevit

halkçı ecevit lakabını alan ve mütevazi hayatıyla özlenilen siyasetçi.

yakın arkadaşa alınabilecek hediyeler

daha önce birlikte çekilen bir fotoğraf olabilir.

suudi arabistan

bugün suriye savaşında hiçbir mülteciyi ülkesine kabul etmediğini fakat kabul edenlere parasal destek sağladığını öğrendiğim ülke.

suudi arabistan

bugün suriye savaşında hiçbir mülteciyi ülkesine kabul etmediğini fakat kabul edenlere parasal destek sağladığını öğrendiğim ülke.

doların 1 19 olduğu günler

bire ineceği beklentisi olan günler.....

yazarların okulda aldığı en düşük not

Üniversite birinci sınıfta 10 almıştım. neyseki bütünlemede 90 alarak geçmiştim.

yds hakkında en detaylı gramer kitabı

Kitapçılara gidip kendi seviyene uygun kitap almak en iyisi. Ben HACETTEPE-TAŞ yayınlarıyla hazırlandım. Bu konuda bir çok yayını var.

yüksek lisans

lisans eğitiminde mezun olanların artmasıyla kendini daha üst bir seviyeye geçirmek isteyenlerin başvurduğu üst eğitim.

bursa

Üniversite yıllarımla tanıştığım ve daha sonra da bırakmadığım şehir.

mantık mı aşk mı

artık insanı sıkan bir soru. bence hiçbiri.

ceteris paribus

iktisat hocalarının anlatmakta zorluk çektiği ve öğrencilerin de hiç bir zaman anlamadığı iktisadın olmazsa olmaz koşullu.

sevgiliye verilecek en güzel hediye

Sevgiliye verilecek en güzel hediye hediyesiz uzun bir zaman sonra en basitinde bir gül almak. Emin olun bu onu uzun bir süre götürecektir.