bugün

entry'ler (149)

rıdvan dilmen

dil'iyle ünlü süper kahramanın türkçe telaffuzu. (bkz: dilman)

terazi burcu

ismindeki ilizyona aldanmamak gerekir.bu burcun ismini koyan kişinin ironiden anladığı besbellidir.
(bkz: denge)
ayrıca jupitere sövecek kadar kinle doludur yüreği fakat bu içindeki ince tasavvufun üstünü örtmeye yetmez.
(bkz: dengeye bakınız demiştim)

küresel ısınma ve karıncalar

insanoğlunun doğaya verdiği zararlar silsilesine iyi bir örnektir.değişen ve dönüşen dünya karıncalara bile çekilmez gelmeye başlamıştır.zira artık babaların bile çocuklarına örnek verebileceği bir karınca kalmamıştır memlekette çünkü çocuk için çok sıra dışı olmuştur bu çalışkanlık.babası yılda bi kere dahi olsun izin kullanırken çocuk neden babasını değilde karıncayı örnek alsınki dedirtir insana.yoksa bu içten içe olum bak biz okuyamadık sen oku adam ol mesajımıdır bu karıncayı yüksek tahsilli görerekten ve en incesinden.
(bkz: (ömer baba ve küçük polat))

ekvatorda karınca olmak

kışın hiç gelmeyeceğinden habersiz olan ve bu durumdan şikayetçi olmasa da varolma sebebinin arada bir "tek bir şey biliyorum oda durmadan çalışıyoz a.q" felsefi cümlesi olduğunu düşündüğüm taşıdığı yükün on da biri ağırlığındaki eski zamanlar masal kahramanı.
(bkz: küresel ısınma ve karıncalar))
(bkz: hay ben böyle kaderi)

osmanlı olmasaydı mustafa kemal ne olurdu

(bkz: ebenin amı)

fabian ernst

(bkz: saçsız kral)

inanmayabilirsin ama saygı göster

düşüncene katılmayabilirim, ama onu özgürce savunabilmen için canımı ortaya koyarım. (bkz: voltaire)

yaran yanlış okumalar

başlık:pelin otu
okunan:pelin götü

durum vahim, sistem terörize ediyor.

omfg

(bkz: şakaysa hiç komik değil ciddiyse çok komik)

recep yazıcıoğlu

(bkz: dava adamı)

öğrenci evi pisliğinin doruk noktaları

iki tane hamam böceği evin girişinde duvarın tepesine çıkmış ve yaklaşık bi gün kalmışlardı.sonra onların öldüğünü görünce ürpermiştim. (bkz: alo 110)

harry kewell

galatasaray'ın genç topçularının büyük şansıdır.

topa nasıl vurulur, sahada nerde durulur, kornerde nereye koşulur vs... (bkz: zikini daşşağını yerim) diyerekten adama çay falan demlemeleri lazım.

mustafa denizli vs frank rijkaard

(bkz: messi vs sabri) gibidir.

diyarbakırspor un ligden çekilmesi

(bkz: çektir git)

fb nin ali samiyen de sampiyonlar ligini kazanmasi

papazın çayırında final oynama olasılığı, fenerin final oynama olasılığından büyüktür.

hz muhammed in 6 yaşındaki bir çocukla evlenmesi

hz. adem bedir savaşında hz. yusuf'u gözünden vuruyor, bunu gören peygamber hz. davut'a çok kırılıyor.bu olaydan sonra hz. süleyman müslüman olmasına rağmen peygamberimiz ona "benim gözüme gözükme, alerjim var" diyor...

bunun gibi oldu üstat.ben neresini düzelteyim?

27 eylül 2009 galatasaray eskişehirspor maçı

galatasaray'ın sezonun en iyi topunu oynadığı maç oldu.eskişehir sahaya şaka gibi çıkınca(burak yılmaz, ümit karan, mehmet yılmaz, youla) gol sağanağı olacağı hissine kapılmıştım, hayal kırıklığına uğradım.

ayrıca keita'ya ilk yarıda yaptığı şov için teşekkür ediyorum.ikinci yarı markaj verilince mahrum kaldık güzel hareketlerinden.keita bu lige fazla olduğunu bi kere daha gösterdi.galibiyet gelmedi ama olsun kader, keitayı 45 dakika izlemek gazımı aldı.

teknolojiden anlamayan insana solcu musun demek

(bkz: yüzme bilmiyorsan ne işin var ağaçta)

nihat nikerel

hakkında öldü haberleri çıkan abimiz.

şimdi siyah gözlüklerle cenaze namazlarından ağlak sahneler, kendisinin oynadığı filmlerden kesitler falan gösterilecek.sonra cem gariboğlunun hapishane anıları haberleri çıkacak...

ondan sonra yine yaşarken değeri bilinmemiş biri ölecek, aynı senaryo tekrarlanacak.sonra seda sayan'la devam edeceğiz.

gol yemek hoşuma gitmiyor

-gol yemek hoşuma gitmiyor rıfat abi.
+tamam lan merak etme.
-abi ne yapıyorsun?
+olum seveceğin bişeyler ayarlıyorum!
-(burayı anlayabilmek için surata dikkat(bkz: http://www.maraton.com.tr/news.php?news_id=88158) )