bugün

(bkz: ebenin ami ali sami)
hep şu şekilde hayal ettiğim şey.

hatırlarsınız yılan hikayesi diye bir dizi vardı.. memoli adlı karizmatik gencimiz sürekli "e be köylü güzeli" diyordu..

şimdi geçiyoruz benim hayalime. yine aynı dizide "nina" isimli bir genç kızımız oynuyor. memoli'de kızımıza "e be nina!" diye tepki veriyor, seyredelim:

-e be nina..! e be nina..!
+e be nina mi
sözlüğün ebesi ninse eğer, vah vah yazık dediğim yeri.
(bkz: ali sami)
doğru yer ve zamanda söylendiğinde söylenen kişiyi göt etmeye yarayan söz öbeği.

göt eden başka sözcükler arıyorsanız lütfen bakınıza bir bakınız.
(bkz: göt eden laflar)
"anasınınkinden konuyu açarsam bana kafa göz girebilir, orta şeritten bir küfür sallayıp tartalım bakalım." düşüncesiyle edilen küfür.
yurtta oda arkadaşlarıma sıkça söylediğim ve söyleyiş tarzım sayesinde ün kazadığım çok manidar söz öbeği
(bkz: ebeğin amı)
+ A:kanki senin yatağı kırdık yine.
+ B:ebeğin amı.
--spoiler--
kafamız şuan ebenin amı gibi
--spoiler--
-aga sen bişey diyodun geçen günlerde neydi o
-tamam murat sonra konuşuruz
-ya ajan öyle diyonda kafama takılıyo
-konuşuruz sonra güzel kardeşim
-söyle lan işte neydi
-ebenin amı murat
-ne kızıyon oğlum
Beta ve deniz gürzumarın şarkısı free beat ama şarkı süper.
bu saatlerde dinlemek için ideal bir şarkı.
şarkının başından sonuna kadar yüzünüzde bir gülümseme garantisi. bittiği anda ise kahkaha.

http://facebookvideoindir...r-ft-beta-ebenin-ami.html
bir şarkı ismi. ne türünü bilirim ne de başa bir bilgim var şarkı hakkında. az önce dumur etmiştir.

türbanlı müşterimiz hafıza kartını verip işlem yaptırmak istemiştir. dosyalar arasında dolaşırken gördüm. ama muhtemel bir yaran yanlış okuma diye düşündüm. tekrar açtım. evet böyle bir şarkı var. ve bir muhafazakar bu şarkıyı dinliyor. vay be!
sözlerini yazayım da tam olsun:

saçımı başımı yolmaktan
kalmadı artık yol yordam
senin tipin çok boktan
çözüm bulsun doktorlar

son seferde gelmeliydin
evet beni de görmeliydin
öncede de söz verildi
seni duvara gömmeliydim

haydi kendine bir bak donsuz piç
seni sanırım azıcık yorduk biz

gibi sözleri olan şarkı. evet her gün dinliyorum. hem de herkesin içinde. çok süper di' mi?
bir şaşırma ifadesi.
deniz gürzumar & berk bayındır düetidir.

linkini vereyim de tam olsun:

http://fizy.com/tr#s/1cco8m
Böyle bir şarkı var.
bir nida. "çok pahalıymış" anlamına da gelir.
yeni dinlediğim cover şarkı, sözleri gayet iyi olmuş.
bir beta şarkısı. sözleri ile gaz veren şarkılardan.
(bkz: ebenin monami)
sözlüğün en güzel konularından birisi benden önce birisinin açmış olmasına üzülsem de sevindiğim konudur . . .
"ama ceren hanım ne biçin olmuş bu dosya böyle" derken içten geçirilen cümle.
genellikle şaşkınlık içindeyken söylenen söz öbeği. diğer yandan bir beta şarkısı. birileri ebenin amı ebenin amı ebenin amı diyerek şarkı yapıyor ve bu 2,232,962 kişi tarafından dinleniyorsa bir yerlerde sorun var demektir. iç ses tarafından müzik sektörüne atılıp bildiğin bütün küfürleri ederek şarkı üretip parayı götüresi geliyor insanın.
(bkz: büyüksün)
(bkz: yok devenin nalı)