bugün

(bkz: akbaba)

çalışma mekanizması bununla aynıdır .
(bkz: bilemedim ki şimdi)
para lazım mı sorusunu sormak için yaratılmış; fakat soruyu sormaktan öteye gidememiş insandır. tam böyle lazım gibisinden yorum yapacakken konuyu da değiştirir bu piçler. yalandan yere var işte kimisi.
Hicbir sike?

Eksileyecek kisilerle fena tartismaya girerim soylim. Yasamis biriyim, yabancidan daha fazla fayda gordum.
(#29873960)

Hiçbir boka yaramazlar.
birbirlerini kıskanmaktan haset etmekten başka bir işe yaramazlar. bugün amcamın kızı olan birinci derece akrabam ile yaşadıklarımdan bahsedicem, kendisi 18 yaşında ygs ye falan girmiş annemler doğal olarak her akraba gibi kızın puanını sordu, 350lerde bişey yapmış, babam da düşük dedi. düşük olmasa da ortalama bir puan. benim babam da o kızdan yüksek bir şeyler bekliyordu, cünkü okumasında da katkı sağladı aynı zamanda. sonra bu kızcağız babamın düşük lafına alınıp arkasından gerizekalı ya yiyosa aynı puanı sen yap da görelim de. ulan adam seni okutmuş zor zamanında yanında olmuş, sen tut amcanın arkasından sırf düşük lafına alınıp gerizekalı de. akraba bir boka yaramaz. nankördür. ne yaparsan yap karşılığını bu şekilde alırsın. durum sadece o kız icin değil, ailesi de aynı onun gibi. sonra toplumda akrabalık bağları neden kopuyor diyolar. böyle insanlarla bağını ne kadar sıkı tutabilirsin ki?
kısa ve net olarak hiçbir işe yaramazlar.
Üniversiteyi bitirdikten sonra her karşılaşıldığında "hala bir işe giremedin mi" deyip insan psikolojisini alt üst ederler..
psikolojiyi alt üst eden sorular sorarlar; iş durumu ne oldu ? gibi.
bıkın artık şu soruyu sormaktan ne olur.
sevinç ve kedere ortaktır akraba. gençken pek anlaşılmaz bu tabii.. en iyi baban öldüğünde anlarsın akrabanın kıymetini.
akrep + akbaba = akraba
"akrep etmez akrabanın akrabaya ettiğini" sözü ne kadar gerçekçidir diye merak edilir.
bizi hoplatır. biz de zevk almaya çalışırız bunu anlar gelir yine hoplatır.
Ne pis akrabalarınız varmış aq
Benim gene hepsi süper kendi evladı gibi severler beni.

Bu iş Dede de nine de biter nasıl çocuk yetiştirdikleri ile alakalı.

Kusura bakmayın bok gibi soyunuz varmış.